Jump to content

BMW 320


BogdanStf

Recommended Posts

Salutare tuturor, sunt nou pe forum. Ma gandeam sa imi prezint si eu masina si sa va urez cat mai mult noroc cu masinile voastre.

 

Eu conduc un BMW 320 an 2011- 163cp

Ca si optiuni are ceva, oglinzi rabatabile electric la inchidere, interior crem semi, volan sport, scaune incalzite, stocare video, navigatie mare...si altele.

 

A fost adusa din Germania in august, pana acum i-am pus doar grilele CHROM, geamuri fumurii si vor urma si niste jante si o codita M la portbagaj.

 

O problema am la interior, arata bine insa se murdareste foarte rapid, cu ce as putea sa scot petele ? Multumesc

post-74824-0-56987600-1445963300_thumb.jpg

post-74824-0-80614400-1445963306_thumb.jpg

post-74824-0-32931200-1445963319_thumb.jpg

Edited by BogdanStf
Link to comment
Share on other sites

Multumesc, la fel va doresc si eu.

 

Cum pot intretine interiorul? Fiind semi bej ? Ma gandeam sa strang ceva bani si sa cumpar un interior piele doar din simplul fapt ca acesta este greu de intretinut. Mi-ar parea rau sa il schimb deoarece arata foarte bine, da o alura frumoasa in masina...:-??

 

Am cautat aproximativ 5 luni de zile o masina, cum ne dorim noi niciodata nu gasim...:))

 

Am vrut sa fie neagra la exterior si o noanta de culoare deschisa la interior.

Link to comment
Share on other sites

Il stiu...parca Valentin il cheama. Aduce masini la licitatie, bmw-uri, audi...dar in general masini faine si cu istoric real.

 

Iancu Sorin, sincer sa fiu un om de nota 10+. Mi-a pastrat masina pana a doua zi la ora 12:00. Cauciucuri aproape noi Michelin, toate consumabilele schimbate, fara urme de uzura. Am fost tratat foarte frumos la el acasa. Pastrez si acum legatura cu el pentru o noua masina pe viitor.

 

La fel ca si voi, sunt maniac cu masina mea.

Urmeaza sa ii pun codita de M pe spate, sa ii schimb jantele:-?? Vreau sa o pastrez fara urme de uzura.

Edited by BogdanStf
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina. Sa o stapanesti sanatos. Cat ai dat pe grile ? Am comandat si eu de la cineva de la Timisoara dar cand au ajuns sunt mai mici, nu se potrivesc. El m-a asigurat ca-s de E90 si pe cutie scrie tot E90 dar nu e asa. :( Cu cat le-ai luat si de unde ?

 

Le-am gasit pe OLX la pretul de 50euro. Au venit ca unse :D

 

Dar daca vrei le poti face si tu, discutam pe privat daca doresti.

Link to comment
Share on other sites

La cat mai multi km fara probleme!

 

@0kta03 - Este o alternativa la leatherique ? Am cautat prin Sibiu(ce-i drept nu prea mult) pe cineva care sa se ocupe de interiorul masinii si nu prea am gasit, astfel incat m-am gandit sa fac treaba asta singur. Am achizitionat si eu de doua luni un 320D, 2005, cu interiorul din piele crem si necesita o curatenie :) .

Link to comment
Share on other sites

http://www.bmwvin.com/

Pe acest site scrii codul de verificare și introduci ultimele 7 caractere din vin și vei vedea dotĂŁrile mașinii, apoi folosind copy acolo și paste aici, vei ĂŽmpĂŁrtĂŁși acele informații sau mai simplu scrii aici ultimele 7 caractere ale seriei de șasiu și le descifreazĂŁ altcineva.

Link to comment
Share on other sites

Produsă la data 2005-01-20?

Sigur ai introdus corect datele seriei de șasiu?

LE: nu ești inițiatorul topicului, tu ai un E46 din 2005 pe care ai și navigație profi, la vremea ei. Dotată.

Nu-i faci o descriere cu poze la secțiunea ”Mașina mea”?

Edited by severin31
Link to comment
Share on other sites

Cum sa schimbi interiorul cu unul normal ? Si eu am avut interior sport dakota lemon , daca ai grija nu il murdaresti , http://www.leatherique.ro/ cumperi solutia si ti-l faci singur . acuma ca vine frigul incearca cu niste servetele umede speciale pentru piele si il faci cand cureti masina in interior .

 

Din cate inteleg, el nu are interiorul din piele...Leatherique nu e pentru piele?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.