Jump to content

prologic 7 bmw e60


top_misu

Recommended Posts

Mai am o intrebare...avetii idee unde gasesc schema de legare a amplificatorului HIFI(adica sistemul audio HiFi), pt ca am un sistem dar nu am mufa de la amplificator.

Pana la urma ce vrei sa faci?

Ai inceput cu logic7, iar acum vrei sa montezi Hifi.

Tu ce piese ai de fapt si ce vrei sa obtii?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

In principiu c-am asa vreau sa fac. Dar nu prea as pune difuzoarele de hifi pe e60, pt ca sotia are un e90 si as pune acolo sistemul complet. Ideea era sa cumpar si restul de difuzoare pana la 13. Am intrebat de schema de legare de la amplif. hifi pt ca nu are mufa sinu stiu cum se leaga. Pana la urma ii dau eu de cap, dar nu as vrea sa fac acolo o mãÞãtaie de cabluri.
Link to comment
Share on other sites

Am o curiozitate, pentru cei cu Hi-Fi de fabrica sau pt cei care au facut retrofit la Hi-Fi. Amplificatorul e legat printr-o siguranta la baterie sau se conecteaza direct?

 

LE: Schema pentru Hi-Fi, gasita cu ajutorul colegului mgs, ar fi asta:

 

http://www.e90post.com/forums/attachment.php?attachmentid=151087&stc=1&d=1209780865

Edited by paul_e88
Link to comment
Share on other sites

Am montat difuzoarele de la un HiFi(LEAR) de e90 pe e60. Acum mai trebuie sa leg si amplificatorul, care din pacate nu stiu cum. Are cineva idee unde gasesc o schema? Imi trebuie o schema cu ce reprezinta fiecare pin de la amplificator si de la mufa(42-pin), ca sa stiu cum leg firele de la HU la amp. si de la amp. la difuzoare. Multumesc. PS:platesc pentru ea.
Link to comment
Share on other sites

Am montat difuzoarele de la un HiFi(LEAR) de e90 pe e60. Acum mai trebuie sa leg si amplificatorul, care din pacate nu stiu cum. Are cineva idee unde gasesc o schema? Imi trebuie o schema cu ce reprezinta fiecare pin de la amplificator si de la mufa(42-pin), ca sa stiu cum leg firele de la HU la amp. si de la amp. la difuzoare. Multumesc. PS:platesc pentru ea.

 

Ce AMP? Logic 7?

Link to comment
Share on other sites

Are cineva idee daca la instalatia electrica de la e60 lci, exista mufele pentru optiunile lipsa? Adica de exemplu daca sistemul audio este de baza, exista oare mufa pentru legat amplificatorul? Asta ar trebuii sa fie in portbagaj in stanga, din cate stiu eu.
Link to comment
Share on other sites

@ Cosmin: scuze ca ma bag si eu, dar as vrea sa stiu daca doar prin schimbarea celor 2 mid-uri din fata si adaugarea celor 2 tweetere fata se obtine un rezultat notabil? am citit pe un topic ca spuneai la acel moment ca e MARE diferenta :)

am sistem standard si ma gandesc la un upgrade, dar pentru ca e o investitie scumpa as face treptat spre Logic 7, desi e posibil sa ma multumeasca si sistemul HIFI (nu sunt mare audiofil).

 

daca as opta sa schimb doar mid-urile si tweeterele pe fata ce ma sfatuiti sa aleg: Logic 7 sau HIFI? in ideea ca nu vor avea amplificator, e posibil ca cele de L7 sa se auda chiar mai rau?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.