Jump to content

Automobile Bavaria


compactu

Recommended Posts

  Eu nu cred ca mai marii de la BMW au cunostinta de toate astea?!?!?

 

278351[/snapback]

 

 

Mai marii din Germania sau din Romania? :)

 

Daca ne gandim un pic, si cei din Germania si cei din Romania stiu foarte bine care este situatia. :blink:

 

Vanzarile merg bine daca nu ma insel, de ce ne pierdem vremea sa discutam despre service?!?!? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Problema la noi e lipsa de respect si interes fata de client...Si poate ca si invidia sta la loc de cinste... Dar mai in orice magazin sau service mergi esti tratat ca un "...", tocmai pt ca oricati bani ai avea esti "la mana lor"...

Oricum sa nu generalizam ... Totusi un bun management ar putea schimba multe in bine...daca le-ar pasa un pic mai mult!

 

La AB se potriveste de minune zicala cu "leopardul"...La Filaret macar ma lasa sa stau langa masinuta si nu e chiar atat de evidenta "zicala" :blink:

Edited by tiberiuenache
Link to comment
Share on other sites

Sa aiba incredere in mine????? Ceas putea strica sau fura,o cutie de viteze ,un filtru vechi de ulei,sa-l ascund repede in buzunarul de la piept,poate vre-un motex,orio tubulara de 10???

Vezi asta e gindirea pe la noi si chestiunea cred ca va persista pana la schimbarea mentalitatii.

Problema e ca serviceurile fac parte tot din sfera serviciilor,daca ar fi si de calitate.....ar fi toata lumea multumita.

As prefera sa ma coste mai mult dar sa fiu multumit si cu o lectie despre BMW-ul meu in plus.

 

Doar e BMW nu daewoo ,tata ,olcitsau alte masini de spalat ,e istorie.

Link to comment
Share on other sites

hm am auzit ca BMW Germania ar dori sa cumpere Automobile bavaria ......ca sa devina importator direct de asta au si intarzieri mari la livrarea masinilor si asa auto bava. ar deveni doar dealer......... ce credeti ? stiti ceva????? eu zic ca ar fi bine sa importe direct la noi nu ar mai fi atatea comisioane
Link to comment
Share on other sites

Pt ca Romania este membru UE, BMW AG a deschis un birou la fel ca si in Bulgaria, Polonia sau Ungaria, care nu are rol de dealer si nici nu ofera service..e un fel de organizatie regionala..AB este partener BMW AG si isi pastreaza acelasi rol si aceleasi atributii ca si pana acum..rolul biroului BMW AG e strict legat de stragegia globala a producatorului BMW..
Link to comment
Share on other sites

Pt ca Romania este membru UE, BMW AG a deschis un birou la fel ca si in Bulgaria, Polonia sau Ungaria, care nu are rol de dealer si nici nu ofera service..e un fel de organizatie regionala..AB este partener BMW AG si isi pastreaza acelasi rol si aceleasi atributii ca si pana acum..rolul biroului BMW AG e strict legat de stragegia globala a producatorului BMW..

280482[/snapback]

 

Uite cine se pricepe. Esti sigura ca si importul se face direct? Ca acte, ma refer, ca altfel nu cred ca s-a schimbat ceva... :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Pentru 2 bari de revopsit, schimbat un geam, inlocuit placute frana si... cam atat!

 

Astept sa iau masina de trei saptamani.... nu e cam mult? :)

 

Intreb si eu... :blink:

 

Am deschis acest topic sa vad cati au probleme sau au avut probleme cu service Bavaria Baneasa!

 

 

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Guest juststy
Pentru 2 bari de revopsit, schimbat un geam, inlocuit placute frana si... cam atat!

 

Astept sa iau masina de trei saptamani.... nu e cam mult? :)

 

Intreb si eu... :blink:

 

Am deschis acest topic sa vad cati au probleme sau au avut probleme cu service Bavaria Baneasa!

 

 

Bafta!

 

 

citeste ce am patit eu, gasesti la capitolul bmw seria 3 sub titlul service bmw/ nu pot sa cred si mai vorbim..... la tine e ceva usor asa de ... relaxare

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Pentru 2 bari de revopsit, schimbat un geam, inlocuit placute frana si... cam atat!

 

Astept sa iau masina de trei saptamani.... nu e cam mult? :)

 

Intreb si eu... :blink:

 

Am deschis acest topic sa vad cati au probleme sau au avut probleme cu service Bavaria Baneasa!

 

 

Bafta!

Faci o reclamatie la Bavaria si maine e masina gata. Eventual cu ceva piese uitate nemontate in portbagaj

Link to comment
Share on other sites

Pentru 2 bari de revopsit, schimbat un geam, inlocuit placute frana si... cam atat!

 

Astept sa iau masina de trei saptamani.... nu e cam mult? :)

 

Intreb si eu... :blink:

 

Am deschis acest topic sa vad cati au probleme sau au avut probleme cu service Bavaria Baneasa!

 

 

Bafta!

Mie unul nu mi se pare mult la volumul de lucru care e acolo!

Link to comment
Share on other sites

3 saptamani ? :)

 

Am luat masina dupa 4 sapt. dar masina a fost gata foarte repede la o sapt.

dupa ce am bagat-o in serv., insa a durat acceptul de plata de la asigurare...

 

Si din cauza multor probleme de organizare pe care le are bavaria! :blink:

 

Ciao :)

Link to comment
Share on other sites

3 saptamani ? :)

Am luat masina dupa 4 sapt. dar masina a fost gata foarte repede la o sapt.

dupa ce am bagat-o in serv., insa a durat acceptul de plata de la asigurare...

Si din cauza multor probleme de organizare pe care le are bavaria! :blink:

Ciao :)

deci trei saptamani de hartogaraie, corect? pai e ceve normal, se putea si mai mult. aici e in discutie munca propriu-zisa la masina. iar organizarea nu e punctul forte al romanilor...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Eu tocmai mi-am vopsit masina (E36 sedan din 1992), si pentru ca arata bine :twoup: m-am gandit sa-i cumpar cateva chestii noi, cum ar fi embleme, chedere, bandouri, cleme, etc.

Nu stiu ce mi-a venit sa ma duc la Automobile Bavaria, probabil din cauza ca nu reuseam sa identific unul din chederele (rama) de la trapa.

In urma vizitei la BMW am facut o comanda de vreo 15 milioane si am cumparat niste prostioare (pentru ca le aveau pe stoc) de vreo 3.500.000.

Atasez mai jos poze cu ce am cumparat si bineinteles facturile!

 

A, si programul folosit de ei este identic cu cel folosit pe http://bmwfans.info/original/

 

Poate mai adauga si altii ce au cumparat de la Automobile Bavaria si la ce bani !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.