Jump to content

Automobile Bavaria


compactu

Recommended Posts

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O sa pun si poze cu ea, dar mai am ceva de lucru la ea!

 

Si ca sa revenim, va spun mai in detaliu ce am comandat mai sus: (preturi cu TVA)

 

Embleme capota si portbagaj (110 RON/bucata), embleme roti (18 RON/bucata), nituri de plastic care prinde bara de armatura (0.6 RON/bucata), nituri de prins pasla de capota motorului (17 RON/20 bucati), nituri pentru un plastic din portbagaj, care vine intre stopuri (1.3 RON/bucata) si bucsele pentru emblema (1.5 RON/bucata).

 

Si astept sa-mi vina: (preturi fara TVA)

 

Bandourile (aripa+usa fata+usa spate X 2) 79.09 RON+125.4 RON+132 X 2, ghidajul (chederul) ala mare pentru geamurile din fata 109.45 RON x 2, alt cheder care se afla in usa 38.06 RON x2, ornament luneta superior (este in forma de U) 72.60 RON, ornament luneta inferior 33.77 RON, rama cu dublu adeziv pentru trapa de 2,2 m 64.02 RON, cheder trapa interior (l-am comandat pe negru) 41.80 RON, burduf admisie aer (ala in forma de acordeon de dupa debitmetru pentru motor de 1.8 M40) 119.35 RON.

 

In factura exista si codurile pieselor pe care le puteti gasi pe site-ul zis de mine la inceputul topicului, asta ca sa va dati seama despre ce este vorba.

Mie mi se par in regula preturile. Sincer, ma asteptam sa fie exagerat de mari dar se pare ca nu sunt. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Multe chestii din ce am comandat pentru E36, nu mai fusesera comandate pana acum... la ei!

 

Pentru ca majoritatea au impresia ca preturile de la reprezentanta sunt foarte mari si este de fapt exact invers.

 

Piesele originale au cel mai bun pret la reprezentanta.

Link to comment
Share on other sites

Piesele originale au cel mai bun pret la reprezentanta.

 

Asa mi s-ar parea si normal!

Am ramas uimit de cat de bune sunt preturile la piese!

Bine, sunt si chestii scumpe! De exemplu, am vrut sa-mi iau o plasa pentru portbagaj, ca sa nu-mi mai fuga toate alea prin el, si a naibii plasa costa 2.000.000 lei ! M-am linistit, momentan, in privinta ei ! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Multe chestii din ce am comandat pentru E36, nu mai fusesera comandate pana acum... la ei!

 

Pentru ca majoritatea au impresia ca preturile de la reprezentanta sunt foarte mari si este de fapt exact invers.

 

Piesele originale au cel mai bun pret la reprezentanta.

Exact

Link to comment
Share on other sites

Ma duc si eu maine (sambata) la bavaria sa fac comanda la grila bara stanga fata. Mi-a zis la tel ca costa 9 lei. Dar nu platesc si transport sau ceva? Cine ma ajuta si pe mine cum sa ajung acolo? De la piata Charles des Gaules (sau cum naiba se scrie) ma duc in stanga spre arcul de triumf? Sau tot inainte? Vreau sa ma opresc p-acolo cand ma duc la munte (pe DN). Imi este in drum?
Link to comment
Share on other sites

Cine ma ajuta si pe mine cum sa ajung acolo?

 

Ori faci stanga catre Arcul de Triumf - Casa Presei - DN1 (ceea ce iti si recomand), ori poti sa mergi inainte pe Aviatorilor-Caranfil-Aerogarii-DN1 (mai lung si mai aglomerat). Dupa intersectia Aerogarii/Buc-Ploiesti/Ion Ionescu de la Brad sa nu uiti sa faci dreapta in rond... daca uiti, mai ai varianta ocolitoare pe sub pasarela, dupa care va trebui sa te intorci.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu unde este metro militari (n-am nicio tb cu zona aia).

 

Am vz unde este AB cand am fost la munte. N-am mai oprit. Cum merg pe Bucuresti-Ploiesti, o iau p prima banda? Aia care nu urca pe pod?

Edited by chrisatotputernicu
Link to comment
Share on other sites

Piesele originale au cel mai bun pret la reprezentanta.

 

Asa mi s-ar parea si normal!

Am ramas uimit de cat de bune sunt preturile la piese!

Bine, sunt si chestii scumpe! De exemplu, am vrut sa-mi iau o plasa pentru portbagaj, ca sa nu-mi mai fuga toate alea prin el, si a naibii plasa costa 2.000.000 lei ! M-am linistit, momentan, in privinta ei ! :twoup:

plasa gasesti la benzinariile OMV. nu se ancoreaza in bridele din mocheta de deasupra rotii de rezerva, ci in altele metalice situate in cele 4 colturi ale compartimentului portbagaj... cel putin la Touring exista !

daca nu ai asa ceva, atunci plasa e cam mare pt ce iti trebuie tie...

bafta

Link to comment
Share on other sites

Am vz unde este AB cand am fost la munte. N-am mai oprit. Cum merg pe Bucuresti-Ploiesti, o iau p prima banda? Aia care nu urca pe pod?

 

Asta in cazul in care ratezi rondul de la Aeroportul Baneasa, prin care poti sa traversezi DN1, fara a mai trece pe sub pasarela.

Link to comment
Share on other sites

plasa gasesti la benzinariile OMV. nu se ancoreaza in bridele din mocheta de deasupra rotii de rezerva, ci in altele metalice situate in cele 4 colturi ale compartimentului portbagaj... cel putin la Touring exista !

daca nu ai asa ceva, atunci plasa e cam mare pt ce iti trebuie tie...

bafta

 

Din pacate la sedanul meu nu am vazut alte bride. :twoup:

Apropo, ieri mi-au venit si restul de piese ! :twoup:

O sa pun poze mai tarziu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
:), am fost la AB in brasov si am intrebat de cheder de la usa soferului, pentru un E36, si cand mi-au spus pretul nu stiam cum sa ies mai repede pe usa, la ei acel cheder costa 840 Lei, iar ornamentul de la geamul din spate este 50 lei. Precizez ca este 320I e36 Copune :) Edited by nailbombmax
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.