Jump to content

M550XD


Acero99

Recommended Posts

F fain bordul...felicitari :thumbsup:

 

gracias :thumbsup:

 

de maine seara masina ramane in Ciolpani pentru a pune la punct toate micile neajunsuri pe partea mecanica , pe langa cele enumerate mai sus se adauga si toate garniturile de la termoflot

 

avand in vedere ca pentru inlocuirea simeringurilor de la diferentialul spate trebuie data jos mare parte din puntea spate o sa fiu nevoit sa fac geometria dupa ... unde este recomandat in Bucuresti ? ( Autosoft Militari ? )

Link to comment
Share on other sites

nu stiu ce sfat sa iti dau legat de geometrie, daca sa o faci complet, pt ca eu am avut experiente deranjante cu geometriile astea :))

gen montat jante+anvelope noi, totul perfect, dar am zis sa fac si geometria, sa nu risc sa arunc anvelopele dupa un sezon...si ce sa vezi, dupa geometrie imi statea volanul usor stramb si tragea putin dreapta dry.gif

super afacere am facut...

Link to comment
Share on other sites

incerc sa imi dau seama daca vorbesti serios sau daca esti ironic :frantics:

 

Nu sunt ironic deloc...am mai incercat si in alta parte si cand am vazut dezastrul m am dus la ei sa repare ce au stricat altii...

 

nu stiu ce sfat sa iti dau legat de geometrie, daca sa o faci complet, pt ca eu am avut experiente deranjante cu geometriile astea :))

gen montat jante+anvelope noi, totul perfect, dar am zis sa fac si geometria, sa nu risc sa arunc anvelopele dupa un sezon...si ce sa vezi, dupa geometrie imi statea volanul usor stramb si tragea putin dreapta dry.gif

super afacere am facut...

 

Daca s a intamplat asa inseamna ca nu au facut o bine

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

in seara asta am dus masina la "doctor"

 

de maine incepe treaba ...

 

cam asa arata crucea cardanica cu codul nou , vizibil mai "solida" decat cea de pe masina

 

http://s18.postimg.org/mwtwsk5nt/20160224_202746_Medium.jpg

 

am cerut si o oferta de casco ... ponderea valoare asigurata - prima de asigurare este de tot rasul

 

http://s13.postimg.org/ebzcdpxhz/Fullscreen_capture_2242016_115427_PM_bmp.jpg

Edited by Acero99
Link to comment
Share on other sites

 

 

am cerut si o oferta de casco ... ponderea valoare asigurata - prima de asigurare este de tot rasul

 

http://s13.postimg.org/ebzcdpxhz/Fullscreen_capture_2242016_115427_PM_bmp.jpg

 

 

Cere de la mai multe companii de asigurari. Vorbeste cu agentul tau de asigurari sa iti dea cotatii de la asiguratorii care stie ca platesc. Eu am 1107 cu fransiza mare pe eveniment (400e), la valoare asigurata de 27k+. PM, si iti dau contactul celui cu care lucrez eu. In functie de cum o utilizezi, cat iesi din tara si pe unde (riscuri), cred ca este o suma mica.

 

La F20 am ajuns si la 600e (platibil intr-o transa) la Allianz, dar pe numele sotiei.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

La F20 am ajuns si la 600e (platibil intr-o transa) la Allianz, dar pe numele sotiei.

Ai apelat la ei pana acum ? Mie mi-au oferit revopsire jumatate de element , moment la care 600 E s-ar putea sa fie degeaba .Inainte erau firma f serioasa .

Edited by Myx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu fa la Allianz, lucrez la

O firma care in incinta curtii are service Allianz, plus ca la inceput au facut prostia sa asigure cateva masini la ei, dupa prima dauna au inceput cu povesti, pai era lovina inainte, pai stai sa vezi ca har, ca mar, orice motiv numai sa nu iti dea bani sau sa iti repare masina.

Am avut la Groupama si

La Gothaer, amndoua au despagubit fara sa caute nod in papura.

 

 

 

Sent from my iPhone 1s using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ai apelat la ei pana acum ? Mie mi-au oferit revopsire jumatate de element , moment la care 600 E s-ar putea sa fie degeaba .Inainte erau firma f serioasa .

 

Poate conteaza si cum arata elementul la constatarea de la inceputul politei. Sau poate s-au prostit si ei, experientele mele cu Generali si Allianz sunt singurele ok pe zona de asigurari auto.

 

Eu am luat tot de la Allianz, direct de pe site-ul lor, pachet CASCO + RCA. Am avut parca si un mic discount pentru ca masina anterioara avea RCA + CASCO tot la ei si nu am avut daune.

 

BMW F10 520d

Suma asigurata ~ 100.000 lei ~ 22.500 euro.

Fransiza: 450 lei pe eveniment pentru daune pana in 7.000 lei, 0 lei pentru daune mai mari de 7.000 lei.

 

Prima anuala CASCO: 5500 lei.

Prima anuala RCA: 1700 lei.

 

Deci total CASCO + RCA - 7.200 lei ~ 1.600 euro.

Link to comment
Share on other sites

Nu prea tin cont de niciun istoric la alta masina. O iei de la zero si aia e, valabil si rca si casco.

F20-ul are inca numere rosii (deci nu are casco deocamdata) - sotia a decis sa isi pastreze numerele si asteapta intai sa inmatriculeze cei carora le-a vandut masina.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.