Jump to content

consumul


velicu4you

Recommended Posts

Salut din nou ,am un 36 m40 fabricatie 1991 1800cc ,locuiesc in anglia intrun orasel nu sut prea mlte semafoare ca in bucuresti recunoas am avut o problema cu demimetrul dar leam rezolvat personal cu ajutorul cuiva am miscat de rotita ai de mia venit rau ba merge masina bine si fugea dar nu statea la relantiu pana la urma lam facut sa ste si la relantiu dar consumul este de 10 am am bagat 16 litri de benzina si am facut 100 de mile asta inseamna 160km mie mi se pare cam mult ce parere aveti ce as putea face am ce-va cunostine de mecanica,vreau sa vin cu masina in romania aproape 48de ore de condus dar cu consumul de 10 cred ca dau in BENIBENI ajutor va rog :blink:
Link to comment
Share on other sites

orasul e oras...mergi cativa km, te opresti, franezi la intersectii, accelerezi, etc...nu stiu cat ar trebui sa scoata e36-ul tau, dar nu cred ca esti departe de adevar..

daca 10% e mult, nu ai vrea sa mergi cu sonda lambda stricata prin bucuresti :blink:

Link to comment
Share on other sites

As omori pentru un consum urban de 10. :blink:

Oare ce sa zic atunci cand imi consuma râma 23? Happy times!!!

236504[/snapback]

Sincer nu este un oras este un sat mai precis dar am sa va zic cat am consumat cand vin in romania la atatia chilometri de mers pe unde se afla sonda lando ca sa o schimb
Link to comment
Share on other sites

Dupa parerea voastra ziceti ca este sonda lando de vina se potriveste dupa or-ce model de bmw sau dupa seria 3 la acelas an de fabricatie si debitmetru cum pot de seama sa al fac sa consume mai putin daca ar fii si de acolo o problema si cat ar trebui sa consume el normal in oras si afara tinand cont ca aice sunt foarte multe autostrazi si ce viteza medie este cea ai una pe autostradaeste primul bmw care al am mai avut opel2 cielo2 lanos rover hondasi un scuter care lam aruncatdaca nu are cineva ce face pe acasa sa vina pana in anglia si il dau gratis ai trebuie o bobina dar in rest este ok parac 45cc la viteza este ok

post-5663-1179746283_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Salut din nou ,am un 36 m40 fabricatie 1991 1800cc ,locuiesc in anglia intrun orasel nu sut prea mlte semafoare ca in bucuresti recunoas am avut o problema cu demimetrul dar leam rezolvat personal cu ajutorul cuiva am miscat de rotita ai de mia venit rau ba merge masina bine si fugea dar nu statea la relantiu pana la urma lam facut sa ste si la relantiu dar consumul este de 10 am am bagat 16 litri de benzina si am facut 100 de mile asta inseamna 160km mie mi se pare cam mult ce parere aveti ce as putea face am ce-va cunostine de mecanica,vreau sa vin cu masina in romania aproape 48de ore de condus dar cu consumul de 10 cred ca dau in BENIBENI ajutor va rog :blink:

 

 

eu am un 320 i din 92 cutie automata 150 de cai in oras in papa 19 litri in afara 10 ce-i de facut? am schimbat debitmetru. merge un pic mai bine... doar ca la deal nu vrea sa treaca de 60 la ora.... m-am gandit sa elimin catalizatoru... nu am bagat masina pe tester dupa ce am schimbat debitemtru... trebuie sa o bag? sa regleze ceva parametri? :) dati un mesaj merci

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.