Jump to content

BMW E60 M Pack 525D


FPK

Recommended Posts

Nu uit @WIN60, o sa umplu farcebook-ul si Instagram-ul cu ele :)))

Legat de arcuri, o sa le cumpar undeva prin Ianuarie-Februarie, o sa fie Eibach 30/30. Daca voi dori sa las masina mai jos, voi apela la niste suspenii (arcuri+amortizoare) sport.

Edited by Di Angelis
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Am fost astazi la un baiat la codari. Am facut flash bi-xenon, activare MP3, avarie cu dublu impuls, dezactivare sunet centura și viteza digitala.

In 14 Decembrie sunt programat la Carsx sĂŁ imi instalez acele inele CCFL.

Link to comment
Share on other sites

Am schimbat becurile xenon. Am D1S, inainte am avut 4500k, acum mi-am pus 8000k. Culoarea xenoanelor sunt un albastru, exact ce mi-am dorit. Am vrut initial sa-mi iau 12000k, dar culoarea aceea de ,,roz-mov" nu prea m-a atras si nu dadea bine cu pozitia. Asa, facem un contrast frumos :D

7JPy83d.jpg

K50YCAr.jpg

bnspnvq.jpg

  • Like 2
  • Downvote 8
Link to comment
Share on other sites

post-60351-0-74902500-1512758422_thumb.pngSunt curios cum vor merge pe ploaie cei cu masini echipate din fabrica cu tehnologie led (6000k) sau laser (5500k) ?! Cum de le a scĂŁpat tehnicienilor marilor producĂŁtori de masini chestia asta. Trebuia sĂŁ intre pe forum aici sa se specializeze si sa puna leduri de 4300k!!! Edited by X M I
  • Like 2
  • Downvote 8
Link to comment
Share on other sites

Sunt curios ce intelegi dintr-un drum noaptea. E un motiv pt care producatorii merg pe 4300-5000k, nu ca sunt ei prosti si baietii de la xenon4u.ro destepti.

Eu in facultate nu prea stiam cum e cu temperaturile si am cumparat pt acasa leduri 7-8000k "sa fie lumina fratioare".

Le-am testat intr-o seara cand am lucrat la un proiect si efectiv ma durea capul.

 

Sa nu te ia pe nepregatite un drum mai lung si sa nu vezi curba de oboseala...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

post-60351-0-74902500-1512758422_thumb.pngSunt curios cum vor merge pe ploaie cei cu masini echipate din fabrica cu tehnologie led (6000k) sau laser (5500k) ?! Cum de le a scĂŁpat tehnicienilor marilor producĂŁtori de masini chestia asta. Trebuia sĂŁ intre pe forum aici sa se specializeze si sa puna leduri de 4300k!!!

 

 

 

Nu ai inteles nimic.....poate o sa inteleaga colegul cu nume de inger cand o sa o dea pe ploaie......dar acum e vremea pomilor cu multe luminite si poate scapa.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Poate pana atunci il ia pe nepregatite Politia Rutiera si RAR . O sa vada cand il prinde ceata sau o ploaie noaptea ca a facut o prostie. Omul din greseli invata, daca vrea sa invete.

Speram sa nu apara probleme asa, altfel trec inapoi la cele 4300k :))

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Iara va luati de om aiurea, are lupe? are!, deranjeaza in trafic 8000k? NU! (deranjeaza la fel de mult ca un 4300k, adica deloc) e ilegal sa pui 8000k? Nu!

 

Cam asta e.

 

E "altceva" insa ar fi bine sa poti activa si dezactiva optiunea ca te ia capul daca e permanent :))

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Iara va luati de om aiurea, are lupe? are!, deranjeaza in trafic 8000k? NU! (deranjeaza la fel de mult ca un 4300k, adica deloc) e ilegal sa pui 8000k? Nu!

 

Cam asta e.

 

E "altceva" insa ar fi bine sa poti activa si dezactiva optiunea ca te ia capul daca e permanent :))

Nu se ia nimeni de el, il sfatuim. Eu sunt curios de ce nu ti-ai pus de 12000k ca alea dadeau mai bine daca tot vrem sa facem masina frumoasa... poti sa iti pui xenon si pe proiectoare daca tot ai inceput :)

Edited by crazyboy
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

In momentul acesta am faruri aftermarket, in farurile originale aveam 8000k, si nu am avut vreo problema cu nimeni, nu orbeam oamenii din trafic si tot era vizibil drumul cand ploua sau era ceata. In fine, observ ca am niste “hateri” necunoscuti pe acest forum, moment in care voi inceta postarea pe acest topic a viitoarelor upgradeuri la masinuta :D.

 

Iara va luati de om aiurea, are lupe? are!, deranjeaza in trafic 8000k? NU! (deranjeaza la fel de mult ca un 4300k, adica deloc) e ilegal sa pui 8000k? Nu!

 

Cam asta e.

 

E "altceva" insa ar fi bine sa poti activa si dezactiva optiunea ca te ia capul daca e permanent :))

Stai linistit, am vazut un comment mai sus si de la un frustrat care se leaga de numele meu :)) (acesta fiind unul real by the way). Multi frustrati pe forum, incepand de la niste xenoane pana la o evacuare.. pacat ca mai sunt si oameni faini pe forum, oameni care au de aface cu specimene de genul zilnic :)) App pt hateri, sa fiti siguri ca atunci cand apasati “ minus “ la commentul meu sa va faceti cruce in acelasi timp, poate dublati “minusul” :))

Edited by Di Angelis
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

ataci oameni cu bun gust, care apreciaza calitatea si originalul....ceea ce ai modificat tu la masina nu poate fi pe placul tuturor...cand vei fi in stare sa accepti asta, nu o sa te mai simti atacat.

 

tu nu ai cum sa stii ca nu orbeai pe nimeni...e o apreciere gresita si acele becuri de 8000k nu cred ca sunt tocmai legale.

in tari civilizate ti-o iei de nu te vezi.

 

faptul ca nu mai postezi tu "upgrade-urile" aici....este foarte trist.

Edited by Alex_wly
  • Like 9
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Eu nu atac pe nimeni, daca ai vazut comentariile mele in alte topicuri, ai sa vezi ca apreciez orice masina.O data ce primesti minusuri si critici la niste jante, cauciucuri, evacuare si altele eu pot numi asta decat frustrare, nimic mai mult. Pacat ca sunt unii care credeau ca pe acest forum isi pot posta upgradeurile, ajung sa fie alungati de unii hateri ce si-au luat o masina si o lasa asa..
  • Like 1
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Odata ce iti pui jante la care te chinui cu tiganii de genu distantiere, evacuari facute in spatele blocului si xenoane de 8000k astea nu sunt "upgrade-uri" sunt tiganii in toata regula.

Evacuare facuta in spatele blocului? De cand distantierele sunt tiganii? Voi va auziti? Nu cunoasteti personal si deja aveti o parere proasta din start. Asta e gandire de om inapoiat, pacat ca poate unii dintre voi aveti o varsta

  • Like 2
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Lasa-l pe "alex_uili", omul e gica contra pe topicurile tuturor, n-are rost sa-ti bati capul cu el. Asta e ocupatia lui pe forumul asta.

esti atat de vechi pe forum, incat nu esti in masura sa afirmi asta...asa ca ramai la "style-ul" tau.esti neglijabil

 

iar tu, di angelis, cred ca esti copil...asta e...nu mai putem gandi ca la 18 ani...de la o varsta apreciezi naturalul la femei si clasicul la masini.

 

iti spun din experienta, toate rahaturile aftermarket costa mai mult, sunt cacacioase si tiganii...in cea mai mare parte.

 

p.s. tu ti-ai facut cruce cand I-ai dat plus lui "bemve stile"?

Edited by Alex_wly
  • Like 7
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.