Jump to content

BMW E60 M Pack 525D


FPK

Recommended Posts

Eu nu sunt atat de imatur sa dau plusuri si minusuri pe un forum, daca nu imi place un topic ignor topicul, nu ca ALTII care-si manifesta frustrarile pe un forum :))))

adica, daca nu imi place o porcarie trebuie sa ma abtin...ca de...e forum si nu ne putem exprima.

bullshit!

  • Like 5
  • Downvote 10
Link to comment
Share on other sites

Uneori nu inteleg logica romaneasca. Omu' si-a facut si el aici un topic prin a ne prezenta masina si ce modificari ii aduce.. foarte bine ia pus xenon dar cat timp are lupa nu orbeste pe nimeni si daca se ia de el politia isi asuma pe spatele lui! Aici pe forum avem foarte multi critici.. Pentru "domni" astia care critica despre acest baiat, voi ati uitat cand erati de varsta lui? De ce incercati sa ii taiati aripile? Nu va inteleg!! Degeaba aveti o varsta! Respectele mele domnilor critici.

 

Cam asta meritati astia care critica: https://www.youtube.com/watch?v=RWkeYHZnUv8

  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Uneori nu inteleg logica romaneasca. Omu' si-a facut si el aici un topic prin a ne prezenta masina si ce modificari ii aduce.. foarte bine ia pus xenon dar cat timp are lupa nu orbeste pe nimeni si daca se ia de el politia isi asuma pe spatele lui! Aici pe forum avem foarte multi critici.. Pentru "domni" astia care critica despre acest baiat, voi ati uitat cand erati de varsta lui? De ce incercati sa ii taiati aripile? Nu va inteleg!! Degeaba aveti o varsta! Respectele mele domnilor critici.

 

Cam asta meritati astia care critica: https://www.youtube.com/watch?v=RWkeYHZnUv8

Respect! Multumesc de ajutor :D

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu va recomand sa incercati o plimbare in aer liber, poate va reveniti si nu va mai insultati reciproc...

 

Altfel, ne obligati sa umblam la "cadouri" (doar e decembrie), iar pentru ca unii sunt "recidivisti" s-ar putea sa ne despartim de tot...

 

Hai sa incercam prima varianta !

Link to comment
Share on other sites

Aia am zis si eu Luc, atâta Timp cat sunt 8000 k adicĂŁ aproape identice cu 6000k cum au majoritatea mașinilor din Ro nu ĂŽnțeleg care e problema. Sunt legale pentru ca are faruri cu lupa, ĂŽncetați sa vorbiți daca nu stiti un lucru, 8000 nu sunt ilegale. Iar distantierele in primul rând nu au nici o treaba cu tigania, aici mi-am dat seama si eu de “pĂŁrerea” ta de forumist crazyboy. Evacuarea ca e fĂŁcutĂŁ la pilot sau i spatele blocului conteazĂŁ? Daca iese bine si se face treaba buna aia e, sau nu poate sa vina aici sa spunĂŁ ca a fĂŁcut evacuare la pilot ca aia ĂŽnseamnĂŁ sa fii mafiot. Mie nu mi plac 8000k si nici 6000k (12.000 roz-mov sunt țigĂŁnie), ĂŽnsĂŁ nu ma apuc sa fac hate aiurea, nu ĂŽnseamnĂŁ ca i sta urat sau e urâta mașina, eu daca as fi in locul lui as pune maxim 5000k ĂŽnsĂŁ e treaba de gusturi si atat. Nu are treaba vârsta cu nimic, asta cu vârsta e de pe vremea mai de Acu 30 de ani, ĂŽncetați sa o mai folosiți ca nu are nici o legĂŁtura cu gusturile sau cu bunul simt.
  • Like 2
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

In momentul acesta am faruri aftermarket, in farurile originale aveam 8000k, si nu am avut vreo problema cu nimeni, nu orbeam oamenii din trafic si tot era vizibil drumul cand ploua sau era ceata. In fine, observ ca am niste “hateri” necunoscuti pe acest forum, moment in care voi inceta postarea pe acest topic a viitoarelor upgradeuri la masinuta :D.

 

 

Stai linistit, am vazut un comment mai sus si de la un frustrat care se leaga de numele meu :)) (acesta fiind unul real by the way). Multi frustrati pe forum, incepand de la niste xenoane pana la o evacuare.. pacat ca mai sunt si oameni faini pe forum, oameni care au de aface cu specimene de genul zilnic :)) App pt hateri, sa fiti siguri ca atunci cand apasati “ minus “ la commentul meu sa va faceti cruce in acelasi timp, poate dublati “minusul” :))

 

De ce ne caracterizezi ca fiind frustrati si specimene? Ai cautat vreodata in dictionar intelesul cuvantului frustrat? In primul rand vreau sa te anunt ca acest cuvant nu exista in vocabularul limbii romane, in al doilea rand daca tot te referi la unii in modul acesta, sa stii ca doar te autocaracterizezi, fiind privat de comentariile pozitive de la noi. Dai dovada ca esti un copil suparacios, care daca nu primeste ce vrea incepe sa arunce cu cuvinte in stanga si in dreapta, fara sa analizeze ceea ce spun altii, plus ca te si ataci singur, ca vezi Doamne ai "hateri" si se iau de tine, cand efectiv isi dau cu parerea pe un FORUM. Acest lucru e un drept pe care nu il poti viola, oricat ai vrea tu si oricat de tare te-ai ofusca tu, ca nu mai vrei sa postezi nimic despre "upgrade-urile" tale, de a schimba culoarea la xenoane, de a vopsi trimurile, atentie, cu SPRAY sau de a pune niste replici doar pentru ca dau bine, ca "upgrade" la durabilitate nu faci. Am crezut ca ai inteles ceea ce ti-am explicat cu evacuarea, in cateva reply-uri, dar se pare ca pe zi ce trece esti tot mai mandru cu masina asta, iar cand isi da cineva cu parerea, tu trebuie sa te simti atacat si sa ataci inapoi. Si revin la celalt subiect, in care ai tinut sa imi scoti ochii cum ca tu ai cumpara toate acestea din banii tai si ca eu nu as munci pentru ceea ce am pus pe masina, nestiind ce fac eu pentru bani. Pentru tine e o mandrie sa muncesti, nu e ceva ce tine de conditia umana si toata lumea ar trebui/ face asta? Daca vrei sa folosesti limbaj de genul, foloseste-l in mesaje private, dar aici vorbeste frumos ca esti pe un FORUM si daca te deranjeaza ceva, explica cu calm si elocvent, ca banuiesc ca faci scoala, plus ca esti din alta generatie. Poti sa imi raspunzi cu ce vrei la mesajul acesta, ca sincer, nici nu o sa ma sinchisesc sa mai intru vreodata la tine pe topic, daramite sa iti mai raspund. Si de ma caracterizezi ca fiind cel mai mare frustrat, specimen sau hater( uita-te la masina mea si da-ti seama ca nu am de ce), eu am vorbit, mi-am spus parerea si cu toate ca ma bagi intr-o anumita categorie de oameni, nu te-am jignit. Ramai pe E60 Romania cel mai bine, ca aici nu e locul de asemenea limbaj, suntem niste pasionati care impartim idei si sfaturi, nu ne batem joc unul de masina altuia cum ai crede tu. Si ca un ultim sfat, daca tu in continuare crezi ca ai facut o investitie buna cu jantele, asculta cu atentie:

  • Like 9
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Am vrut sa-i dau si eu un reply de genul asta dar mi-am zis ca as putea sa fac altceva cu minutele in care as fi scris respectivul mesaj. Uite ca pana la urma n-am rezistat.

Am observat ca in toate posturile lui apare cuvantul "frustrat" ceea ce denota faptul ca el insusi este un baietel plin de frustrari, putina psihologie ce naiba.

 

Ca si idee n-ai inventat "apa calda" si pe majoritatea din noi nu ne intereseaza upgrade-uri de 2 lei, adica cocalarisme.

  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Salutare @feitosak1, @WIN60 are dreptate.. am vrut sa-mi prezint ideile mele si am fost luat ,,peste picior" de cativa membri.. Intre timp am pus jantele pe 19, am cumparat difuzor bara spate, am facut evacuarea cap coada (downpipe-straightpipe) si am pus arcuri sport Eibach Pro Kit pe faţă, iar mâine urmează pe spate. Las totusi niste poze si video cu sunetul.

 

VHoNZm0.jpg

LlInZvw.jpg

 

Ce m-a surprins placut este faptul ca masina nu scoate fum negru.. am facut kickdown-uri, am tinut-o la 4500 rpm, am plecat ,,in forta" de pe loc, nimic. Sunetul este unul mult placut in viata reala.

Din punct de vedere mecanic, turbina a fost reconditionata acum 500 km, injectorul de pe cilindrul 5 a fost la fel reconditionat. Am schimbat releu bujii si bujiile incandescente + niste garnituri de la galeria de admisie.

Edited by Di Angelis
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

M-ai lasat masca, se aude foarte frumos, iar faptul ca nu da fum...chiar este ceva! Si eu as fi facut asta, dar din faptul ca ar putea sa de-a fum din eliminarea DPF-ului am renuntat, o sa fie tot quad, dar cu dpf:D.

 

Ai soft pe ea facut ca nu mai tin minte?

 

Pe viitor ti-as sugera sa scurtezi putin din finale, in principiu ar trebui sa iasa putin in exterior, nu asa mult si daca poti sa-i pui niste tipsuri tot rotunde, dar frumoase, unde ai facut evacuarea si cat te-a costat?

Edited by WIN60
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

M-ai lasat masca, se aude foarte frumos, iar faptul ca nu da fum...chiar este ceva! Si eu as fi facut asta, dar din faptul ca ar putea sa de-a fum din eliminarea DPF-ului am renuntat, o sa fie tot quad, dar cu dpf:D.

 

Ai soft pe ea facut ca nu mai tin minte?

 

Pe viitor ti-as sugera sa scurtezi putin din finale, in principiu ar trebui sa iasa putin in exterior, nu asa mult si daca poti sa-i pui niste tipsuri tot rotunde, dar frumoase, unde ai facut evacuarea si cat te-a costat?

 

Da, i-am facut acum o luna soft stage 1+ dpf off,egr off. Deocamdata raman finalele astea.. am cumparat niste finale care aveau inlet foarte mic si nu putea fi sudata pe masina, asa ca mecanicu' o facut ceva ,,handmade" pana cand imi iau tipsuri noi. M-am gandit la niste tipsuri PILOT 2x90mm. Evacuarea a fost facuta in Arad, la un prieten care a lucrat in Germania la ceva service specializat in evacuari. Per total (material,manopera,difuzor spate) m-a costat undeva la 550 euro. Chiar ieri m-am intalnit cu un prieten care detine o Alfa Romeo Brera 2.4 JTDM, evacuare facuta cap-coada + tobe finale special construite pentru masina lui.. el a dat undeva la 1000 de euro, iar sunetul este mai bun doar in relanti,atat. In rest, ii scoate nori de fum, sunetul in sarcina nu este la fel de sportiv dandu-ti impresia ca este un tractor cu un bass gros :)) Se pare ca nu mereu varianta scumpa este cea mai buna !

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Intr-adevar suna bine. Tipsurile sunt prea lungi, dar e ok daca sunt provizorii. O sa arate bine cu eibach si pe spate. in general arata bine E60 cu 19. Nu stiu cum sunt drumurile in Arad, eu am avut 19 timp de 4 ani pana m-am saturat de stres :))))

 

Drumurile sunt bune in Arad, circul cu masina doar in oras si foarte rar fac drumul Arad-Timisoara pe autostrada. Si eu am emotii cateodata cu jantele pe 19" :)))

Link to comment
Share on other sites

Cat timp aveam arcurile stock nu dadeam cu lipul in bordura, chiar puteam parca frumos si pe centru. Acum, s-a lasat 3 cm masina in fata deci clar o sa fie mai greu de parcat sau de intrat in parcari subterane.. voi testa asta zilele astea. Sunt curios pe spate daca o sa se aseze tot 3 cm..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.