Jump to content

Consum de combustibil


octavian

Recommended Posts

jumatatea ta de BMW !

 

Foarte tare, propun porecla oficiala, cum la e36 e pisicuta si e30 urs, e46 compact -jumatate de BMW.

 

 

LE: sau E46

..............2

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

Exact! La integrale m-am gandit si eu. Dar decat sa incep sa-mi aduc aminte de integrale, mai bine inchid calculatorul si ma duc la o bere :twoup: ca tot s-a terminat programul de lucru.. Edited by chriss
Link to comment
Share on other sites

Exact! La integrale m-am gandit si eu. Dar decat sa incep sa-mi aduc aminte de integrale, mai bine inchid calculatorul si ma duc la o bere :twoup: ca tot s-a terminat programul de lucru..

Cel mai bine, pe canicula asta merge o bere :)

Link to comment
Share on other sites

Salut...am tot citit la topicu asta si unele pareri sunt corecte altele trase de par....citesc la unii cum scriu 7%...hai ma sa fim seriosi despre ce marca vorbim??suntem posesori de bmw....putere...cum sa avem consum mic.......eu sincer am 320d 2004 cu 150 cp stock si are soft safe...deci am acum 180 cp....nu vrea sa scada in oras sub 9.9% chiar daca o opresc si o imping.....afara la 160 km\h am consum de 6.5%,,,,dar asta afara in oras iarna trecuta care a fost o iarna grea...ptr toti a ajuns si la 12,8.....deci am vrut BMW...putere...marca....cam asta e consumu...cine zice ca ia 6 si nu stiu cat sau 7....ori nu face calculu corect ori exagereaza......

In concluzie la putere consum eu zic ca e ok....

Salut si numai bine tuturor!!!

Link to comment
Share on other sites

Salut...am tot citit la topicu asta si unele pareri sunt corecte altele trase de par....citesc la unii cum scriu 7%...hai ma sa fim seriosi despre ce marca vorbim??suntem posesori de bmw....putere...cum sa avem consum mic.......eu sincer am 320d 2004 cu 150 cp stock si are soft safe...deci am acum 180 cp....nu vrea sa scada in oras sub 9.9% chiar daca o opresc si o imping.....afara la 160 km\h am consum de 6.5%,,,,dar asta afara in oras iarna trecuta care a fost o iarna grea...ptr toti a ajuns si la 12,8.....deci am vrut BMW...putere...marca....cam asta e consumu...cine zice ca ia 6 si nu stiu cat sau 7....ori nu face calculu corect ori exagereaza......

In concluzie la putere consum eu zic ca e ok....

Salut si numai bine tuturor!!!

 

posesori de bmw..putere; ..deci am vrut bmw..putere..marca...deci clar trebuie sa consume;..ce imi plac mie parerile astea..

posesor de bmw, masina puternica, de marca...motor 2.0 150cai..forta bruta..dizal..sa fim seriosi..daca iti iei bmw, afirmand ca vrei putere si te intereseaza marca, 320d e46 nu prea e masina potrivita. ma rog, notiunea de putere e subiectiva, dar in opinia mea nu exista nici o logica in a spune..am vrut bmw, trebuia sa ma astept la consum mare (mai ales cand vorbesti de un diesel..)..o zi buna tuturor!

 

eu am vrut bmw pentru tractiunea spate, avand de ales in mare intre bmw si mercedes...din 2 am ales 1..atata tot. nu am urmarit marca, puterea, imaginea etc..am vrut: tractiune spate. apoi alegerea masinii a fost in functie de preferintele generale si specifice varstei: culoare neagra..sport, eventual coupe etc..as renunta insa oricand la bmw-ul actual pentru cateva masinii non-bmw, ce imi plac foarte mult.

Link to comment
Share on other sites

Buna seara! Tocmai am ajuns in Suceava din Brasov si BMW-ul meu E36 325e din 1992 a consumat aproximativ 20 de litri de benzina.Este un consum ok sau nu? Vreau o parere sincera si chiar nu am chef de mistouri! Va multumesc anticipat!Mentionez ca NU sunt membru si nici posesor de BMWu de mult timp!
Link to comment
Share on other sites

Buna seara! Tocmai am ajuns in Suceava din Brasov si BMW-ul meu E36 325e din 1992 a consumat aproximativ 20 de litri de benzina.Este un consum ok sau nu? Vreau o parere sincera si chiar nu am chef de mistouri! Va multumesc anticipat!Mentionez ca NU sunt membru si nici posesor de BMWu de mult timp!

 

suceava-brasov sunt vreo 300km din cate stiu..deci ai un consum de vreo 6.66l / 100km..ceea ce e absolut incredibil. greu de crezut ca ai consumat atat de putin, o cifra mai reala pt masina ta e la 7.5l mers domolit rau de tot..

Link to comment
Share on other sites

Mai exact 331 km, si mersul domolit a fost undeva la 100 , (multe radare) deci...... Eu nu ma laud, am facut doar o constatare , masina o am de vreo cateva luni , mai exact de cand am si contul pe forum!Aaaaaaaaa + o sotie insarcinata in 35 de saptamani......care era si ea in masina.... Edited by extazy
Link to comment
Share on other sites

Mai exact 331 km, si mersul domolit a fost undeva la 100 , (multe radare) deci...... Eu nu ma laud, am facut doar o constatare , masina o am de vreo cateva luni , mai exact de cand am si contul pe forum!Aaaaaaaaa + o sotie insarcinata in 35 de saptamani......care era si ea in masina....

 

Si asa apar legendele...................................

Link to comment
Share on other sites

Buna seara! Tocmai am ajuns in Suceava din Brasov si BMW-ul meu E36 325e din 1992 a consumat aproximativ 20 de litri de benzina.Este un consum ok sau nu? Vreau o parere sincera si chiar nu am chef de mistouri! Va multumesc anticipat!Mentionez ca NU sunt membru si nici posesor de BMWu de mult timp!

 

Imposibil...

Ai completat pana la plin, sau pana cand acul indicator arata cam in aceeasi pozitie ca atunci cand ai plecat din brasov?

Link to comment
Share on other sites

el mai mic consum obtinut de mine pana acum este un 7.1 pe un traseu de 90km, pana intr-o localitate din dambovita si inapoi. daca vreti un consum mic, nu asta e motorul potrivit...p.s. am mers in mare parte pe pilot automat, 60 in localitate, 120 in afara..fara accelerari, franari bruste, doar cu 3-4 depasiri pe intreg traseul. dar din cei 90km, vreo 15 au fost facuti in bucuresti, in traficul specific unei zile de sambata..consumul de 7.1 a fost indicat pe BC, iar acul de sub vitezometru, statea undeva la 6l/100km, atat la 60in localitate, cat si la 120 in afara..ce pot spune cu siguranta este ca nu se va mai repeta niciodata experimentul asta, nu are rost sa chinui masina in halu asta..
Link to comment
Share on other sites

Mai! nu e vorba de a avea rabdare, sunt sofer in distributie de 6 ani si sunt cam satul de alergat, pe deasupra sotia mea este insarcinata si ca sa nu imi iau niste scatoalce peste cap a trebuit sa ma limitez la aproximativ 100km/h . La plecare am pus benzina de la Rompetrol , 45 l , si la momentul in care am ajuns in Suceava (unde de altfel sunt si acuma) acul de la litrometru imi arata ca am consumat aproximativ 20 de litri de benzina.Exista posibilitatea ca acel ac sa nu indice corect, v-am spus odata si repet ca masina o am de scurt timp! deci nu am facut o verificare exacta a calitatii indicatiilor!

si am uitat sa specific ca majoritatea distantei am mers pe pilot automat

Edited by extazy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.