Jump to content

Consum de combustibil


octavian

Recommended Posts

Destul de corect cum spui si tu...

E posibil sa fi calculat eu putin eronat si media sa fi fost cum ai spus tu!!

Si asa mi'se pare fff putin,fata de cum eram eu obisnuit!

Si ca sa'i raspund si lui r0n1n...cum ceri u mai mult de 8000,pe o masina cu stereo casette???:twoup:)

Nici macar cd business?:)))

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca masina ta face cam cu o mie mai mult ca a lui ronin...

 

Destul de probabil....e relativa diferenta!

Cert e ca nu are cum sa fie mai ieftina!

Cat despre consum...eu am incheiat discutia,k nu trb sa conving pe nimeni!

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca masina ta face cam cu o mie mai mult ca a lui ronin...

 

Atunci face mai mult cu 1500 decat a ta.

 

Hai ma dc esti supi...?:twoup:)

Sunt atatea E36 mai ieftine decat a ta...nu esti chiar asa de "ieftin":))

Nu mai fi supi,da?

Link to comment
Share on other sites

Hai ma dc esti supi...?:twoup:)

Sunt atatea E36 mai ieftine decat a ta...nu esti chiar asa de "ieftin":))

Nu mai fi supi,da?

 

Deci tu chiar ai impresia ca 318d tau din 2004 face mai mult ca 320ci meu din 2002 cu pachet M interior exterior si multe alte optiuni...

Dc tot ai asa o impresie buna despre masina ta de ce nu fac un topic de prezentare?

 

Ma recunosc invins, o sa incerc sa-l dau la schimb coupe-ul pe un 318d ca sa pot sa merg si eu 1000km cu un plin in oras.

Link to comment
Share on other sites

Hai ma dc esti supi...?:twoup:)

Sunt atatea E36 mai ieftine decat a ta...nu esti chiar asa de "ieftin":))

Nu mai fi supi,da?

 

Deci tu chiar ai impresia ca 318d tau din 2004 face mai mult ca 320ci meu din 2002 cu pachet M interior exterior si multe alte optiuni...

Dc tot ai asa o impresie buna despre masina ta de ce nu fac un topic de prezentare?

 

Ma recunosc invins, o sa incerc sa-l dau la schimb coupe-ul pe un 318d ca sa pot sa merg si eu 1000km cu un plin in oras.

 

DA!!! Chiar am impresia asta...uita'te si tu putin pe net...dar sa nu t uiti pe mobile in germ,k o sa fi placut dezamagit!

Nu ma laud cu masina,am spus ce consum are si au inceput sa apara pareri la care am raspuns!

Pentru linistea unora,in curand o sa trec de la consumul asta mic,la ceva mai mare,E60 525d din 2007,asa k sa intru sh'o in randul lumii!

Atunci o sa valoreze triplu cat a ta r0n1n!:))))))))

Link to comment
Share on other sites

Dc tot ai asa o impresie buna despre masina ta de ce nu faci un topic de prezentare?

 

Nu sunt in nici o competitie cu tine, poti sa-ti iei si caruta...

 

Da cand spui ca un 318d(cel mai probabil chel) valoreaza mai mult decat un 320ci cum am eu, nici nu are rost sa mai discutam.

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

Am prelucrat un pic datele pe care le am si situatia este urmatoarea:

 

Masina: E46/04.2002 320D, 150cp

 

Start kilometraj: 81348 km

Kilometraj ultima alimentare: 117283 km

Distanta parcursa: 35935 km

Cantitate combustibil: 2585,88 l

Consum mediu: 7,196 l/100km

 

 

asta este si consumul meu in bucuresti....6,9-7,2 depinde de trafic, masina e identica

mi-a placut aia cu "pare pedant dar nu este. asa am facut si cu skoda pe care am avut-o inainte..." :twoup:

 

Ia vedeti aici consumuri la E46 320d...

Acum dc nu ar consuma 318d mai putin decat 320d?????

Link to comment
Share on other sites

Dc tot ai asa o impresie buna despre masina ta de ce nu faci un topic de prezentare?

 

Nu sunt in nici o competitie cu tine, poti sa-ti iei si caruta...

 

Da cand spui ca un 318d(cel mai probabil chel) valoreaza mai mult decat un 320ci cum am eu, nici nu are rost sa mai discutam.

Tu aberezi RAU de tot! Am avut oferte chiar aici pe forum de 9.500 EUR acum cateva luni si am refuzat. Plus ca am refuzat zeci de combinatii atat de pe forum cat si de pe Autovit. Masina ta cu sute de mii de KM si tapiseria rupta nu face mai mult de 8.000 EUR ORI CAT DE MULT te-ai chinui. Eu daca o pun pe a mea ACUM la 9.000 EUR FIX o dau in 2 zile.

Ca sa nu mai zic ca a mea e in alta liga de pret si de ce vrei tu! E 325, nu 320!

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

Dc tot ai asa o impresie buna despre masina ta de ce nu faci un topic de prezentare?

 

Nu sunt in nici o competitie cu tine, poti sa-ti iei si caruta...

 

Da cand spui ca un 318d(cel mai probabil chel) valoreaza mai mult decat un 320ci cum am eu, nici nu are rost sa mai discutam.

Tu aberezi RAU de tot! Am avut oferte chiar aici pe forum de 9.500 EUR acum cateva luni si am refuzat. Plus ca am refuzat zeci de combinatii atat de pe forum cat si de pe Autovit. Masina ta cu sute de mii de KM si tapiseria rupta nu face mai mult de 8.000 EUR ORI CAT DE MULT te-ai chinui. Eu daca o pun pe a mea ACUM la 9.000 EUR FIX o dau in 2 zile.

 

 

Bai r0n1n iti repet...masina ta poate face 8000 la prima strigare,iar ca sa o dai trb sa fie si negociabil....totusi e 2002 si are si multi km!

 

Alexxx ai uitat sa spui de radio cu caseta.....

Isi freaca mainile aia de la BASF!:twoup:)))))

Client fidel...huh?

Link to comment
Share on other sites

Da, da stim amandoi ce facea marmota...

 

Masina mea nu e de vanzare, unde vezi tu ca ma chinui sa o vand?

 

Nu as lua un compact pt nimic in lume si nici nu stiu de ce ar lua cineva cand exista atatea optiuni mai bune: e46 berlina, coupe, seria 1....

 

Cat despre taserie, intradevar de cand e la mine(1an) datorita faptului ca ma dau mai greu jos, am reusit s-o rup pe aripioara din stanga, dar e o probleme generala la coupeurile cu scaune tapisate cu alcantara.

 

Habar n-ai, e diferenta de doar 20 cai, 30nm si 300cmc intre 320 si 325.

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

Dc tot ai asa o impresie buna despre masina ta de ce nu faci un topic de prezentare?

 

Nu sunt in nici o competitie cu tine, poti sa-ti iei si caruta...

 

Da cand spui ca un 318d(cel mai probabil chel) valoreaza mai mult decat un 320ci cum am eu, nici nu are rost sa mai discutam.

Tu aberezi RAU de tot! Am avut oferte chiar aici pe forum de 9.500 EUR acum cateva luni si am refuzat. Plus ca am refuzat zeci de combinatii atat de pe forum cat si de pe Autovit. Masina ta cu sute de mii de KM si tapiseria rupta nu face mai mult de 8.000 EUR ORI CAT DE MULT te-ai chinui. Eu daca o pun pe a mea ACUM la 9.000 EUR FIX o dau in 2 zile.

Ca sa nu mai zic ca a mea e in alta liga de pret si de ce vrei tu! E 325, nu 320!

 

 

deja de la consum s-a trecut la cat valoreaza masina

Link to comment
Share on other sites

Da, da stim amandoi ce facea marmota...

 

Masina mea nu e de vanzare, unde vezi tu ca ma chinui sa o vand?

 

Nu as lua un compact pt nimic in lume si nici nu stiu de ce ar lua cineva cand exista atatea optiuni mai bune: e46 berlina, coupe, seria 1....

 

Cat despre taserie, intradevar de cand e la mine(1an) datorita faptului ca ma dau mai greu jos, am reusit s-o rup pe aripioara din stanga, dar e o probleme generala la coupeurile cu scaune tapisate cu alcantara.

 

Habar n-ai, e diferenta de doar 20 cai, 30nm si 300cmc intre 320 si 325.

 

Intre 320 si 325 pe langa 20 CP, 30 NM, 300 cmc, aceiasi clasa de impozitare si asigurare (<2500 cmc), performante mult mai bune, mai exista o mare diferenta. Si anume cam ~1.500 EUR in favoarea 325-ului! :)

Cat despre faptul ca nu intelegi tu rostul compactului, nu comentez. Tine de cultura fiecaruia :twoup:

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

ce compact ma gogule (ronin)...unde te gandeai knd ai scris?

Si ya gata nu mai fi offtopic atat si spune cat consuma masina ta de 10000euro?

K daca e scumpa...e si buna nu?

Edited by strees
Link to comment
Share on other sites

Si anume cam ~1.500 EUR in favoarea 325i-ului! :twoup:

 

E diferenta f mare intre 325ti si 325i, ti s-a mai spus dar tu nu si nu...

 

@stres: cu "gogule" vorbesti tu pe acasa sau in cercul tau de prieteni, nu ne tregem de "sirete".

 

On topic: ieri si azi, aprox 50km, am consum pe BC 20%!!!

Link to comment
Share on other sites

Chiar nu poate inchide cineva topicul asta?90% e format din consumuri de 2.0 D. Eu nu cred ca mai exista cineva care nu stie cat consuma un 320d dizal si 2 la mana nu stiu pe cine ar interesa cat consuma un 2.0 d ...Doar e diesel,consuma putin!
Link to comment
Share on other sites

Si anume cam ~1.500 EUR in favoarea 325i-ului! :)

 

E diferenta f mare intre 325ti si 325i, ti s-a mai spus dar tu nu si nu...

 

@stres: cu "gogule" vorbesti tu pe acasa sau in cercul tau de prieteni, nu ne tregem de "sirete".

 

On topic: ieri si azi, aprox 50km, am consum pe BC 20%!!!

 

Cu asa consum cred si eu k ai de comentat knd a mea consuma 7.4 in bucuresti!:twoup:)

Uite k suntem amandoi din buc,o sa'ti fac o demonstratie si cand am drum la sinaia iti arat,te iau cu mine....sa vezi si tu cum las masina pe rosu,bag de 40ron motorina si mergem si ne intoarcem de la sinaia!!:))

Link to comment
Share on other sites

Chiar nu poate inchide cineva topicul asta?90% e format din consumuri de 2.0 D. Eu nu cred ca mai exista cineva care nu stie cat consuma un 320d dizal si 2 la mana nu stiu pe cine ar interesa cat consuma un 2.0 d ...Doar e diesel,consuma putin!

 

TRUE

Link to comment
Share on other sites

mai terminati ma cu consumurile astea de scutere, castigati ceva daca mintiti aci'?

on: de cand a venit caldura a inceput sa consume mai putin, respectiv 8,2 mixt (6,4 pe BC :twoup:) )

 

Cumva 7.4 ti'se pare consum de scuter la E46 318d,in bucuresti??

Sau 4.4 respectiv 5.1 afara?

Avand in vedere ca u ai in jur de 8 mixt?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.