Jump to content

upgrade la f10


ghost_

Recommended Posts

Am si eu o intrebare daca ma puteti ajuta.De mai bine de 1 an detin un 520d din 2006 motor 2.0.Vreau sa spun ca masina a fost intretinuta si nu mi-a facut nici o problema sa ma lase pe undeva.Si totusi ma bate gandul sa fac un mic upgrade si eu in viitor si anume sa dau masina mea+o diferenta de bani pe un F10 din 2009 maxim 2010 capacitate cilindrica tot 2.0.Aici vine nedumerirea mea.Cam ce diferenta de bani corecta ar trebui sa dau in plus??Daca se poate on.va multumesc,

Chiar vreau si-mi doresc mult sa trec si eu la f10.

Edited by ghost_
Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca daca masina ta este in stare buna mai bine sa o pastrezi. Majoritatea F10 puse la vanzare (si in mod special cele de la persoane care ar fi dispuse sa faca schimbul) sunt daramate. Daramate in sensul ca au 300+k km si necesita reparatii de 2000e din primele luni de la achizitie.

Diferenta depinde foarte mult de starea masinii tale si de starea acelui F10. Daca masina ta are dotari si e in stare buna iar F10le e chel si distrus, diferenta poate sa fie si de 3000e. Daca vorbim de trecerea la un F10 serios (perne, interior comfort etc.) iar masina ta nu este dotata/ok tehnic poti sa dai si 8000-9000e diferenta. Dar chiar ma indoiesc serios ca gasesti un om serios care sa vrea sa isi dea F10le pe un e60. Parerea mea e ca nu merita upgrade-ul si nu iti vei gasi un model in stare buna. Ce vezi pe Olx F10 la 10-11k euro sunt niste carute.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca daca masina ta este in stare buna mai bine sa o pastrezi. Majoritatea F10 puse la vanzare (si in mod special cele de la persoane care ar fi dispuse sa faca schimbul) sunt daramate. Daramate in sensul ca au 300+k km si necesita reparatii de 2000e din primele luni de la achizitie.

Diferenta depinde foarte mult de starea masinii tale si de starea acelui F10. Daca masina ta are dotari si e in stare buna iar F10le e chel si distrus, diferenta poate sa fie si de 3000e. Daca vorbim de trecerea la un F10 serios (perne, interior comfort etc.) iar masina ta nu este dotata/ok tehnic poti sa dai si 8000-9000e diferenta. Dar chiar ma indoiesc serios ca gasesti un om serios care sa vrea sa isi dea F10le pe un e60. Parerea mea e ca nu merita upgrade-ul si nu iti vei gasi un model in stare buna. Ce vezi pe Olx F10 la 10-11k euro sunt niste carute.

8000-9000e? :(

Masina mea care am luat-o acum 1 an am dat pe ea 6950e si vreau sa spun ca are ceva dotari nu este un e60 chel.Am navigatie mare ccc,bt functional,tv pe ea,interfata video/multimedia etc, si vreau sa-i pun si faruri cu lupa cat de curand ca sa fie cat mai dotata sa pot face schimb onorabil cu un f10 pt cine o dori pe viitor.Si am pretentia sa iau un f10 tot cu navi mare,nu-mi plac alea cu ecran mic pt ca sunt limitate si inutile in acelasi timp

Stiu si eu ca anu face tot la orice masina dar pt doar 3 ani in plus asa de mult 9000e?Daca asa sta treaba ma ling pe bot si uit de f10,asta e....

Edited by ghost_
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.