Jump to content

Inaltare EfficientDynamics de la 127 mm la 140 mm


GreatValue

Recommended Posts

Un F30 ED LCI are 127 mm garda la sol, comparat cu un F30 LCI normal.

Din ce m-am uitat pe realoem, din ce imi dau seama amortizoarele ar fi aceleasi, problema e ca nu vad coduri de la arcuri.

 

Intrebarile ar fi, e suficient si ok sa schimb doar arcurile ?

Care naiba sunt codurile arcurilor de la F30 LCI ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Am dat jos o rotile de pe spate si aparent amortizoarele au codul: 33526873802

Din ce am citit pe net codul asta e pentru suspensia M-Sport. La fel si arcul 33536851930 e tot pentru M-Sport.

Tot din cercetarile de pe net, se pare ca un F30 cu M-Sport ar fi cu vreo 10 mm mai jos decat un F30 normal; deci se intelege de ce au pus arc si amortizor de M-Sport.

 

Nu o sa fie foarte ok la iarna, dar cred ca e pacat sa ma bag sa modific suspensia.

Link to comment
Share on other sites

Am dat jos o rotile de pe spate si aparent amortizoarele au codul: 33526873802

Din ce am citit pe net codul asta e pentru suspensia M-Sport. La fel si arcul 33536851930 e tot pentru M-Sport.

Tot din cercetarile de pe net, se pare ca un F30 cu M-Sport ar fi cu vreo 10 mm mai jos decat un F30 normal; deci se intelege de ce au pus arc si amortizor de M-Sport.

 

Nu o sa fie foarte ok la iarna, dar cred ca e pacat sa ma bag sa modific suspensia.

E foarte jmechera suspensia, si dupa cum ai precizat si tu se pare ca este m.pack deci pana cand vine zapada bucura-te de masinuta :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Eu iarna trecuta n-am avut probleme decat odata cand m-am bagat sa treaca altul si n-am mai putut iesi pana nu am dezapezit ( aveam o lopatica in masina). Eu eram la deal, el la vale, el nu m-a lasat. In rest a fost ok, cu toate ca pe strada unde stau intra lama odata la 4 zile si vecinii au suv-uri si se fac santuri de alea in zapada. Nu as schimba garda la sol, imi place f mult. poate treci si tu cu bine de zapada :D
Link to comment
Share on other sites

Da, m-am exprimat eu gresit :p . Deci teoretic ar fi trebuit sa ma lase. Dar el avand o alta marca de masina si eu aceasta, posibil a vrut sa transmita un mesaj :)) . Oricum m-am bucurat ca port lopatica dupa mine :D. Succes colegului cu modificarile si sa ne tii la curent cu ce iese
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.