Jump to content

Acumulator E91


Exilong999999

Recommended Posts

Toti am incercat sa iti explicam "regula de 3 simpla" si tot tu esti ofuscat.

Nu te mai obosi sa raspunzi, cum nu te-ai obosit nici sa gandesti.

Bafta!

Intr-adevar nu merita sa ma obosesc cu tine dar totusi o fac, nici eu nu stiu din ce motiv.Sunt curios in viata reala cat de destept esti tu de fapt.Pe forum multi se dau cunoscatori si inteligenti.

Link to comment
Share on other sites

Eu stiu ca daca resetezi consumul, acesta revine la cel dat de producator. Merita incercat des, ca sa consume putin! :sorcerer:

daca il reseteaza din 2 in 2 secunda, va fi ZERO consumul....ba chiar dupa cateva resetari se umple si rezervorul.

in felul asta economiseste bani, pentru o baterie "de firma", nu de buget!

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

daca il reseteaza din 2 in 2 secunda, va fi ZERO consumul....ba chiar dupa cateva resetari se umple si rezervorul.

in felul asta economiseste bani, pentru o baterie "de firma", nu de buget!

Ia vezi poate ti se umple si tie rezervorul daca mai cauti multa atentie...sau poate facem o cheta sa ti-l umplem daca vrei, bine puiule? :*

Edited by Exilong999999
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

... bag seama ca, ceea trebuia a se intelege usor se intelege greu iar ceea ce e greu (bateria) de inteles, e usor de ignorat (pana in iarna..) Exilong. :popcorn:

 

Exilong, ce te face sa dai importanta atat de mare unui lucru care nu este decat O ESTIMARE INSTANTANEE a unui consum...?

Indraznesc sa cred ca esti destul de tanar si fara griji (familie, serviciu, eventual un business... de tinut din scurt) ca altfel, te asigur ca acela este chiar un fleac pentru care nu merita sa te certi/contrazici cu altii pe forum.. (ca nu se stie niciodata.. ei ar putea stii ceva inainte ca tu sa te lovesti.. ca si problema..) dar tu stii cel mai bine..

Link to comment
Share on other sites

Intra si tu pe site Varta sau Bosch si acolo au configurator ......vezi ce caracteristici trebuie sa aiba bateria pentru masina ta si apoi o cauti pe compari.ro sau unde vrei tu ......Ce mare aventura pentru o baterie?Inteleg ca ai masina mai veche si nu vrei sa investesti intr-o AGM care te tine 10 ani.....alegere ta .Cand pui baterie noua vezi ca trebuie codata .Cam asta este treaba .......
Link to comment
Share on other sites

Eu am gasit cel mai bun pret la Varta AGM in targ la Vitan. Trebuie ceva tiganeala si umblat pe la vreo 2-3 chioscuri pana cand incep sa scada preturile ca sa iei de la ei si nu de la vecinu'.

Am dat 530 Lei pe o Varta Silver AGM 80AH (model F21, ce-ti trebuie si tie) si productie f. recenta.

 

Spor!

Edited by LYM
Link to comment
Share on other sites

O baterie orignala de 80Ah este 1764 Lei pe BavAuto. Nu stiu ce ai luat la 850. Succes.

Daca are aceleasi specificatii cu cea de pe masina nu trebuie recodata, ci doar resetata.

Edited by LYM
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.