Jump to content

BMW E46 325CI - salvata de la moarte


mik15

Recommended Posts

da cotti, acela e motorul. Unul foarte bun cam din toate punctele de vedere, e drept ca 3.0 ar fi fost mai bun asa cum 3.2 era si mai bun, samd :), caii putere nu's niciodata de ajuns.

 

@p.e.s.t.e - ramane de vazut :)

@corado - mersi, chiar e o placere la condus un astfel de exemplar, totul analog, imi place mult experienta :rolleyes:

Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Multumesc pentru urari :). Masina isi continua aventura alaturi de un nou proprietar, un foarte bun prieten, care probabil o va duce inapoi in tara unde s-a nascut, este in continuare pe maini bune deci. Am dat-o doar pentru ca nu prea mai aveam ce sa-i fac, chiar era aproape perfecta masina, si asta in mare parte datorita fostului prorpietar, si el de altfel un foarte bun prieten, plus ca eu m-am apucat de un alt proiect la care am mai mult de lucru si ma tine mai ocupat.

 

Extraordinara masina, i-am predat-o noului proprietar dupa o tura lunga pana sus la Paltinis si e dementiala masina pe un astfel de traseu, iti da exact doza de adrenalina necesara, nu e are multa putere astfel incat sa fie coplesita in curbele stranse dar e suficienta cat sa fi foarte rapid daca stii cum sa o manuiesti, e o balanta foarte buna :).

 

Se poate deci inchide.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

categoric ca masinile vechi nu se vor mai face ever, nu cred ca peste aproape 20 de ani un F30 va fi la fel cum este un E36 sau E46 acum, vorbim de unul ingrijit normal, si numai faptul ca 90% sunt tractorase fara nicio emotie, cele L6 benzina sunt extrem de rare si plasticaria ieftina din ele nu o vad rezistand 20 de ani.

Pentru noi astia care am prins si masini din epoca veche cu siguranta acelea vor ramane icon cars, astazi 75-80% dintre masinile noi sunt de duzina cu motoare la fel, ca mai toate sunt company cars si aia vor sa fie cat mai ieftin si la achizitie si la mentenanta sa tragi de ele si apoi sa le arunci, sa iei altele samd...totul e consum, totul e pe credit, putini mai cumpara cu ideea de-a o tine ani buni.

 

@mdln - da, m-am apucat de GTi, nu e la fel de buna ca si E46 Coupe, e insa mai usor de modificat pe partea mecanica cu un potential mai mare avand un motor turbo, si ideea ar fi de a o duce catre o masina de track, de E46 mi-ar fi parut rau sa-l modific, cred ca masina aceea trebuie sa ramana stock.

Edited by mik15
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.