Jump to content

setare viteza pilot


alwaysWanaFly

Recommended Posts

nu prea inteleg logica de ce nu te lasa si sub 30km/h.Din pct meu de vedere pilotul ar trebui sa mearga la orice viteza activat.

Vino si cu un motiv serios pentru care ar trebui pilotul automat sa fie posibil la orice viteza.

 

Dimpotriva, exsita o logica foarte buna pentru care 30 km/h minim este posibil.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

păi hai să explic logica mea.Poate ai de mers pe un drum de munte cu multe denivelari sau pe un drum forestier unde 30km/h s ar putea sa fie mult pt suspensiile mcPherson de pe fața.

Poate vreau sa admir natura fără să stau cu piciorul pe accelerație.Poate vreau sa deschid o sticlă de apă sa beau.Toate astea se fac la viteze mici,si exemplele pot continua.Un alt ex. ar fi si acela cand e momentul potrivit sa te cerți cu consoarta.La 20 km/h e viteza perfectă de ex si pt cearta si pt pilot automat..

parerea mea

Edited by alwaysWanaFly
  • Like 2
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

pĂŁi hai sĂŁ explic logica mea.Poate ai de mers pe un drum de munte cu multe denivelari sau pe un drum forestier unde 30km/h s ar putea sa fie mult pt suspensiile mcPherson de pe fața.

Poate vreau sa admir natura fĂŁrĂŁ sĂŁ stau cu piciorul pe accelerație.Poate vreau sa deschid o sticlĂŁ de apĂŁ sa beau.Toate astea se fac la viteze mici,si exemplele pot continua.Un alt ex. ar fi si acela cand e momentul potrivit sa te cerți cu consoarta.La 20 km/h e viteza perfectĂŁ de ex si pt cearta si pt pilot automat..

parerea mea

Eu zic sa le trimiti o scrisoare oficiala celor de la BMW, prin care soliciti cele spuse mai sus ca fiind foarte logice, desigur din punctul tau de vedere.

 

Daca iti raspund pune raspunsul lor sa il comentam, ca eu la al ta logica am ramas ca pe interzis, cand intri invers sensului unic. ;)

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Din cate stiu poti sa modifici limita minima folosind bimmercode app

De acolo iti setezi viteza minima de la care poti activa pilotul automat

 

Just checked, aparent default este Level 3 deci daca scazi la Level 2 sau chiar 1, o sa poti si la viteze mici sa-l activezi

post-94237-0-81295400-1591736685_thumb.png

Edited by Scrupix
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:LMAO: :goodjob: :popcorn: Daca te certi cu consoarta, mai bine opresti un pic pe dreapta, o impaci de 2 ori si apoi continui drumul linistit. Asta cu pilotul automat e aiurea rau, in Romania nu ai unde sa mergi cu el activat, doar in spatele unui TIR eventual. Am fost wk asta la mare si toti ciobanii se baga in fata la limita pe autostrada sau iti sar in fata cand depasesti. Edited by six in line
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.