Jump to content

intrebare e60


Roland

Recommended Posts

Cele de pe M5 sunt SMG. Nu au nicio legatura cu Steptronicurile de care intreba omul.

 

Nu am auzit sa fie garantate pe viata. Am auzit in schimb ca pana acum ceva vreme, BMW spunea ca sunt fara service toata viata. Adica nu ai de schimbat ulei la ele, samd. Dar intre timp, aparent s-au razngandit si se schimba la 100.000 km.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
BTW... tot vorbind de BMW-uri aduse de afara si bagate in targ... a venit un baiat de la Ploiesti cu un 320d sa dea km inapoi... il intreaba ala la cat vrea sa-i dea... raspuns: 200.000. Da cati km are domne acum? Pai, in jur de 400.000 asa. Am ramas :blink: si eu si ala :)
Link to comment
Share on other sites

BTW... tot vorbind de BMW-uri aduse de afara si bagate in targ... a venit un baiat de la Ploiesti cu un 320d sa dea km inapoi... il intreaba ala la cat vrea sa-i dea... raspuns: 200.000. Da cati km are domne acum? Pai, in jur de 400.000 asa. Am ramas :) si eu si ala :)

266115[/snapback]

:blink: :) parca-i banc :)

Link to comment
Share on other sites

duc mult motoarele daca sunt ingrijite si mai ales daca nu sunt prea turate

si mai ales daca-s plimbate-n autostrazi

266134[/snapback]

Duc mult daca ai grija de ele nu neaparat daca mergi ca melcul :) faci sch de ulei mai mergi prin service din cand in cand, nu mergi cu ea praf si te duci in service doar cand iese fum :) am fazut e34 m50 cu 440k :blink:)

Link to comment
Share on other sites

nici mers ca melcul dar daca o tii in 4500 ture tot timpul se simte

266280[/snapback]

Tre sa fii nebun ori prost sa tii un diesel la 4500rpm. Efectiv nu ai nevoie sa faci asta, avand in vedere cuplul imens la turatii joase. Mai degraba omori un motor pe benzina pt ca tre sa il tii in ture de-l innebunesti ca sa simti ca trage...

Cei care au mers cu un 3.0d BMW mai nou stiu despre ce vorbesc.

Link to comment
Share on other sites

din cate am observat dieselurile daca stau mult turate le scurtezi viata categoric.

266261[/snapback]

Oare nu ar fi mai interesant sa aflam pe forum experientele proprietarilor de BMW si nu povestile altora despre bmw.

 

Astea cu turatiile ridicate si cu cutiile care cad la 100kkm sunt povesti din acelasi repertoriu...

 

Poate ar fi mai bine sa iti cumeri un BMW adevarat si dupa cateva luni sa ne spui experienta ta, sau macar citeste forumul si vezi ce experiente au proprietarii de BMW si apoi opineaza...povestile garajistilor sunt bazate in primul rand pe folcor si pe nestiinta.

 

Iar propo de cutiile de bmw, sunt curios cati garajisti care se dau mari cunoscatori stiu cum se schimba uleiul la cutia automata, fara sa pice cutia dupa operatie (din cauza ca avea multi km). :blink:

Link to comment
Share on other sites

valllentin te-ai bagat in seama aiurea cu funumri expirate de bmwist

 

am avut 2 bmw-uri si roverul are motorizare si multe chestii de la bmw

ca sa nu iti mai povestesc cate am condus, asa ca nu te obosi sa-mi dai peste nas ca-ti pierzi vremea

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.