Jump to content

capsa baterie e90


vijelie73

Recommended Posts

Stiu ca vine cam tarziu sfatul meu dar daca tot anulezi sisteme de pe ea, ieseai mai ieftin cu Dacia Solenza. Nu te complicai aiurea. Tot muncesti la ea. E pacat

 

Dar daca tot te-ai apucat, DPF & EGR ai scos? Ca si alea sunt in plus...

 

:pinch: :pinch: :pinch:

Link to comment
Share on other sites

nu mai iei itp, la mine a suit mașina sus pe rampa sa se asigure ca nu am modificat eu evacuarea, se uitase și la egr. A stat pana a fĂŁcut noxele și mi-a dat admis.

Era ofticat cu altu din service care venise peste el ca nu a avut ce sa imi gĂŁseascĂŁ sa ma pice (refĂŁcut mecanica toatĂŁ in vara și am pus piesele noi)

Anul acesta imi iau cauciucuri noi de iarna, le schimb toate 4, aleg Bridgestone Blizzak ,nu cum face altii cu uzate sh sau resapate

 

Ontopic și inchei postarea: vezi la ce mecanic dai mașina la reparat, ca unii fac experimente si te pune aiurea sa inlocuiesti piese bune care nu trebuie. Mare atenție.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bineinteles ca am si inca OR dar masina a fost manarita si am vrut doar sa remediez problema fara piese daca se poate

Am comandat alt calculator sa nu mai pierd vremea

Ceva nu se leaga logic..

 

Deci, tu vrei sa codezi cu ncs sau sa stergi erori?

 

In topic vorbesti de doua lucruri diferite care au tinta diferita..

 

Nu vreau sa te intreb persuasiv daca stii ce urmaresti.. :sorcerer:

Dar, poate trebuie doar curatat conectorul ala mic si STEARSA eroarea CU ISTA/INPA.. mai stii.

 

 

"Buna seara,se poate coda e90 fara capsa baterie (?),ca am o erroare pe ea , a fost pacalita se aprinde martorul airbag si nu se reseteaza,

am incercat cu ncs ,dar nu am gasit varianta si este si limba germana."

 

Daca ai timp povestete-ne pas cu pas ce vrei sa faci.

Edited by bimmer90f30
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ceva nu se leaga logic..

 

Deci, tu vrei sa codezi cu ncs sau sa stergi erori?

 

In topic vorbesti de doua lucruri diferite care au tinta diferita..

 

Nu vreau sa te intreb persuasiv daca stii ce urmaresti.. :sorcerer:

Dar, poate trebuie doar curatat conectorul ala mic si STEARSA eroarea CU ISTA/INPA.. mai stii.

 

 

"Buna seara,se poate coda e90 fara capsa baterie (?),ca am o erroare pe ea , a fost pacalita se aprinde martorul airbag si nu se reseteaza,

am incercat cu ncs ,dar nu am gasit varianta si este si limba germana."

 

Daca ai timp povestete-ne pas cu pas ce vrei sa faci.

Capsa afost anulata de mult ca posibil a avut crash,clientul asa a cumparat-o,eroarea nu se sterge ,pus rezistenta direct in calculator sa nu fie probleme de cablaj si pini,si tot eroare.

O sa pun alt ecu

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.