Jump to content

F34 320D rechemare


Shep86

Recommended Posts

On 11/24/2022 at 2:14 PM, bogdanmihaisavu said:

Pe semne ca am si eu rechemari, nu stiu daca sunt diferite cele doua dar cert e ca sunt doua coduri...

Model: F34 xD 2.0

Serie de şasiu (VIN): WBA3Y51060GZ92005
Marcă: BMW
Există o îmbunătăţire tehnică care se aplică acestui automobil. Te rugăm să faci clic aici pentru a efectua o programare online pentru automobilul tău, selectând „service conform cerinţelor”, sau contactează dealerul tău local aici pentru mai multe informaţii. Coduri îmbunătăţire: STOP011056, 0011620600

Tocmai am primit o notificare in aplicatie legata de campania mentionata mai sus. Pentru masina mea, campania este cea din screenshot-urile de mai jos.

1670254831602.jpg

1670254831590.jpg

1670254831577.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salutare!

Mi-a trimis cineva poza atasata cu ce apare in sistemul BMW pe seria masinii, am fost la Bavaria ca sa vad despre ce e vorba si mi-au zis ca e o atentionare pt mecanici ca sa verifice racitorul EGR cu prima ocazie cand masina ajunge in service. Numai ca, nefiind campanie tehnica deschisa, operatiunea de verificare si eventual inlocuire se plateste.

Raspunsul mi s-a parut absurd in conditiile in care e clar ca acea informare reprezinta un indiciu ca ceva nu e in regula cu racitorul, ba mai mult, chiar si eu il banuiesc, dupa indelungi si detaliate verificari, ca e cauza pierderii lichidului de racire, Altfel, masina merge foarte bine, fara erori pe tester, fara fum, fara infiltrari pe la _chiulasa_ etc.

Stiu ca au fost rechemri cu inlocuire de racitor pe multe modele cu motor B47.

Mi s-ar parea absolut normal si de bun simt ca, pana vor deschide o campanie tehnica, sa se ocupe punctual de clientii care reclama probleme cu racitorul EGR si sa il inlocuiasca gratut, pentru ca e clar ca e cu probleme.

E vreun dealer BMW pe aici care m-ar putea ajuta sa rezolv?

524E6781-BEC3-4E1C-8001-FA4E288DC681.jpeg

  • Hot!! 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 11/24/2022 at 2:14 PM, BMS921 said:

Pe semne ca am si eu rechemari, nu stiu daca sunt diferite cele doua dar cert e ca sunt doua coduri...

Model: F34 xD 2.0

Serie de şasiu (VIN): WBA3Y51060GZ92005
Marcă: BMW
Există o îmbunătăţire tehnică care se aplică acestui automobil. Te rugăm să faci clic aici pentru a efectua o programare online pentru automobilul tău, selectând „service conform cerinţelor”, sau contactează dealerul tău local aici pentru mai multe informaţii. Coduri îmbunătăţire: STOP011056, 0011620600

Salut,

ai reusit sa afli pentru ce era rechemarea ?

Am si eu acelasi cod 0011620600

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Achilyss said:

Salut,

ai reusit sa afli pentru ce era rechemarea ?

Am si eu acelasi cod 0011620600

 

 

Salut,

Schimbare racitor, sunt programat maine pentru operatiune. A durat 4 luni de la control pana cand a venit piesa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Iar am fost la diagnoza pentru rechemare in service, aceeasi problema cu racitorul dar suplimentar vor schimba si EGR ( ce l-am inlocuit anul trecut.. ) .

In 2019 tot pe recall am inlocuit racitorul, dupa 4 ani se pare ca se "strica" Mi-au spus ca prin septembrie va veni piesa, asteptam 😀

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ADRIAN HD said:

Mie mi-au comandat piesele si cam la o luna au sosit.Fara nici o constatare,doar la telefon am discutat cu ei.Vineri am fost si le-au schimbat,racitor +egr,racord egr ,ceva furtun si antifonarea ce acopera egr si fulia.B47.

Ai verificat ce racitor ti-au pus? Mahle Behr sau noul reper BorgWarner? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.