Jump to content

Recommended Posts

13 minutes ago, gchiritoi said:

Salut!

Am fix aceeasi problema cu un X3 G01. Ieri ma fost la BMW Filaret si mi-au zis ca nu stiu despre ce vorbers si ca un apdate de soft casta in jur de 2000 euro si dureaza o zi. Poti sa-mi spui te rog ce anume le-ai spus/cerut celor de la BMW Sibiu? Sarut mana mult! Toate cele bune! 

Deschide un topic separat si explica-ti problema, ca e complicat sa desgropi topicuri vechi si sa speri ca cineva iti va raspunde in timp util.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, gchiritoi said:

Salut!

Am fix aceeasi problema cu un X3 G01. Ieri ma fost la BMW Filaret si mi-au zis ca nu stiu despre ce vorbers si ca un apdate de soft casta in jur de 2000 euro si dureaza o zi. Poti sa-mi spui te rog ce anume le-ai spus/cerut celor de la BMW Sibiu? Sarut mana mult! Toate cele bune! 

Le-as da un e-mail celor de la Bmw Group Romania si le-as spune patzania ta.
 

1. Pentru a-si trainui reprezentantele si a oferi raspunsuri pertinente.

2. Pentru a o trata ca o plangere si sa sanctioneze Bmw Filaret.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
On 8/4/2023 at 10:52 AM, goangaus said:
Salut, 
Am si eu o problema cu Waze-ul din Android auto, poate aveti ceva idei. Am scris si la BMW si mi-au recomandat sa merg la dealer si sa verific daca exista actualizare de software si "poate" se rezolva. Am facut programare dar e tocmai pe 25 august si nici nu sunt convins ca exista update de facut, nu ar fi trebuit sa primesc notificare in masina sau in aplicatie?
Anyway, pana acum o săptămână totul a funcționat normal, indicațiile de navigare Waze din Android auto erau afișate în HUD.
Acum în HUD se afișează tot timpul mesajul "Calculating route", cât am o destinație activa în Waze. Daca șterg destinația dispare calculating route, daca setez alta destinație apare din nou Calculating route. Pe display-ul central Waze funcționează normal.
Dacă conectez Apple Carplay se afișează corect în HUD, la fel și din navigația masinii.
Problema cred ca a apărut intr-o zi când un șofer a folosit CarPlay și apoi s-a schimbat șoferul fara sa se opreasca motorul  și s-a deconectat Carplay și s-a conectat Android Auto.
Am incercat ștergerea telefonului Android și reimprerecherea, update aplicații telefon, restart telefon, update aplicații masina, restart Idrive, fără succes.
Masina este X3 G01 fabricatie 07 2020 ID7.
Nu stiu unde sa verific versiunea de ID7, am intrat in Software information din masina dar sunt multe date acolo, nu stiu exact la ce sa ma uit.
 

Ups, să înțeleg ca eu am o problema? Eu am pe HUD doar indicațiile din Navi sau Map din iDrive-ul mașinii Nu și Indicațiile din Waze din Apple CarPlay…Mi s-a părut stupida din prima chestia asta. 
 

G30, 15.12.2020, LCI 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dupa ultimul update pe Samsung S22+ nu ma mai pot conecta la Android auto, primesc Connection failed, check bluetooth and wireless settings. Telefonul se conecteaza la infotainment dar nu la AA.

Am sters si imperecheat din nou, resetat telefon si infotainment, sters cache si data din AA, degeaba. A mai patit cineva?

Link to comment
Share on other sites

S-a rezolvat de la sine pana la urma, am șters și reinstalat tot ce s-a putut sterge și reinstala, am incercat 4 zile la rand tot felul de recomandari găsite pe net, fără nici un rezultat.

Azi am renunțat și am vorbit la Bavaria sa vad când pot merge sa se uite ei.

Guess what, ma urc în masina peste 30 min și se conectează Android Auto 🤘

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.