Jump to content

cost revizie 320i e90


kkkristi

Recommended Posts

am fost cu masina la AB la baneasa, am facut programare la 9.30..am ajuns acolo si am mai stat 1 ora , de control. Am lasat masina , i-am spus ce vreau si ca e in garantie si mi-a zis ca ma suna in 2 ore sa vin sa o iau....au trecut 6 ore si nimic, am sunat eu...si apoi dupa alte 30 min m-au sunat si mi-au zis ca masina e gata sa vin sa o iau...

 

aveam de schimbat un furtun de servo..dar fiind in garantie nu il aveau..normal, astept 8 zile si air un drum la ei..

 

apoi... verificare service 14,60 ron

schimb ulei si filtru 21,90 ron

inlocuit microfiltre 7,3 ron

inlocuit lichid frana 43,80 ron

inlocuit filtru aer 43,75 ron

test frana stand 36,5 ron

 

filtru ulei motor 37,74 ron

filtru aer 57,65

microfiltru aer conditionat 102,84 ron

lichid frana 29,415 ron

ulei motor 5 l 275 ron

 

------------------------------------------------

total fara tva 67.33 ron cu tva.... total 797,69

 

 

ca sa nu ma supar mi-au spalat si masina...... dupa ce facusera cu ea 7 km..ei stiu unde.....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

a mea are 16.800km cam asa si trebuie sa schimb placutele pe spate :) si sa mai bag putin ulei m am programat pt luni la 9 dimineata a zis ca nu dureaza mai mult de 2h mi-a spus ca ma costa cam 200e cu tot cu manopera.....acum daca am garantie manopera nu e gratis ? la vw asa e :blink:

 

 

vroiam sa ii fac acum prima revizie dar mi-a zis sa astept pana la 30.000km

Edited by Allex18
Link to comment
Share on other sites

ne impartaseam si noi cat costa sa schimbi ceva la masina...daca voi sunteti frustrati si intelegeti ca ne plangem de bani e treaba voastra :blink: da pe forumu asta am observat ca daca ai diesel sau aspirat dar motoru mai mic inseamna ca nu ai bani de benzina :)))))
Link to comment
Share on other sites

pai eu cand l-am sunat pe dealer si i-am zis ca in 16.000 mi s-au tocit placutele pe spate mi a zis " iti place sa iei curbele mai tare sa iti intre dsc" eu nu am facut dastea :blink: da am mers mai tare + am facut multe prostioare cu frane si acceleratii adik acceleram balana 1-2-3 porma frana ca era rosu si alte dastea .......si de aia s-au tocit eu asa cred ca din moment ce are tractiune pe spate se tocesc mai rpd alea
Link to comment
Share on other sites

nu pot sa zic decat ca e de pe dn1 :blink:

 

oricum i-am explicat ca masian de cand o am dsc/dtc mi-a intrat de vreo 3 ori.....s-au tocit de la frane si acceleratii :) am cam frecat-o :)

265078[/snapback]

DN1, are multe sute de KM. Cred ca ajunge si aproape de Sibiu.

Link to comment
Share on other sites

burnout n am facut ......cu scartz n am plecat........doar acceleratii frana.....si vreo 2-3 frane pe soarelui de la 200 la 80 :blink: ca de...soferii din romania....... pai pe de la podul otopeni faci dreapta pe centura de acolo am cumparat-o [nu e dn1 sry nuj d c am scris dn1 ]
Link to comment
Share on other sites

a mea are 18000 de km,si ma cam pregatesc de un set de placute fata/spate.probabil ca s-au tocit mai repede din cauza ca e automata,si a mers aproximativ 8-9 mii de km prin oras....placutele le-am comandat originale,pt ca pe alti producatori nu le-am gasit.
Link to comment
Share on other sites

nu pot sa iti zic intelege-ma si tu dupa ce ca mi-a facut un discount de 3.000e nu vreau sa dau in el cu noroi...asa mi-a zis cand a auzit ca la 16.000 schimb placutele pe spate. cica " da iti place sa iei curbele mai tare sa iti intre dsc" :blink:) nuj ce legatura are ...i-m novice :)
Link to comment
Share on other sites

Alex:Pai in momentu cand actionezi frana de picior botu' masinii se apasa ... deci forta frecarii ajunge in cea mai mare parte pe rotile din fata...discuri , placute ... rezultand un rodaj mai mare! Nu ti se pare normal??  :)

265090[/snapback]

 

 

Deci asta este explicatia? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.