Jump to content

Iubesc Recorder dar urasc Recorder


Romulus

Recommended Posts

41 minutes ago, Romulus said:

Fix ce spuneam, Ciolacu: "eu merg cu avion de linie!", da, monser, dar tu esti o gioarsa care nu a fost votata public de noi toti, prostimea.

aici e problema, si cea mai mare problema e ca kkturi din astea prin la public, si li se pare normal ca prim ministrul/presedintele sa mearga cu wizzairu

Link to comment
Share on other sites

Nu am stat sa citesc toate postarile, dar de un lucru pot sa fiu clar de acord cu RECORDER. Eu ca platitor de taxe si impozite MERIT sa stiu unde se duc toti banii mei! Mi se pare o mizerie ordinara ca sa ascunzi cheltuielile de orice natura pe care le fac corpurile prezidentiale si toate celelalte ce tin de alte "figuratii" pe care le fac conducatorii. Totul trebuie sa fie transparent pentru ca tu, esti platit de mine! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, HitmaNLive said:

Nu am stat sa citesc toate postarile, dar de un lucru pot sa fiu clar de acord cu RECORDER. Eu ca platitor de taxe si impozite MERIT sa stiu unde se duc toti banii mei! Mi se pare o mizerie ordinara ca sa ascunzi cheltuielile de orice natura pe care le fac corpurile prezidentiale si toate celelalte ce tin de alte "figuratii" pe care le fac conducatorii. Totul trebuie sa fie transparent pentru ca tu, esti platit de mine! 

Asta era corect daca era un functionar public. Presedintele, este un mandat temporar votat de noi toti. Noi toti l-am mandatat sa aiba ultimul cuvant in extrem de multe probleme, si este un demnitar de rang inalt. 

Prim ministru - functionar public, platit de noi
Presedintele - demnitar de rang inalt peste care nu exista nimeni in romania, decat Parlamentul. Nu exista om care sa mearga sa verifice un presedinte, ca nu are mandatul dat de votul public nimeni altcineva. Parlamentul da. Noi am dat acel mandat prin vot. Doar la urmatorul vot mai avem un cuvant de spus.

Presedintele nu este un functionar public, ca si femeia de la ghiseu de la ANAF.

Link to comment
Share on other sites

Iti dam puterea votului popular sa nu fie nimeni peste tine, dar te puricam la cheltuieli. Nu merge asa!

Bugetul de transport este al presidentiei este alocat de Guvern nu de administratia prezidentiala. Parlamentul este mandatat prin vot popular sa schimbe aceste lucruri sau sa dea jos Guvernul si/sau Presedintele.

Administratiei prezidentiale i se aloca un buget care il cheltuieste cum crede de cuvinta, ca doar de aia i-am incredintat fraiele tarii.

Noi, poporul l-am facut comandantul suprem al tarii, si guvernul (puterea executiva) ii da un buget. Noi i-am dat increderea ca stie ce face cu el prin vot public.

Am senzatia ca nu este inteleasa puterea acelui vot nominal popular. Acel vot este suprem.

Link to comment
Share on other sites

:))) acel personaj odios cere spagi mult mai mari pt acordarea de parohii etc . ce vedeti aici e o frauda in sistemul public , care intra si in sfera penala , dar individual aceste caracatite sunt prezente peste tot , biserica fabrica de voturi , un circuit inchis , probabil nu se va schimba nimic . Tare ca a fost condamnat la 2 ani pt ca nu a sifonat banii . La tara preotul le spune cu cine sa voteze , aducandu-le aminte cine a contribuit la renovarea bisericii si diverse campanii. O mana spala pe alta ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.