Jump to content

Problemă consum ulei excesiv E90 320D.


Recommended Posts

A, nici eu nu m am prins :))

Am zis ca am fost nevoit sa fac dpf off la momentul respectiv când a apărut problema, neavând altă varianta disponibilă.

 

Am zis ca după nu l am mai pus înapoi pentru ca nu am mai vrut, având evacuarea făcută deja trebuia sa mai fac un drum de 500 km + modificările aferente la evacuare. Tot evacuarea a fost și motivul pentru care a trebuit să l anulez, dacă nu l anulam, aș fi făcut programare degeaba cu Dragoș la CompleteChip pentru soft, așa ca am luat decizia în a-l anula ca să pot face evacuarea și softul.

 

Si am specificat ca nu banii au fost motivul pentru care nu l am mai pus înapoi și faptul ca mi a plăcut și îmi place fără și deranjul prea mare ca sa l pun înapoi.

 

Dute iarăși câteva sute de km sa modifici evacuarea, dute iarăși alte sute de km sa refaci softul la Dragos, acum stau și mai departe de București sau Iași. 
 

Am dat explicațiile pentru ca am vrut, nu pentru ca sunt smardoi sau pentru ca îți datoram ție  Onnix sau cuiva vreo explicație. 

Link to comment
Share on other sites

Deci din comoditate si miserupism fata de societate nu l-ai pus la loc. Nu e nevoie sa imi dai mie explicatii, poate la vreun control Rar. Dragos face niste softuri fabuloase si cu toate sistemele antipoluare active. Dpf-ul e prins in colier de turbina si suruburi de teava de esapament… atat de simplu era sa-l inlocuiesti… nu e fizica cuantica. 

Link to comment
Share on other sites

Nu știi toate detaliile și mai bine te abții, nici nu le vei primi ca să îți schimb eu ție părerea sau perspectiva. 
 

Așa este, cum zici tu, din miserupism de statul român, cu siguranță. Dacă mă prinde Rar ul, îl pun, deocamdată nu m a prins, rămâne așa. 

Edited by WIN60
  • De acord! 1
  • Downvote 1
  • Facepalm 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Onnix said:

Deci din comoditate si miserupism fata de societate nu l-ai pus la loc. Nu e nevoie sa imi dai mie explicatii, poate la vreun control Rar. Dragos face niste softuri fabuloase si cu toate sistemele antipoluare active. Dpf-ul e prins in colier de turbina si suruburi de teava de esapament… atat de simplu era sa-l inlocuiesti… nu e fizica cuantica. 

Acum, probabil incepem sa exageram.. pentru ca pana la urma una e sa  faci ce faci pe cont propriu si fara a epata (sau cauta solutii ILEGALE) si a alta e sa sufli in ciorba rece.

Daca eu iti spun ca conduc un BMW din fabrica fara dpf asta inseamna ca trebuie sa pun unul in numele moralitatii trambitate mai sus, ca legea nu ma obliga (..deocamdata)?

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, bimmer90f30 said:

Acum, probabil incepem sa exageram.. pentru ca pana la urma una e sa  faci ce faci pe cont propriu si fara a epata (sau cauta solutii ILEGALE) si a alta e sa sufli in ciorba rece.

Daca eu iti spun ca conduc un BMW din fabrica fara dpf asta inseamna ca trebuie sa pun unul in numele moralitatii trambitate mai sus, ca legea nu ma obliga (..deocamdata)?

 

Are catalizator a ta pe ea, nu e acelasi lucru cu straight pipe in cazul lui, unde nu mai este nici catalizatorul, nici dpful. Indiferent ce soft face Dragos, tot miroase in ultimul hal langa.

Ii rog pe cei care le au anulate asa, sa isi tina copiii, parinti, iubitele/sotiile, in spatele masinii langa evacuare cate 15 min / zi. Am auzit ca face minuni! :))))

Intr-o societate libera avem dreptul sa facem orice, atata timp cat nu incalcam drepturile altora. In cazurile de fata, este evident cine ce incalca.

  • De acord! 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.