Jump to content

Becuri xenon in faruri normale


Recommended Posts

Sunt satul si plin de nervi din cauza celor cu xenon aftermarket.la noi in oras sunt masini precum skoda fabia,ford focus,logan si altele cu xenoane care mai bat si extraordinar de sus.

am prieteni in politie care sunt si ei deranjati de acesti "smecheri",dar spun ca nu au ce sa le faca decat daca sunt opriti impreuna de ei cu inspectorii de la RAR.

eu am o singura rezolvare pt ei.am in masina 2 spray-uri de vopsit stopurile:unul rosu si unul negru-fumuriu.unde le prind masinile le rezolv.cand ma intalnesc cu ei le atrag atentia sa le lasa cel putin mai jos si rad.unde ii vad le dau si eu lunga,dar pare sa nu ii deranjeze!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum e ultima moda sa si Xenon , am vazut anunturi care ziceu la dotari ca au trixenon !!! Faza lunga, scurta , proiectoare !!

 

Pe mine daca ma orbeste un dobitoc ii fac semn , daca nu intelege ii bag faza lunga si sa se descurce .

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

va spun eu.inarmati-va toti cu spray-uri ca ale mele si sa facem dreptate singuri.imi spunea un prieten cu e60 sa punem xenon pe halogenele din interior :twoup:)

e o moda xenonul,dar sa fie neaparat aftermarket

 

asta e pe mansariere:

 

cum dracu sa nu deranjeze lumina aia puternica si imprastiata?!?!?!?!?

Link to comment
Share on other sites

nu auzi ma ca cica sunt reglate bine si nu deranjeaza pe nimeni :twoup:, cum spun multi si pe aici. Probabil ca nici ei nu mai vad flash-urile...

Inainte imi placea sa conduc noaptea, ca era mai liber si mai racoare, acum cand vin prin RO ma lipesec. Dau un ban la hotel si asta e decat sa mor sau sa omor pe cineva de aiurea...

Link to comment
Share on other sites

pentru ca sunt scumpe. Trebuie sa iti schimb tot farul, sa pui autoleveling si tot asa. Un kit de xenon il iei cu 75 de euro de pe e-bay, sau chiar mai putin. Cat sunt niste farurui noi de e46 cu autoleveling ? cateva sute probabil..
Link to comment
Share on other sites

pentru ca sunt scumpe. Trebuie sa iti schimb tot farul, sa pui autoleveling si tot asa. Un kit de xenon il iei cu 75 de euro de pe e-bay, sau chiar mai putin. Cat sunt niste farurui noi de e46 cu autoleveling ? cateva sute probabil..

 

 

De la 190 lei am vazut eu de vanzare pe patrutuning !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Si eu am montate pe masina xenon aftermarket , fara lupa. Nu eu le-am montat, ci asa am cumparat masina.

Pe drum inspre casa (am luat masina din Constanta, si eu stau in Oradea), am venit pe noapte, si tot a doua masina imi facea semn cu farurile.

Am incercat sa le reglez maxim jos, insa nu am reusit mare lucru.

Dupa ce am ajuns acasa, m-am dus intr-un service si le-am facut un reglaj, si le-am zis sa le coboare mai jos decat e normal.

Acum nu mai imi face nimeni cu farurile, insa problema e ca bat totusi prea jos.

Momentan le las asa, insa probabil ca o sa le schimb, daca observ ca mai sunt inca persoane care imi fac semn cu farurile, sau daca nu o sa ma descurc cu ele, reglate asa jos.

Link to comment
Share on other sites

pentru ca sunt scumpe. Trebuie sa iti schimb tot farul, sa pui autoleveling si tot asa. Un kit de xenon il iei cu 75 de euro de pe e-bay, sau chiar mai putin. Cat sunt niste farurui noi de e46 cu autoleveling ? cateva sute probabil..

 

rahaturile astea fara lupe am vazut ca sunt 40euro,unele cu lupe 120e,ii inteleg si pe ei ca vor sa vada bine dar totusi putin respect

 

insa,majoritatea isi cumpara cat mai puternice,cat mai albastre si bat toate numai in pom

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.