Jump to content

as vrea sa imi iau un BMW


Andrei92

Recommended Posts

Salut ! Ma numesc ANDREI,sunt din Codlea,jud Brasov,am 15 ani si marea mea pasiune este masina ! Din totdeauna mi-am dorit sa conduc....si acum mai am doar 3 ani...Si cum masinile mele preferate sunt BMW-urile...ma gandeam sa imi iau unu'....din cate am vazut pe net....(www.mobile.de) cel mai mult mi-a placut un 535i de prin '90-'92....mi-a placut acest model pt. forma....dar si pt. motor...(211 cai putere).Dar am auzit ca aceasta masina consuma ff mult...ceea ce m-a dus cu gandu' la GPL....va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi...multumesc !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

in primul rand nu iei un bmw sa-i pui GPL si in al doilea, un 535 la doar 211CP, ar fi bani irositi pe impozit, cand ai putea sa iei un 525 cu motor de 192CP, ii pui si un chip si te duce peste 211CP cat are 535-ul... asta e parerea mea...
Link to comment
Share on other sites

Nu e doar problema ca are prea mare consum nici nu are performante pt masura consumului, e un motor slab fata de altele, varianta lui jipax e ideala.

Modelul acela se numeste seria 5 E34...

 

Daca ai 15 ani mai citeste si tu forumul ca oricum daca mai ai 3 ani pana sa-ti ieri permisul oricum n-ai nevoie de sfaturi acuma pt ca in 3 ani te razgandesti de 100 de ori in privinta a ce masina ai dori.

 

Daca vrei GPL fa-ti cont pe www.daciaclub.ro ---> vei fi sfatuit mai bine

GPL inseamna sa-ti bati joc de masina asa ca macar bate-ti joc de o Dacie nu de un BMW!

Link to comment
Share on other sites

ma gandeam eu ca e o prostie cu GPL-ul....dar nici chip nu as vrea sa pun(am auzit ca strica motoru' in timp)....tocmai m-am uitat pe net si am gas un 525i,220.000km,192 cai putere,arata super bine,are pachet ///M,2200 E...dar pacat ca era automat...chiar...ce parere aveti despre cutiile automate in comparatie cu cele manuale ? multumesc !
Link to comment
Share on other sites

Nu e doar problema ca are prea mare consum nici nu are performante pt masura consumului, e un motor slab fata de altele, varianta lui jipax e ideala.

Modelul acela se numeste seria 5 E34...

 

Daca ai 15 ani mai citeste si tu forumul ca oricum daca mai ai 3 ani pana sa-ti ieri permisul oricum n-ai nevoie de sfaturi acuma pt ca in 3 ani te razgandesti de 100 de ori in privinta a ce masina ai dori.

 

Daca vrei GPL fa-ti cont pe www.daciaclub.ro ---> vei fi sfatuit mai bine

GPL inseamna sa-ti bati joc de masina asa ca macar bate-ti joc de o Dacie nu de un BMW!

275866[/snapback]

Ciupanezu te rog sa nu intelegi gresit ! Eu nu vreau sa imi bat joc de BMW in niciun fel ! Vroiam doar sa aflu niste pareri despre GPL....si se pare ca am aflat ! Nu imi voi pune asa ceva pe masina ! multumesc si scuze inca o data !

Link to comment
Share on other sites

Bine ca strica chipul motorul si nu-l strica GPL-ul :blink: :)

Un 525i e o alegere buna si cel mai bine il lasi tehnic stock...

Cutie automata pe E34 nu e o idee buna, cel mai bine sa ai manuala.

Ti-am zis citeste forumul, exista cate un topic pt orice intrebare pe care ai putea sa o ai...

De ex daca vrei sa-ti faci o parere despre cutii automata foloseste functia SEARCH si vei gasi ceea ce te intereseaza.

Link to comment
Share on other sites

Ciupanezu te rog sa nu intelegi gresit ! Eu nu vreau sa imi bat joc de BMW in niciun fel ! Vroiam doar sa aflu niste pareri despre GPL....si se pare ca am aflat ! Nu imi voi pune asa ceva pe masina ! multumesc si scuze inca o data !

275869[/snapback]

Foarte bine ca nu-i vei pune, cine vrea masina puternica tb sa plateasca, distractia costa intotdeauna :blink:

Link to comment
Share on other sites

Foarte bine ca nu-i vei pune, cine vrea masina puternica tb sa plateasca, distractia costa intotdeauna :)

275872[/snapback]

Lasa ca sunt multe 735-uri la noi cu GPL tot pe la 3.000 de euro, B M W B M W sa cauti pe autovit :blink:

Edited by aleXpeed
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
eu zic sa nu incepi cu bmw direct dc nu ai mai avut alta masina pe mana.. mai ales la 18 ani.. e ca si cum ti'ai semna testamentu.. eu asa am facut.. am avut o 318 .. si doar cel de sus m'a salvat .. nici eu nu stiu cum.. da eu zic sa incepi cu ceva mai .. slab.. bafta !! oricum m'ai ai destul pana la 18
Link to comment
Share on other sites

hai sa nu fim rai cu el, pt cei care au raspuns in raspar, e si el un baiat care ca si noi toti viseaza la un bmw, si eu visam.... abia aparusera ursuletii si eram mort dupa ei.

pt tine B M W B M W: 535, sau orice alt model care are mai mult de 150 cp, desi chiar si astia sunt multi, e prea mult. Cand iti iei carnetul experienta ta in ale condusului e 0 zero, sau cum a spus si colegul dansrk, iti semnezi testamentul.

si referitor la modelul ales de tine: in 3 ani iti vei schimba optiunea de cel putin 30 de ori, cel mai bine e sa- ti pregatesti parintii din punct de vedere financiar si la momentul oportun sa alegi tipul de masina.

 

mULTA BAFTA

Link to comment
Share on other sites

ok...multa lume mi-a spus ca ce e peste 150 cai putere e mult....desi eu stiu sa conduc...chiar nu de mult i-am luat lu' tata 525'ul la plimbare prin Codlea...:blink:....asa ca ma gandeam la un 525 tds....143 cai putere...ce ziceti ? e o masina buna ? multumesc anticipat
Link to comment
Share on other sites

hehe sa va povestesc eu.. ce am patit :) deci intr'o noapte ploioasa am plecat cu masina sa imi i'au temele de la un coleg.. avea tata o dacie pe care nu o prea fol si am luat'o pe aia.. dar cum nu avea stergatoare .. am dat print'o balta chiar la intoarcere si am stropit.. chiar pe nenea militianu care era si el de post in seara aia.. norocu meu e ca dupa ce sa luat dupa mine si m'a oprit.. l'a cunoscut pe tata.. si am scapat.. altfel.. acum vb din postura de pieton :blink: :)
Link to comment
Share on other sites

hehe sa va povestesc eu.. ce am patit  :) deci intr'o noapte ploioasa am plecat cu masina sa imi i'au temele de la un coleg.. avea tata o dacie pe care nu o prea fol si am luat'o pe aia.. dar cum nu avea stergatoare .. am dat print'o balta chiar la intoarcere si am stropit.. chiar pe nenea militianu care era si el de post in seara aia.. norocu meu e ca dupa ce sa luat dupa mine si m'a oprit.. l'a cunoscut pe tata.. si am scapat.. altfel.. acum vb din postura de pieton  :blink:  :)

280069[/snapback]

http://img214.imageshack.us/img214/6204/retards02mm0.th.jpg

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.