Jump to content

Seria 5 E39, 1995-2003


Ciupanezu

Recommended Posts

Daca ti-a ramas lichid pentru spalat parbrizul de vara, in mod sigur a inghetat si o data cu el si pompa. Aceasta problema o poti remedia lasand masina intro parcare subterana sau intrun garaj incalzit dupa care consumi tot lichidul pe loc si torni lichid de iarna. Mai este varianta cu demontatul vasului situat langa aripa dreapta fata sub carenajul de plastic.

Ar fi foarte simplu sa scapi doar cu siguranta arsa. Cand sare un furtun in special de la diuza sau se crapa pe traseu, pompa se aude cand actionezi maneta.

Link to comment
Share on other sites

Am si eu niste pitici pe creier :smile: si nu am vrut sa deschid un nou topic pe undeva.

Chiar daca am niste oglinzi vai de mama lor pe e39. Adica si sticla si masca stau mai mult in casa si pe masina cioburi. hahaha Traim in Romania si se fura tot.

 

Eram curios daca pe viitor vreau sa pun oglinzi de M5 (tot e39) exista posibilitatea ca oglinzile alea sa se plieze normal ? Adica lipite de masina ca astea normale nu ridicate in sus cum se ridica alea de M5.

Sau exista unele imitatie de M5 sau ceva de genu.

Deci ideea e sa fie de M5 da sa nu se plieze in sus ca sa se usureze toate pasarile pe sticla si sa aiba hotii acces usor la sticla. Plus ca sunt sanse mai mari sa se sparga daca stau pliate cu sticla in sus.

Link to comment
Share on other sites

Am vazut oglinzi de M5 da nu m-am uitat la suport recunosc. Deci asta era problema. Da nasol. Eu credeam ca se poate lua suportul de la astea normale si doar partea cu oglinda propriuzisa de la alea de m5. Sau sa se faca o adaptare ceva intre ele.

Da probabil cel mai sanatos e sa le tii nerabatate. Merci.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Nu am vrut sa mai deschid un nou topic, de aceea am sa profit de existenta acestuia si am sa adresez aici intrebarea mea.

Astfel as dori sa stiu cum se seteaza ceasul pe un e39 535i 04/2000. Am cautat si pe net.. dar fara sorti de izbanda, iar in Owners Manual nu am gasit ceva in sensul asta. Atasez o poza mai jos cu modelul de bord. Multumesc anticipat!

 

2014-02-08+14.13.52.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salut,

 

As aprecia daca m-ati putea ajuta cu un sfat legat de o masina pe care as vrea sa o achizitionez in urmatoarea perioada. Este vorba de un e39 520d de 136 de cai putere. Vroiam sa va intreb ce necesita schimbat la el neaparat cand il cumperi sh si la ceva km, ca nu mai gasesti la 100k km. Motorul stiu ca e common rail, ceea ce e bine, bmw-urile astea seria 5, aveau niste motoare proaste alea care era tds, corect? dar aici nu cred ca se pune problema ca 520d 136cp a fost facut intre 2000 si 2003 daca nu ma insel.

 

Cam asta ar fi problema mea si poate puteti sa imi oferiti o parere.

Am zis sa postez aici ca sa nu mai fac alt topic :)

 

ms mult

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.