Jump to content

pot sa am probleme daca am pus becuri de 100 w?


Shane

Recommended Posts

520D e39 2002

Din cauza ca nu eram multumit de lumina farurilor de vreo 10 zile mi-am pus becuri de 100 de w Super white.De vazut se vede mai bine dar nu o diferenta chiar asa mare.Ma intreb daca nu se poate arde vreun releu sau sa se topeasca ceva?

Link to comment
Share on other sites

520D e39 2002

Din cauza ca nu eram multumit de lumina farurilor de vreo 10 zile mi-am pus becuri de 100 de w Super white.De vazut se vede mai bine dar nu o diferenta chiar asa mare.Ma intreb daca nu se poate arde vreun  releu sau sa se topeasca ceva?

291405[/snapback]

vezi ce siguranta aveai pe original si fa socoteala.. vezi si cit duce releul , eventual schimba cu amperaj adecvat...da becurile sint "de la colt" eu zic sa masori puterea si la cele vechi si la cele noi , sa nu ai surprize ca au 65-85 w si scrie 100...

Link to comment
Share on other sites

aha. Întrebarea rãmâne totuºi.Þine totuºi ºi de siguranÞa mea În condiÞiile În care ãla pe care Îl orbesc intrã În mine...

291473[/snapback]

solutie ; iei chips-uri de 110 euro , stai la tv / calculator , no risk , faci si economie de carburant , nu uzezi nici masina... :blink: ....no personal offence !! ...te lovesc ei si ziua nu-i nevoie sa-i orbesti tu noaptea , asa vin ei de acasa...

Link to comment
Share on other sites

Da intradevar asa scrie.Dar ce ziceti? merita sa le cumpar? Mai mult de atat nu prea as vrea sa investesc. Banuiesc ca o sa se vada mult mai bine decat becurile astea de 100w care le am acum , chiar daca farurile sunt un pic ciobite nu?
Link to comment
Share on other sites

Normal ar trebui sa ai pe faza scurta bec H7, uite : http://www.lighting.philips.com/in_en/cons...ighting&lang=en

 

Eu mi-am pus de curand pe faza lunga Blue Vision si diferenta este f mare iar astea sunt mai puternice decat Blue Vision.

Parerea mea ca orice kit aftermarket de xenon nu merita, mai bine iti pui niste becuri calumea.

Link to comment
Share on other sites

Normal ar trebui sa ai pe faza scurta bec H7, uite : http://www.lighting.philips.com/in_en/cons...hting〈=en

 

Eu mi-am pus de curand pe faza lunga Blue Vision si diferenta este f mare iar astea sunt mai puternice decat Blue Vision.

Parerea mea ca orice kit aftermarket de xenon nu merita, mai bine iti pui niste becuri calumea.

291866[/snapback]

 

 

De ce nu merita !?..Din ce p.d v

Eu am incercat cam tot ..pana la xenon ..si este o diferenta majora ..cam 300 % fata de blue vision ..in focalizare si intensitate

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

Si eu am xenoane pe e34...din farurile proaste pe care le aveam inainte...convinge-te din urmatoarele foto...de remarcat ca eu credeam, inainte de a-mi monta xenoanele, ca am faza lunga the best :blink:

PS: abia astept sa vina iarna...sa plec dimineata pe intuneric la serviciu...si sa ma intorc seara tarziu... :)

post-752-1191431815_thumb.jpg

post-752-1191431837_thumb.jpg

post-752-1191432141_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Si eu am xenoane pe e34...din farurile proaste pe care le aveam inainte...convinge-te din urmatoarele foto...de remarcat ca eu credeam, inainte de a-mi monta xenoanele, ca am faza lunga the best :blink:

PS: abia astept sa vina iarna...sa plec dimineata pe intuneric la serviciu...si sa ma intorc seara tarziu... :)

291917[/snapback]

 

 

ce instalatie de xenon ti-ai pus?

Link to comment
Share on other sites

ce instalatie de xenon ti-ai pus?

292203[/snapback]

Nu stiu...dar o sa caut ambalajul...un geamantanutz dragutel...

LE: nu scrie nici o firma.. :blink: pe ambalaj...parca pe drosele scria ceva...dar e greu de ajuns la ele...si pe cutiutele de la becuri scria...o sa le caut si pe alea...

Oricum, eu am ridicatoarele de tensiune de 55w si becurile de 35w...adica nu sunt la solicitate la limita ridicatoarele..sidaca vreau vreodata sa schimb becurile la 55w...schimb doar becurile..restul instalatiei ramanand aceeasi...

Edited by iulian518i
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu...dar o sa caut ambalajul...un geamantanutz dragutel...

LE: nu scrie nici o firma.. :blink: pe ambalaj...parca pe drosele scria ceva...dar e greu de ajuns la ele...si pe cutiutele de la becuri scria...o sa le caut si pe alea...

Oricum, eu am ridicatoarele de tensiune de 55w si becurile de 35w...adica nu sunt la solicitate la limita ridicatoarele..sidaca vreau vreodata sa schimb becurile la 55w...schimb doar becurile..restul instalatiei ramanand aceeasi...

293210[/snapback]

 

 

probabil sunt cele de la targoviste ...daca sunt cele din geamantanul de aluminiu ..care ajunge la prietena / sotie ..pt farduri

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.