Jump to content

Probleme ASC?


Allex

Recommended Posts

Sall! Becul din bord de la ASC se aprinde in mod normal in viraje sau pe suprafete cu nisip, umiditate... etc? La mine nu s-a aprins nici o data. E normal ? :blink: Si mai ales ca si patineza putin uneori pe nisip(ASC-ul activat)... nici atunci nu licare :) Ramane aprins doar daca-l dezactivez. Asa e normal sau e vreo problema? Edited by Allex
Link to comment
Share on other sites

Sall! Becul din bord de la ASC se aprinde in mod normal in viraje sau pe suprafete cu nisip, umiditate? La mine nu s-a aprins nici o data. E normal ? :blink:  Si mai ales ca si patineza putin uneori pe nisip... nici atunci nu licare :) Ramane aprins doar daca-l dezactivez. Asa e normal sau e vreo problema?

294672[/snapback]

 

normal este sa licareasca cand bruschezi putin masina pe suprafete umede sau cu nisip pe asfalt,deci acolo unde nu ai aderenta buna....forteaz'o putin mai mult si cred ca o sa intre asc'ul

Link to comment
Share on other sites

normal este sa licareasca cand bruschezi putin masina pe suprafete umede sau cu nisip pe asfalt,deci acolo unde nu ai aderenta buna....forteaz'o putin mai mult si cred ca o sa intre asc'ul

294674[/snapback]

Am sa incerc maine sa o fortez putin sper sa mearga :blink: Daca tot nu se aprinde ce ar putea fi?

Link to comment
Share on other sites

Am sa incerc maine sa o fortez putin sper sa mearga :blink: Daca tot nu se aprinde ce ar putea fi?

294678[/snapback]

 

 

fa un cerculet intr-o zona cu nisip ...nu uita sa te uiti in fata la drum .. :) :)

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Cred ca treb sa merg cu ea la un test; nu merge ASC-ul :blink:

299054[/snapback]

Astazi pentru prima data mi s-a aprins ASC-ul :) pe pamant umed (noroi :) ); deci functioneaza :)

Eu am si cauciucurile mai late si probabil din cauza asta nu se aprinde mereu :) .

Link to comment
Share on other sites

Astazi pentru prima data mi s-a aprins ASC-ul  :) pe pamant umed (noroi :)  ); deci functioneaza :blink:

Eu am si cauciucurile mai late si probabil din cauza asta nu se aprinde mereu :) .

301610[/snapback]

La BMW intra putin mai tarziu DSC-ul fata de Mercedes de exemplu tocmai pentru ati oferi placerea de a conduce

Link to comment
Share on other sites

:blink: O fi mai sensibil al tau :)

302624[/snapback]

Sensibilitatea ASC depinde de mai multi parametrii

Cel mai important parametru ii aderenta la sosea care la randul ei depinde de cauciucuri (latime, uzura, tip, fabricant etc...), de suspensii, etc...

depinde chiar de generatia de fabricatie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.