Jump to content

Astept raspunsurile voastre


Bavarezu

Recommended Posts

Depinde de cati bani ai si ce iti place tie mai mult. Mie sincer nu imi place deloc E46-le fara facelift. Acum depinde si ce spatiu vrei sa ai. Daca ai bani gaseste-ti un 530D klumea afara sau daca vrei benzina atunci ia un 325, 330i. Motorul de 3000 benzina pe 5 nu prea se merita parerea mea pt ca masina e cam greoaie, consuma si mult si pe reprize si drumuri normale ti-ar da mai multa satisfactie dieselul.
Link to comment
Share on other sites

........si inca ceva E46 merge si tunarit k-lumea chiar si in 4usi fata de E39 care aia in afara de barile de M si praguri altceva nu cade k-lumea pe ea,dar bine E39 e altceva e catalogata ca o masina de lu

Nu stiu ce sa fac intre ce sa aleg?? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu frate ce sa fac,deci crede-ma ca pana acum eram cu capsa pusa pe E39 mai ales ca are si un vecin de al meu si eram chitit pe E39, pana aseara cand am stat cu un prieten de vb care lucreaza la o firma de tuning si mi-a zis cum merg facut-e E46 si ma sucit la 90grade
Link to comment
Share on other sites

Daca nu ai familie numeroasa - E46 fara sa clipesti.

 

Diesel nu prea mai este o combinatie. Se tot discuta pe aici insa eu raman benzinar convins. Economia este atat de mica intr-un an iar insatisfactia ca nu poti ajunge la 6.500 ture este atat de mare incat nu merita. Incearca macar un 320 de 170 cai si o sa te hotarasti... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Incearca si un diesel, nu sare de 8.4l/100km(320d) orice ai face, chiar daca in aparenta nu conteaza consumul, cu siguranta o sa vezi pe distante mari, nu poti sa ignori 4-5litri in plus la fiecare suta. Am un consumator de 18l/100km si-ti zic ca nu-mi e tare simpatic la drum lung, cu bmw-ul la cantitatea asta de combustibil fac 250km lejer.

Daca te gandesti la un tunning serios, benzina iti va garanta totusi si performanta.

Link to comment
Share on other sites

ce masina e aia de consuma 18% la drum? nici m5-ul nu cred ca ia atat..

32027[/snapback]

 

:) sigur ca nu ia atat. Io cred ca ia si mai mult! Ma rog, nu sa-l folosesti pana la piatza si inapoi! :)

 

On Topic: eu as alege 320d in defavoare unui 520d! Plus ca la 320d poti lua pe cel de 150CP. Si chiar si modelul cu 136Cp e mai sprinten ca 520d, chiar daca si 520d are tot atat, dat fiind ca e ceva mai mica ! Bine,,acu depinde si cati bani ai....io as lua un un 330d sau 325i/xi :blink:

Edited by ironm
Link to comment
Share on other sites

e46 coupe sau e39

 

e39 mi se pare foarte rezistenta masina + ca inafara de jante si kitul de m5 nu prea aia ce sa iti faci...

la e46 daca incepi cu tuningul nu mai termini niciodata si oricum in 4 usi nu are prestanta 5arului

 

pe de alta parte e46 coupe fara face lift este o masina superba si pretul este destul de jos si in scadere .

 

pana la urma ia-ti masina dupa nr de km pret si starea generala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.