Jump to content

De ce "fuge" lumea de break?


Recommended Posts

Nu ºtiu despre alte Þãri, Însã e o chestie foarte româneascã...

aici chiar sunt nevoit sa iti dau dreptate... :D

 

eu stiam ca numai o categorie de romani parcheaza astfel.... :lol: Mai era una cu un x3, parcat pe 2 locuri sau la handicapati... era printr-o parcare in Canada, sa fi fost tot un roman ? :)

 

Da, o categorie de romani parcheaza, insa nu niste hoti nenorociti. :)

 

Eu am parcat X3-ul pe doua locuri si era in Canada.Tot e bine ca nu fur...

Acum ai aflat tot ce vrei sa stii.

 

 

ps

 

Vad de te roade rau unde lucrez si cine sunt, de ai inceput sa pui intrebari peste tot. :)

Atata te duce capul ala, atata faci.Vezi ca s-au mai interesat unii de mine, unul a ajuns la can-can, unul a ajuns sa cerseasca intr-o tara si de celalalt nu mai zic nimic, se pare ca D-zeu este sus. :D

nu o lua in nume de rau, dar ati deviat de la subiect...

 

nu mai bine treceti voi pe PM ? :)

Link to comment
Share on other sites

La noi inca se mai pastreaza ideea aia ca Dacia Break isi lua taranu ca sa care cu ea la piata , cred ca deasta a ramas mitul asta . O tara de inapoiati oricum!

Exact.

 

Si z3 este extrem de urât daca e cabrio si prefacelift... singurul z3 frumos e coupe si facelift.

Dar nu ma apuc sa pun in categorii pe nimeni.

Babanule...

Link to comment
Share on other sites

La noi inca se mai pastreaza ideea aia ca Dacia Break isi lua taranu ca sa care cu ea la piata , cred ca deasta a ramas mitul asta . O tara de inapoiati oricum!

 

Din păcate, este destul de adevărat.

 

Vorba aia cu capra vecinului nu a apărut degeaba ĂŽn România...

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Hai lasati compatimirile astia inutile,daca nu va convenea plecati cu primu' avion,daca erati pe timpul comunismului cred ca asta era principala scuza,nu pot sa plec din tara,nu mai suport sa stau aici.Acum sunteti liberi ca pasarile cerului, duceti-va fratilor unde vedeti cu ochii daca ati ajuns la stadiul in care va simtiti ca aveti o gandire prea europenizata pentru Romania,drumu e liber.

 

A nu place cum functioneaza lucrurile in tara asta e perfect normal,a incepe adevarate tragedii de genul vai nimic nu imi convine,vai toata lumea e proasta, vai printre ce tarani traiesc,vai ce stralucitor sunt eu incat nu ma mai suport,asta e deja o exagerare..

 

Bavaria om destept,nu i-a convenit situatia si-a luat bagajelu' si dus a fost,ce atatea fite inutile pe unii,insa Bavaria se vede ca tot a ramas cu spiritul de roman in el,din cand in cand mai trage cate-o parcare faraonica sa isi mai aminteasca de Romania,sunt sigur ca e un sentimentalist si patriot convins,chiar daca se da el asa dur cateodata :))

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
eu stiam ca numai o categorie de romani parcheaza astfel.... :) Mai era una cu un x3, parcat pe 2 locuri sau la handicapati... era printr-o parcare in Canada, sa fi fost tot un roman ? :lol:

 

Da, o categorie de romani parcheaza, insa nu niste hoti nenorociti. :D

Eu am parcat X3-ul pe doua locuri si era in Canada.Tot e bine ca nu fur...

Acum ai aflat tot ce vrei sa stii.

 

 

ps

 

Vad de te roade rau unde lucrez si cine sunt, de ai inceput sa pui intrebari peste tot. :)

Atata te duce capul ala, atata faci.Vezi ca s-au mai interesat unii de mine, unul a ajuns la can-can, unul a ajuns sa cerseasca intr-o tara si de celalalt nu mai zic nimic, se pare ca D-zeu este sus. :D

 

esti nebun ? :) ca nesimtit vad ca esti deja.

 

Aha, deci din cauza ta a ajuns Theo la can-can :D ma py$ pe amenintarile tale, eu lucrez in privat si nici macar in Romania practic, asa ca ma doare fix in miez de vrajeala asta de portier.

 

Se vede de unde ai plecat si este clar unde o sa ajungi :D

 

Tot urla bubele din tine ca fur. Ce fur mha diasporezule ? nu vezi ca esti obsedat, e pe fond medical cred deja :) vai de viata ta, palma o sa ti-o dea societatea si comunitatea in care traiesti diasporezule, la asa comportament perfect adaptat la promiscuitate, falsa modestie si fatarnicie. Si o sa te loveasca rau de tot.

 

Da, din pacate de toti retardatii.

 

Esti penibil. Inca nu te-am insultat, insa nici nu as putea face asta, ca ai obrazul prea gros ca sa te simti jignit, astfel ca nici nu am sa ma obosesc.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Esti penibil. Inca nu te-am insultat, insa nici nu as putea face asta, ca ai obrazul prea gros ca sa te simti jignit, astfel ca nici nu am sa ma obosesc.

 

 

Vai, ce baiat simtit esti.Mda, tot este bine ca nu vrei sa imi rupi picioarele.

Din cauza mea a ajuns prietenul tau la can-can? :)

Am altceva mai bun de facut decat sa imi pierd timpul cu toti necunoscutii.

 

ps

 

Te rugasem sa ma ignori insa tot cu marlanii ai tinut-o, ti-am aratat ca pot sa iti raspund cu aceeasi moneda, pendingule.Nu esti cu nimic mai prejos decat CC-ulpost-66-1262087852.gif

 

:lol:

 

renuntati va rog la orice tentativa de a va mai ataca pe unde puteti...

 

nu de alta, dar e luna cadourilor... :)

 

Cred ca am lamurit situatia si nu va mai fi cazul de atacuri. :)

Link to comment
Share on other sites

Pot sa trag eu concluziile acestui topic ?

 

1. Deci daca iti cumperi masina de fitze , iti plac masinile frumoase , umblii cu femei , deci iti place "frumosul" si faci cumparaturile in Mall. ( Vai ce tzaranie... )

 

2. Daca iti cumperi break , nu-ti place frumosul, deci nici femeile...:)

Sper sa fie perceputa ca o gluma treaba asta dar ma pot astepta la orice...

Edited by Rin_Tin_Tin
Link to comment
Share on other sites

Hai lasati compatimirile astia inutile,daca nu va convenea plecati cu primu' avion,daca erati pe timpul comunismului cred ca asta era principala scuza,nu pot sa plec din tara,nu mai suport sa stau aici.Acum sunteti liberi ca pasarile cerului, duceti-va fratilor unde vedeti cu ochii daca ati ajuns la stadiul in care va simtiti ca aveti o gandire prea europenizata pentru Romania,drumu e liber.

 

Acestea nu sunt compătimiri inutile ci sunt reacţii normale, de bun simţ.

Nu este chiar atât de uşor să pleci, fiecare are rude, prieteni, nu e atât de simplu, viaţa nu e un joc de pe calculator.

 

Nu este vorba de o gândire prea europenizată ci de reacţia oricărui om civilizat faţă de porcăriile şi mizeria umană pe care le vede zilnic.

 

Nu cred că tu ĂŽţi permiţi să spui cuiva să plece dacă nu-i place, nu este ţara ta proprie şi personală, nu ai nici un drept să faci astfel de recomandări.

 

A nu place cum functioneaza lucrurile in tara asta e perfect normal,a incepe adevarate tragedii de genul vai nimic nu imi convine,vai toata lumea e proasta, vai printre ce tarani traiesc,vai ce stralucitor sunt eu incat nu ma mai suport,asta e deja o exagerare..

 

Nu cred că oamenii normali la cap spun că toată lumea e proastă, că România e plină de ţărani şi cocalari, ĂŽnsă este clar că astfel de specimene pot fi ĂŽntâlnite la tot pasul.

Aia nu este o exagerare ci o generalizare.

Ănsă nu este o generalizare să zici că vezi mulţi analfabeţi, parveniţi, oameni de proastă calitate, oameni care nu au respect şi care nici măcar nu ştiu ce ĂŽnseamnă respectul pentru cei din jur, oameni care ştiu că legea nu este egală pentru toţi şi din acest motiv ĂŽşi permit să aibă un comportament total anormal.

 

Sunt sigur că şi tu vezi aceste lucruri şi nu-ţi plac.

 

Societatea românească este o societate bolnavă, asta se vede cu ochiul liber şi normalitatea devine anormalitate.

Ajungi să te miri când vezi un lucru absolut normal.

Aceste lucruri nu trebuie acceptate, dacă le acceptăm vom ajunge ca nişte vite duse la abator.

 

Fiecare om are puterea de a schimba ceva ĂŽn bine, chiar dacă acest lucru nu se vede imediat.

Poti schimba lucruri chiar şi prin simplul fapt de a avea un comportament civilizat şi de bun simţ şi de a nu pleca niciodată capul ĂŽn faţa meltenilor care ĂŽncearcă să-ţi ĂŽncalce drepturile.

 

Asta e singura modalitate de a trata astfel de indivizi, trebuie arătaţi cu degetul, marginalizaţi.

 

Bavaria om destept,nu i-a convenit situatia si-a luat bagajelu' si dus a fost,ce atatea fite inutile pe unii,insa Bavaria se vede ca tot a ramas cu spiritul de roman in el,din cand in cand mai trage cate-o parcare faraonica sa isi mai aminteasca de Romania,sunt sigur ca e un sentimentalist si patriot convins,chiar daca se da el asa dur cateodata :))

 

Nu cred că putem analiza astfel de lucruri, fiecare ştie ce este mai bine pentru sine şi ştie ce oportunităţi are ĂŽn ţară şi ĂŽn afara ţării.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Fiecare om are puterea de a schimba ceva ĂŽn bine, chiar dacĂŁ acest lucru nu se vede imediat.

Poti schimba lucruri chiar Âşi prin simplul fapt de a avea un comportament civilizat Âşi de bun simĂž Âşi de a nu pleca niciodatĂŁ capul ĂŽn faĂža meltenilor care ĂŽncearcĂŁ sĂŁ-Ăži ĂŽncalce drepturile.

 

Eu nu cred in asa ceva,in viata reala te lovesti de foarte multi melteni,daca tu te dai civilizat si european o sa ai mult de pierdut,trebuie sa fi ca ei ca sa iti atingi scopul,vorbesc la modul general,nu despre tine.Cea mai mare calitate din punctul meu de vedere este sa te poti adapta usor situatiilor,sa poti sa te comporti si sa vorbesti si ca o blonda virgina sau un profesor universitar cu diploma luata fara spaga dar sa poti sa te comporti si ca ultimul borfas,in functie de interesele tale,asta cu vai nu e drept sa fac asa ceva,nu e moral,la un moment dat trece cand vezi ca asa nu se poate.

 

Prea mult se critica tara si categoriile de oameni,si in alte tari exista legi nerespectate,smecheri carora nu ai ce sa le faci,coruptie etc intr-o proportie mai mare sau mai mica.Iar daca vrei sa pleci cu adevarat din tara si nu mai suporti lasi si familie si prieteni si tot,pleci ca nu mai suporti.

 

In fine,e clar ca avem pareri diferite :)

 

ci de reacÞia oricãrui om civilizat faÞã de porcãriile ºi mizeria umanã pe care le vede zilnic.

 

Daca el a trait in mahalaua asta inca din prima zi a lui,nu vad cum se poate civiliza,si nu stiu cum poate avea o parere obiectiva despre civilizatie,consider ca suntem un popor de oameni necivilizati :lol:)

Edited by Alex4Tuning
Link to comment
Share on other sites

Eu nu cred in asa ceva,in viata reala te lovesti de foarte multi melteni,daca tu te dai civilizat si european o sa ai mult de pierdut,trebuie sa fi ca ei ca sa iti atingi scopul,vorbesc la modul general,nu despre tine.Cea mai mare calitate din punctul meu de vedere este sa te poti adapta usor situatiilor,sa poti sa te comporti si sa vorbesti si ca o blonda virgina sau un profesor universitar cu diploma luata fara spaga dar sa poti sa te comporti si ca ultimul borfas,in functie de interesele tale,asta cu vai nu e drept sa fac asa ceva,nu e moral,la un moment dat trece cand vezi ca asa nu se poate.

Nu este adevãrat, În viaÞã rãzbeºti dacã eºti inteligent ºi descurcãreÞ, nu dacã eºti meltean ºi necivilizat.

 

 

Prea mult se critica tara si categoriile de oameni,si in alte tari exista legi nerespectate,smecheri carora nu ai ce sa le faci,coruptie etc intr-o proportie mai mare sau mai mica.Iar daca vrei sa pleci cu adevarat din tara si nu mai suporti lasi si familie si prieteni si tot,pleci ca nu mai suporti.

 

In fine,e clar ca avem pareri diferite :)

 

Nu este un lucru rĂŁu sĂŁ dorim ca lucrurile sĂŁ revinĂŁ pe un fĂŁgaÂş normal.

Chiar dacã ºi În alte Þãri existã ilegalitãÞi, parveniÞi ºi inculturã, acestea nu sunt considerate lucruri normale aºa cum Încep sã fie considerate la noi.

Lucrurile nu stau aÂşa, cum Ăži-am zis, marginalizarea acestor indivizi este soluĂžia.

 

 

Daca el a trait in mahalaua asta inca din prima zi a lui,nu vad cum se poate civiliza,si nu stiu cum poate avea o parere obiectiva despre civilizatie,consider ca suntem un popor de oameni necivilizati :lol:)

ÂŞi meltenii pot fi civilizaĂži.

DacĂŁ legea s-ar aplica ĂŽn cazul tuturor, aceÂştia ar fi nevoiĂži sĂŁ-Âşi schimbe comportamentul.

Nu suntem un popor de oameni necivilizaÞi, de obicei ies În evidenÞã lucrurile negative.

 

 

Reveniti On topic.

 

Ai putea sĂŁ faci un split topic, subiectul este interesant Âşi meritĂŁ dezbĂŁtut.

MulĂžumesc!

Link to comment
Share on other sites

Nu este adevãrat, În viaÞã rãzbeºti dacã eºti inteligent ºi descurcãreÞ, nu dacã eºti meltean ºi necivilizat.

 

Asta e de genul ce-ti zic parintii cand esti mic fraza aia celebra: "Invata bine la scoala sa ajungi "cineva" in viata" :) De ce sa zic insa faza tine mai mult ca aia cu mos craciun,asta tine cam pana pe la 14 ani asa.

 

Discutia pe tema asta e interesanta insa cam inutila,cu argumente vine fiecare 3 luni la rand,fiecare percepe lucrurile in felul lui,daca se angreneaza in discutie si orgoliosi nu o sa auzi din gura lor ca ai dreptate vreodata chiar daca e asa,nu vad rostul unei discutii de genul asta,INSA ar fi interesant de aflat si opinia altor useri,ramane la aprecierea moderatorilor.

 

Si cum ziceam,e urat rau E60-ul Touring,insa un M5 Touring ar fi foarte interesant,nu si frumos neaparat ci doar interesant.

Link to comment
Share on other sites

Nu confunda cultura cu inteligenĂža.

 

Ce legĂŁturĂŁ are Âşcoala cu inteligenĂža? Am spus eu ceva de ÂşcoalĂŁ?

 

Nu e inutilã, e bine sã discutãm ºi despre astfel de lucruri, pânã la urmã aceste lucruri ne afecteazã pe toÞi.

 

Nu vĂŁd rostul unui M touring.

Mai bine iei un M coupe sau ĂŽn 4 uÂşi Âşi un touring cu motor mai mic mai utilitar. :)

Link to comment
Share on other sites

Lumea fuge de break si din cauza producatorilor care par sa ii acorde mai putina atentie, spre desoebire de SUV care are cam aceleasi linii, dar e desenat mai frumos (exemplu: X5 vs E39 sau E60 touring); zic asta in sensul ca din majoritatea masinilor break poti face ceva frumos cu cateva modificari, dar la multe SUV-uri si sedanuri varianta standard e deja "aratoasa".
Link to comment
Share on other sites

Bavaria om destept,nu i-a convenit situatia si-a luat bagajelu' si dus a fost,ce atatea fite inutile pe unii,insa Bavaria se vede ca tot a ramas cu spiritul de roman in el,din cand in cand mai trage cate-o parcare faraonica sa isi mai aminteasca de Romania,sunt sigur ca e un sentimentalist si patriot convins,chiar daca se da el asa dur cateodata :))

 

 

Hai sa iti explic cu parcarea faraonica, ca sa o lamuresc pentru tine si pentru toti curiosii.Nu era vorba de o parcare ci de stationare.Deoarece nu stiam pe unde o iau , ala era singurul loc unde mai puteam sa opresc pana sa ies pe o autostrada, si am oprit.Daca ieseam pe o autostrada in sensul gresit era posibil sa ma merg cel putin 1/2 ora pana sa gasesc o iesire si sa ma intorc.Avand in vedere ca in spate, pe strada, era oprita o masina de Politie m-am dus si i-am intrebat pe unde sa o iau.

Nu mi-au dat nici amenda, nici nimic, erau oameni normali probabil si au inteles de ce am oprit acolo.

Bun, am explicat si stationarea "necivilizata" si in acelasi timp imi cer scuze celor pe care i-am ofensat.Pentru stationare, bineinteles.Data viitoare voi pune poze mai "civilizate". :lol:

Si da, tot nu imi plac necivilizatii si mitocanii iar cand vreau sa imi amintesc de Romania intru pe forum. :)

 

Revenind on-topic, cred ca E46-le touring este mult mai frumos decat E90-ul touring.De fapt, dupa parerea mea este cel mai frumos touring de la BMW.

Link to comment
Share on other sites

Bavaria om destept,nu i-a convenit situatia si-a luat bagajelu' si dus a fost,ce atatea fite inutile pe unii,insa Bavaria se vede ca tot a ramas cu spiritul de roman in el,din cand in cand mai trage cate-o parcare faraonica sa isi mai aminteasca de Romania,sunt sigur ca e un sentimentalist si patriot convins,chiar daca se da el asa dur cateodata :))

 

 

Hai sa iti explic cu parcarea faraonica, ca sa o lamuresc pentru tine si pentru toti curiosii.Nu era vorba de o parcare ci de stationare.Deoarece nu stiam pe unde o iau , ala era singurul loc unde mai puteam sa opresc pana sa ies pe o autostrada, si am oprit.Daca ieseam pe o autostrada in sensul gresit era posibil sa ma merg cel putin 1/2 ora pana sa gasesc o iesire si sa ma intorc.Avand in vedere ca in spate, pe strada, era oprita o masina de Politie m-am dus si i-am intrebat pe unde sa o iau.

Nu mi-au dat nici amenda, nici nimic, erau oameni normali probabil si au inteles de ce am oprit acolo.

Bun, am explicat si stationarea "necivilizata" si in acelasi timp imi cer scuze celor pe care i-am ofensat.Pentru stationare, bineinteles.Data viitoare voi pune poze mai "civilizate". :lol:

Si da, tot nu imi plac necivilizatii si mitocanii iar cand vreau sa imi amintesc de Romania intru pe forum. :)

 

Revenind on-topic, cred ca E46-le touring este mult mai frumos decat E90-ul touring.De fapt, dupa parerea mea este cel mai frumos touring de la BMW.

Ai mare dreptate!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.