Jump to content

De ce "fuge" lumea de break?


Recommended Posts

Un pic de offtopic (si sa nu va suparati):

Daca ne referim la masina lui Roco123, fug toti de break-ul lui , ca le e cam frica de ce le-ar putea face. :)

Acum revenind on topic:

Touring-urile sunt frumoase in felul lor, dar depinde si de gustul omului. Eu nu m-am gandit niciodata sa-mi iau touring (am plecat in DE sa-mi iau coupe sau berlina), chiar si pe asta la autohaus nici nu l-am observat. Abia dupa ce mi-a atras atentia un prieten ce era cu mine si dupa ce l-am analizat bine, m-am hotarat sa-l iau, iar dupa ce am stat in el un pic si l-am condus tot un pic, chiar mi s-a pus pata rau de tot( in sensul bun), pe el. Nu-mi pare rau deloc ca am luat touring si daca ar mai fi, tot touring as alege. Tot ce-mi pare rau e ca am luat cu motor mult prea mic, in rest nu am nici cel mai mic repros fata de touring.

Dar cum am mai spus, totul tine de gustul omului, stiti vorba aia... :lol:

Link to comment
Share on other sites

intradevar bmw-urile touring sunt foarte reusite si frumoase,mai putin e30 touring :)

eu am avut si E30 touring, si era foarte cocheta ca masina... dupa aia am trecut pe 325i coupe E30, apoi R21 Williams, 525i e34, si apoi am revenit la touring e46... :lol:

Link to comment
Share on other sites

esti subiectiv sigur :), nu poti parca un touring bmw langa un touring de la audi, efectiv touringurile de la bmw sunt penibile in comparatie cu cele de la audi...

 

Ganditi-va ca daca lumea vorbeste rau de motorizarile diesel la BMW ( ca nu reprezinta emblema), cum reprezinta touringurile emblema BMW tot in opinia aceloras personaje.

Link to comment
Share on other sites

esti subiectiv sigur :) , nu poti parca un touring bmw langa un touring de la audi, efectiv touringurile de la bmw sunt penibile in comparatie cu cele de la audi...

 

mie nu mi-ar fi rusine delooooc cu un e46 touring langa un A4 Variant...

Edited by Rhaziel
Link to comment
Share on other sites

Te poti caca in gusturile omului ?

Raspuns: DA!

Dar din bun simt nu o faci !

 

Evident nu te poti caca in gusturile familiei tale "din bun simt"...

 

 

Prietene relax! Si daca citesti printre randuri e problema ta !

M-am referit in general , fiecare cu gusturile lui! Dar se pare ca nu poti mai mult!

 

Iti dau un sfat da-l pe Adrican Copilu Minune Putin mai incet , baga lantul sub tricou si hai sa ne auzim cu bine !

 

 

Ura!

Link to comment
Share on other sites

esti subiectiv sigur :), nu poti parca un touring bmw langa un touring de la audi, efectiv touringurile de la bmw sunt penibile in comparatie cu cele de la audi...

 

Ganditi-va ca daca lumea vorbeste rau de motorizarile diesel la BMW ( ca nu reprezinta emblema), cum reprezinta touringurile emblema BMW tot in opinia aceloras personaje.

Nu poti parca?de ce?

Tu vrei sa te bagi in seama ca in rest nu prea stii despre ce se vorbeste.

Daca te iei dupa ''lumea'' care vorbeste de rau motorizarile diesel la bmw cumpara-ti audi.

Acele personaje au un iq mai mic decat a unei plante si vorbesc in necunostinta de cauza.

Da un exemple de motorizare diesel la bmw care nu ''reprezinta marca''.

Toate motorizarile si toate modele care au fost si sunt fabricate de bmw reprezinta marca,asa ca mai lasa-ma cu textele astea.

Link to comment
Share on other sites

Da un exemple de motorizare diesel la bmw care nu ''reprezinta marca''.

Toate motorizarile si toate modele care au fost si sunt fabricate de bmw reprezinta marca,asa ca mai lasa-ma cu textele astea.

 

Oh, da :lol:

in special M43-ul montat pe E46 reprezinta cel mai corect marca :)

cea mai mare bataie de joc marca BMW din toate timpurile

...bine, ce-i drept M43 nu e diesel dar este un exemplu valid :)

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
esti subiectiv sigur :) , nu poti parca un touring bmw langa un touring de la audi, efectiv touringurile de la bmw sunt penibile in comparatie cu cele de la audi...

 

mie nu mi-ar fi rusine delooooc cu un e46 touring langa un A4 Variant...

sa fim seriosi dar bmw-ul este masina si arata exceptional fata de cazanul de A4 variant,iar daca mai si mergi cu ea iti dai seama de diferente,

iar de motorizari ma apuca risul,sunt mai bune cele diesel de la audi?alea de cloncane vai de mama lor,sunt praf.

 

A4 este o masina foarte buna, probabil ca ai niste standarde deosebite din moment ce un A4 este cazan la tine... ce masina ai ? Bentley cu sofer ?

 

ce texte.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

eu am avut de curand, cam pana acum vreo 6 luni si un A4 1.8 Turbo (benzina e adevarat), tin sa spun ca era o masina extraordinara cu o cutie de viteze ce nu a facut inca BMW (variatie continua CVT), mai confortabil decat orice BMW ce am avut si nici pe departe nu era cazan din nici un punct de vedere, ba dimpotriva, in ceea ce priveste confortul, calitatea, fiabilitatea si dotarile, l-am perceput peste e46, iar motorul asta 1.8T, a fost unul excelent.

 

L-am vandut din superstitie, am avut 2 accidente in decurs de 3 luni, ultimul insemnand schimbata toata partea dreapta a masinii... asa ca l-am facut si l-am dat.

 

Alea sunt vorbe aruncate fara acoperire.

 

Daca e sa spun cazan, pai cazan am avut o Toyota Avensis, nou nouta, care in 9000 de km, a ajuns fix un cazan, cumparata cu 21.000 eur si vanduta cu 9.500 eur acum 1 an jumate... masina aia chiar pica de la o zi la alta si pierdusem si garantia ca nu am fost la prima revizie, la 1000 de KM ?!?! in fine...

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.