Jump to content

RS4 bate noul M3?


ggigiro

Recommended Posts

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Avand in vedere ca rs4 e aproape la fel de bun pe circuit ca un m6 si asta cu 87cp in minus ,iar de noua e cu 40000 mai ieftina ca un m6 eu zic ca merita.Cat despre m6 cred ca as prefera un audi r8. Acum nu sunt sigur daca rs4 se merita in fata m3-lui nou , dar oricum iarna cu m-ul faci balet iar cu rs4 ari .
Link to comment
Share on other sites

Avand in vedere ca rs4 e aproape la fel de bun pe circuit ca un m6 si asta cu 87cp in minus ,iar de noua e cu 40000 mai ieftina ca un m6 eu zic ca merita.Cat despre m6 cred ca as prefera un audi r8. Acum nu sunt sigur daca rs4 se merita in fata m3-lui nou , dar oricum iarna cu m-ul faci balet iar cu rs4 ari .

 

Daca tu iti iei RS4 sa ari iarna in loc sa faci balet cu M3-ul , bravo tie.

 

P.S. Indiferent de circuit si timpi , nu poti compara vreodata RS4/6 cu M6......NEVER.

Link to comment
Share on other sites

mai bine am M5 si M6 dupa ce vinzi M3-ul , decat un audi :blink:

Ce rost are sa ai 2 masini asemanatoare, care au acelasi motor? Difera caroseria, dar senzatiile oferite nu cred ca difera foarte mult (chiar Clarkson spunea la Top Gear ca cel mai mare concurent al lui M6 e M5).

E de preferat sa ai 2 masini diferite.

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumos. Dar de ce trebuie sa fie ei ultimii care fac asta? Din punctul meu de vedere un turbo modern (a se citi bi-turbo) are numai avantaje asupra unui aspirat: cc mai mic, cuplu mult mai mare, consumul e la fel, e mai tunabil etc

 

Si turbo e viitorul in conditiile in care toata lumea incearca micsorarea noxelor si implicit a litrajului. Probabil o sa se ajunga la 2l bi-turbo si 400cp in doar cativa ani.

Fugi de aici cu biturbo tau! :)

 

Cand Ferarri o sa fabrice motoare turbo, atunci o sa imi iau si eu unul ( turbo, nu Ferarri :) ).

 

PS: Vezi si Lamborghini, Bentley, Aston martin etc....

 

Domnilor, domnilor, va rog sa va inscrieti pe listele de asteptare pentru primul Ferarri ... TURBO. Theotien, pe tine te-am inscris eu direct.

Iar apoi va pun la dispozitie cabinetul meu de predictie si astrologie auto. Numai 10 Ron pe ora. Cei din clubul BMW au reducere 5%.

 

CONFIRMED: Ferrari considering twin-turbo V8 for next Enzo

 

http://www.autoblog.com/2007/11/28/more-ev...-for-next-enzo/

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.