Jump to content

stergatoare !


user008

Recommended Posts

Eu am cumparat Valeo si inca lasa o urma la nivelul ochilor la șofer ! ( si nu e de la gheata )

Cred ca o sa schimb si bratul sa daca face si dupa le rup in doua !

Si bosch lasa urme, am fost sfaturit sa cumpar valeo .....nu stiu ce sa spun probabil tine de noroc ... incearca sa cumperi doar lamele originale ...

Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

am luat eu lamele din reprezenta si vad ca dupa 2 saptamani lasa dare in coltul din stanga. Ar trebui sa ma duc sa le dau cu ele in cap...

Celelate m-au tinut vreo 6-7 luni in conditiile in care le-am folosit foarte des, aici e o vreme foarte ploioasa.....

Link to comment
Share on other sites

Eu am cumparat Valeo si inca lasa o urma la nivelul ochilor la șofer ! ( si nu e de la gheata )

Cred ca o sa schimb si bratul sa daca face si dupa le rup in doua !

Si bosch lasa urme, am fost sfaturit sa cumpar valeo .....nu stiu ce sa spun probabil tine de noroc ... incearca sa cumperi doar lamele originale ...

 

 

BOSCH e OE

Link to comment
Share on other sites

Eu am cumparat Valeo si inca lasa o urma la nivelul ochilor la șofer ! ( si nu e de la gheata )

Cred ca o sa schimb si bratul sa daca face si dupa le rup in doua !

Si bosch lasa urme, am fost sfaturit sa cumpar valeo .....nu stiu ce sa spun probabil tine de noroc ... incearca sa cumperi doar lamele originale ...

BOSCH e OE

Stiu, am cumparat pt masina anterioara bosch noi si la prima ploaie lasau urme ... :)

Link to comment
Share on other sites

Eu am cumparat Valeo si inca lasa o urma la nivelul ochilor la șofer ! ( si nu e de la gheata )

Cred ca o sa schimb si bratul sa daca face si dupa le rup in doua !

Si bosch lasa urme, am fost sfaturit sa cumpar valeo .....nu stiu ce sa spun probabil tine de noroc ... incearca sa cumperi doar lamele originale ...

BOSCH e OE

Stiu, am cumparat pt masina anterioara bosch noi si la prima ploaie lasau urme ... :)

 

 

aveai bratele duse

Link to comment
Share on other sites

Pentru E39 - 2002 - ce dimensiune au stergtoarele? Si un cod daca aveti ptr BOSH si VALEO. Multumesc :)

 

PoĂži cumpĂŁra pe original doar lamele.

 

Le poĂži comanda de la orice magazin de piese sau de la grozadan doar pe baza codului.

 

 

Salut, La multi ani si multumesc ptr raspuns. Doar lamele inseamna ... doar cauciucul respectiv de la stergatoare sau ... cu tot cu partea metalica in care se prinde el (cauciucul). Daca doar lamele (cauciucul adica) montajul lor pe partea metalica ... implica probabil clesti si surubelnite. Dar oricum este de luat in calcul in ideea in care este cam jumatate de pret. Seara buna.

Link to comment
Share on other sites

Salut, La multi ani si multumesc ptr raspuns. Doar lamele inseamna ... doar cauciucul respectiv de la stergatoare sau ... cu tot cu partea metalica in care se prinde el (cauciucul). Daca doar lamele (cauciucul adica) montajul lor pe partea metalica ... implica probabil clesti si surubelnite. Dar oricum este de luat in calcul in ideea in care este cam jumatate de pret. Seara buna.

 

La mulţi ani!

Lamele adică tot ansamblul care se prinde de braţul ştergătorului, ansamblu format din cauciuc şi partea din metal care susţine cauciucul.

Este foarte simplu de montat, trebuie să ĂŽmpingi o siguranţă care ţine braţul, este exact deasupra locului unde este conectat braţul cu lama.

 

Ştergătoarele sunt nişte consumabile, nu este nevoie să schimbi cu totul.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

am un e46 facelift,si vreau si eu niste stergatoare ca a mele sau strikat,vreau sa fie silentioase si sa nus e strice repede,la ce pret mar ajunge si de unde sa cumpar?..ma poate ajuta careva,trebuie schimbate neaparat cu brat,eu mas multumi doar cu aprtea de cauciuc daca se gasesc ,daca nu iau cu totul,numai sa dea bine cum erau cele ca inainte dar sa nu se auda naspa cand sterg geamu..multumesc va raman dator..
Link to comment
Share on other sites

e vorba de tastatura,scz,e stricata nu se apasa tastele,nici space e vai de mama ei...la cati pumni a luat..

 

Greu greu cu limba materna....

 

Vezi la user-ul grozadan sau claudiuBWR, daca nu la orice magazin de piese auto.

Ceri doar ștergĂŁtorul.

 

 

ce firma?....sau,mil da pe cel original...?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mi-a strambat un taran stergatorul de la sofer e39, m-am chinuit sa-l imping la loc si dupa sa-l trag iar mai sus si tot n-am reusit sa-l fac sa nu mai agate parbrizul. AM luat lamele Bosch si tot la fel face, imi huruie foarte tare, nu stiu ce sa-i mai fac. Lasa si vreo 6 dare pentru ca nu merge lin sterge saltat si face zgomot urat pe la mijlocul lamelei. Are idee cineva ce ar trebui sa fac sau cum sa-l intrept?

 

A strmbat la sofer bratul care intra in motoras pentru ca statea capatul lamelei la 2-3 cm deasupra parbrizului.

Link to comment
Share on other sites

Mi-a strambat un taran stergatorul de la sofer e39, m-am chinuit sa-l imping la loc si dupa sa-l trag iar mai sus si tot n-am reusit sa-l fac sa nu mai agate parbrizul. AM luat lamele Bosch si tot la fel face, imi huruie foarte tare, nu stiu ce sa-i mai fac. Lasa si vreo 6 dare pentru ca nu merge lin sterge saltat si face zgomot urat pe la mijlocul lamelei. Are idee cineva ce ar trebui sa fac sau cum sa-l intrept?

 

A strmbat la sofer bratul care intra in motoras pentru ca statea capatul lamelei la 2-3 cm deasupra parbrizului.

 

Schimba bratul .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.