Jump to content

Oglinzi incalzite la E34 525tds din 94


Recommended Posts

Mie nu mi se incalzesc oglinzile ,am desfacut fata de usa sofer si am gasit doar 4 fire care vin de la oglinda.si merg direct in butonul de reglaj al oglinzii.Nu am putut sa scot oglinda dar cum am vazut in spatele oglinzilor erau conectate 2 fire pe oglinda.Cum pot sa desfac oglinda fara sa o sparg??In ce parte trebuie sa o imping si unde este locul exact de la clips?Multumesc anticipat
Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sa tragi de ea. Uita-te pe partea de jos a carcasei, o sa vezi o gaura. Pe acolo introduci o surubelnita, si va trebui sa misti un disc zimtat pana cand oglinda se va elibera. Ti cu mana de oglinda si invarti de disc cu surubelnita pana simti ca oglinda iese singura.

 

Nu mai tin minte foarte bine cum era la E34, dar parca incalzirea in oglinzi functiona numai cand puneai pe dezaburire.

Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sa tragi de ea. Uita-te pe partea de jos a carcasei, o sa vezi o gaura. Pe acolo introduci o surubelnita, si va trebui sa misti un disc zimtat pana cand oglinda se va elibera. Ti cu mana de oglinda si invarti de disc cu surubelnita pana simti ca oglinda iese singura.

 

Nu mai tin minte foarte bine cum era la E34, dar parca incalzirea in oglinzi functiona numai cand puneai pe dezaburire.

La E34 incalzirea oglinzilor merge si cand dai drumul la caldura, fara dezaburire......

Poti sa mai incerci sa apesi usor pe oglinda si sa o impingi cat mai mult in interior....la mine oglinda din stanga asa am reusit sa o fac sa se incalzeasca iar.

Link to comment
Share on other sites

Am reusit sa le desfac(tragand de ele ,nu aveau nici o gaura pe dedesupt,au 4 clipsuri pe fiecare capat) si intradevar sunt incalzite,dar problema este ca vine curent pe fire dar sunt arse circuitele de pe oglinzi.Curent vine continuu la fire deci nu sunt conectate cu dezaburirea si nici cu incalzirea.Poate au oglinzile vreun termostat care le decupleaza sau se incalzesc continu.Se pot repara sau imi cumpar altele noi si cat costa stie careva?Merci Edited by norflex
Link to comment
Share on other sites

Am reusit sa le desfac(tragand de ele ,nu aveau nici o gaura pe dedesupt,au 4 clipsuri pe fiecare capat) si intradevar sunt incalzite,dar problema este ca vine curent pe fire dar sunt arse circuitele de pe oglinzi.Curent vine continuu la fire deci nu sunt conectate cu dezaburirea si nici cu incalzirea.Poate au oglinzile vreun termostat care le decupleaza sau se incalzesc continu.Se pot repara sau imi cumpar altele noi si cat costa stie careva?Merci

Poate tocmai din cauza asta s-au ars.....nu trebuie sa vina curent continuu :blink: ....logic, si inca un lucru tu ai oglinzile electrice????

Link to comment
Share on other sites

De curiozitate ce se poate arde in interiorul oglinzi???? ca din afara de motorasul electric o siguranta si mult plastic eu nu am vazut nimic??? :)

Ciudat la mine este ca oglinda dreapta se incalzeste numai intr-o anumita pozitie(unghi ascutit fata de geamul usii) altfel ramane rece si ma enerveaza rau :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ciudat la mine este ca oglinda dreapta se incalzeste numai intr-o anumita pozitie(unghi ascutit fata de geamul usii) altfel ramane rece si ma enerveaza rau :blink:

inseamna ca ai un fir intrerupt sau un contact imperfect.desfa oglinda,scoate motorasul si curata bine papucii din spatele lui si cei de pe oglinda.

Link to comment
Share on other sites

Era vb. de butonul de dezaburire al lunetei........ :blink:

Ms, am crezut ca e vb de un buton separat...nu m-as fi gandit niciodata ca butonul ala face dezaburire totala... :) ms...

inseamna ca ai un fir intrerupt sau un contact imperfect.desfa oglinda,scoate motorasul si curata bine papucii din spatele lui si cei de pe oglinda.

Sa aiba grija la firele/papucii de la oglinda....sa nu intrerupa traseul ala de pe oglinda...deci mare finete si grija la geamul oglinzii

Edited by iulian518i
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.