Jump to content

E 39 - E60


Ady 3

Recommended Posts

  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tu nu esti frustrat, iti spui doar punctul de vedere ... si te inteleg ca iti iubesti masina, e normal!

Nu cred ca se referea la cei de pe forum sau la cineva anume cand a spus de frustrari ...

 

Eu am un Passat B5 2003, daca vreti sa ma criticati pe mine sau masina care o conduc, nu ma supar daca aduceti argumente pentru afirmatiile facute ...

 

@ Lifestyle scz daca am facut reclama, srry ...

@ Bedwap daca te refereai la mine, eu nu am spus asa ceva ... nu e o comparatie intre cine isi permite sa dea mai multi bani pe o masina ...

Te-am deranjat cu ceva?

Edited by don_deliquente
Link to comment
Share on other sites

@ don_deliquente : Nu te intrebam ca sa-ti critic masina...

 

Dar uite urmatoarea situatie:

Tu ai Passat, vine unu si zice ca esti un frustrat ca ai Passat pt ca n-ai avut bani de Phaeton, dai 2 bani pe parerea lui?

 

Fiecare isi ia ce masina isi permite in functie de nevoile sale.

 

Exista oameni foarte bogati care nu au cine stie ce masini pt ca nu-i pasioneaza subiectul...

 

Pe de alta parte exista oameni cu ziare-n geam care fac credite la banca doar pt placerea de a avea o masina de peste 15 000 euro in fata blocului, chiar daca dupa nu o sa aiba bani sa intretina masina si o sa manance paine cu sare...

 

Cam astea sunt extremele..

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

@ don_deliquente : Nu te intrebam ca sa-ti critic masina...

 

Dar uite urmatoarea situatie:

Tu ai Passat, vine unu si zice ca esti un frustrat ca ai Passat, dai 2 bani pe parerea lui?

 

Eu nu ti-am zis tie ca esti frustrat, si da, dau doi bani pe parera lui cat timp stiu in sufletul meu ca nu sunt frustrat ...

Dar daca vine unu' cu noul passat (ca sa fie comparatia apropiata de cele doua modele de la bmw) eu clar nu incep sa ii spun: "Ba, ce strachina ai, ce interior din neolitic ... etc. etc" daca pur si simplu nu imi place mie nu inseamna ca e inferior ...

 

@Lifestyle ... nu pot avea o parere ca outsider? ce am spus a fost sincer, am mai spus si repet din nou si din nou ... cu nici una din afirmatiile mele nu am scopul sa jignesc sau sa atac pe cineva

Edited by don_deliquente
Link to comment
Share on other sites

Si asta e adevarat, nu are nimeni drept sa critice masina altuia in mod gratuit.

 

Insa, daca eu as avea de ales intre un E39 cu foarte multe dotari si motor mare si un E60 fara dotari si cu motor mic, as alege E39 pentru ca prefer o masina mai dotata.

 

Dar daca as avea de ales intre un E39 dotat si un E60 dotat si motorizari similare, as alege oricand E60 pentru ca reprezinta un progres tehnic evident.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Si asta e adevarat, nu are nimeni drept sa critice masina altuia in mod gratuit.

 

Insa, daca eu as avea de ales intre un E39 cu foarte multe dotari si motor mare si un E60 fara dotari si cu motor mic, as alege E39 pentru ca prefer o masina mai dotata.

 

Dar daca as avea de ales intre un E39 dotat si un E60 dotat si motorizari similare, as alege oricand E60.

 

Ai foarte mare drepatate in ceea ce ai spus ...

Si eu as face la fel ...

Dar pur si simplu mie imi place E60 mai mult si poate afirmatiile unora au fost poate prea critice ...

 

pai vezi ? sunt oameni pentru care mai avansat inseamna ca are 3 suporturi pentru pahare sa zicem... sau tv..modul care teoretic il folosesti doar cu frana de mana trasa.... etc..... nu conteaza motorul

 

Asa mica vezi tu diferenta intre E39 si E60?

Link to comment
Share on other sites

Unele da..

http://www.bmwinfo.com/25580.html

 

Facelift-ul de la E60 regleaza intr-adevar conturile cu E39 dpdv al puterii motoarelor.

 

Deci ce am avut de spus am spus completat de tine cu topicul de mai sus!

 

Respect!

 

Uita-te din ce an apare facelift-ul :) la e60 si o sa vezi despre care modele de e60 zice ciupanezu ca se distanteaza de e39 :blink:

Modelele uzuale pe la noi 2003-2004 au aceleasi motor paaaana la 2007... deci este ceva diferenta

 

tiberiuenache: cum sa se inchida :)

Link to comment
Share on other sites

Unele da..

http://www.bmwinfo.com/25580.html

 

Facelift-ul de la E60 regleaza intr-adevar conturile cu E39 dpdv al puterii motoarelor.

 

Deci ce am avut de spus am spus completat de tine cu topicul de mai sus!

 

Respect!

 

Uita-te din ce an apare facelift-ul :) la e60 si o sa vezi despre care modele de e60 zice ciupanezu ca se distanteaza de e39 :blink:

Modelele uzuale pe la noi 2003-2004 au aceleasi motor paaaana la 2007... deci este ceva diferenta

 

tiberiuenache: cum sa se inchida :)

 

Ma refeream la topic :)...dar nu cred ca are rost sa se inchida...trebuie sa ne descarcam si noi nervii intr-un fel!

Link to comment
Share on other sites

Unele da..

http://www.bmwinfo.com/25580.html

 

Facelift-ul de la E60 regleaza intr-adevar conturile cu E39 dpdv al puterii motoarelor.

 

 

 

 

din cate stiu eu noile motorizari pe E60 au aparut inainte de facelift,dar ceea ce ai afirmat tu e adevarat totusi:implicit modelele facelift se bucura si ele de aceste noi motorizari.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

salut

citesc de ceva vreme forumul

spun de la inceput ca sunt posesorul unui e39 touring exclusive edition cu motorizare 525d din decembrie 2003 , are toate dotarile in afara de piele si incalzire in scaune.

Daca ar fi sa imi iau masina acu si sa aleg intre e39 al meu cu toate dotarile si starea tehnica impecabila luat la pretul de 18000 euroi si un e 60 care cu toate aceste dotari cred ca se duce mult peste (nu ma refer la unul nou) si nu e vorba in cazul meu de bani , a-s alege tot e39.

Apropo de ce credeti totusi ca un e39 e apropiat la pret de un e60 in Germania?

Oare aia chiar sunt in necunostinta de cauza.

De fapt vorba unora e39 il putem asemana cu Mercedesul ala vechi bot de cal care a fost o greseala tot a nemtilor (l-au facut prea rezistent), si nu se mai strica.

Cand am luat masina am avut de ales intre e39 si e60 puteam sa iau oricare dintre ele, le-am condus pe amandoua dar e39 iti da acea senzatie de siguranta si confort totodata (oricum materialele interioare sunt net superioare la e39).

Edited by sorinake2003
Link to comment
Share on other sites

salut

citesc de ceva vreme forumul

spun de la inceput ca sunt posesorul unui e39 touring exclusive edition cu motorizare 525d din decembrie 2003 , are toate dotarile in afara de piele si incalzire in scaune.

Daca ar fi sa imi iau masina acu si sa aleg intre e39 al meu cu toate dotarile si starea tehnica impecabila luat la pretul de 18000 euroi si un e 60 care cu toate aceste dotari cred ca se duce mult peste (nu ma refer la unul nou) si nu e vorba in cazul meu de bani , a-s alege tot e39.

Apropo de ce credeti totusi ca un e39 e apropiat la pret de un e60 in Germania?

Oare aia chiar sunt in necunostinta de cauza.

De fapt vorba unora e39 il putem asemana cu Mercedesul ala vechi bot de cal care a fost o greseala tot a nemtilor (l-au facut prea rezistent), si nu se mai strica.

Cand am luat masina am avut de ales intre e39 si e60 puteam sa iau oricare dintre ele, le-am condus pe amandoua dar e39 iti da acea senzatie de siguranta si confort totodata (oricum materialele interioare sunt net superioare la e39).

 

E39 din 2002-2003 este apropiat ca pret cu un E60 din 2003-2004 ...

Cu alte cuvinte ...compara un E39 facelift din 2003 care este modelul ajuns la "maturitate" din acea clasa, cu un E60 facelift ajuns la "maturitate" si ai sa vezi atunci diferentele de calitate si tehnologie dintre ele!

 

Eu nu cred ca cei de la BMW merg in regres....totusi! :blink:

Link to comment
Share on other sites

e39 e vechiut si invechit moral, e60 la banii astia il iei cam chel si cam mult rulat. e90 nu va place? sau e prea mic pentru nevoile voastre? mi s-ar parea un 'compromis' perfect...

Cred ca tu vrei sa ma enervezi :blink:

 

Avand in vedere cat de popular este E39 chiar si in America, nu este deloc invechit moral.

E39 a fost si va fi o masina foarte buna, mai ales pt banii ei...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.