Jump to content

Motocicleta mea


Laur

Recommended Posts

Putina distractie pe circuitul de la Serres

atentie la picior, foarte periculoasa pozitia pe care o ai in viraj, tine talpa sus pe scarita, sprijina-te cu degetele de la picioare.

 

He..he usor de zis .Sa te vad cu "46" in picioare :) cand atingi cu talpa de bascula cand cu slider-ul cismei de asfalt. Acolo ratasem o treapta si am sch tarziu asa ca nu am mai retras piciorul la timp. Si Costin m-a atentionat ca am destul de des o pozitie defectuasa in scarite :) ...macar de ar fi singurul lucru facut prost :)

Poti remedia pozitia picioarelor in scarite daca le schimbi pe cele stock cu unele racing reglabile.

Link to comment
Share on other sites

eu am 45 la picior si 192cm, 95kg si ma dau pe un 954rr si imi tarasc genunchiul pe jos, fara probleme. Aceasi greseala o faceam si eu, pana era sa-mi rup piciorul. Nu conteaza marimea piciorului, crede-ma. Numai bine

 

 

Poti remedia pozitia picioarelor in scarite daca le schimbi pe cele stock cu unele racing reglabile.

 

Incercam cu Rizoma....la primavara ca acum gata s-a dus sezonul. Am tot sperat sa plec la Serres miercuri, dar "nici o minune" e nasol si la ei timpul.

PS Multam de sfaturi poate ne intalnim si la circuit si mai invat si eu cate ceva :)

Link to comment
Share on other sites

Incercam cu Rizoma....la primavara ca acum gata s-a dus sezonul. Am tot sperat sa plec la Serres miercuri, dar "nici o minune" e nasol si la ei timpul.

PS Multam de sfaturi poate ne intalnim si la circuit si mai invat si eu cate ceva :)

 

Cu placere.....noi o sa incepem sezonul in functie de vreme probabil cu un antrenament in martie la Serres ....sa putem pregati prima cursa de la Brno.Asa ca mai tinem legatura si poate ne vedem pe pista la Serres.

PS Mai pun o poza chiar de la Serres cu vechea mobra de curse.....si una cu cea noua (le-am avut pe amandoua cu mine acolo) :)

Link to comment
Share on other sites

Cu placere.....noi o sa incepem sezonul in functie de vreme probabil cu un antrenament in martie la Serres ....sa putem pregati prima cursa de la Brno.Asa ca mai tinem legatura si poate ne vedem pe pista la Serres.

PS Mai pun o poza chiar de la Serres cu vechea mobra de curse.....si una cu cea noua (le-am avut pe amandoua cu mine acolo) :)

 

Ai cea mai miÂşto meserie de pe forum! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
frumoasa

ar trebui sa-i pui niste crashpaduri

este la fel ca a mea numai culorile sunt inversate <_<

poate iesim la o tura cu ele

 

Multumesc.. pozele sunt de vre-o doi ani .. a trecut prin multe de atunci .A avut si crashpaduri. A ramas si fara ele.Momentan vopsesc la ea. Iesim cu mandrele la rpimavara . Eu iarna nu mai merg

post-23032-1234533190_thumb.jpg

Edited by claudiu_suzuki
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
AÂşa ceva aÂş vrea sĂŁ-mi cumpĂŁr Âşi eu. :)

 

Mânere Încãlzite, ABS, e foarte avansatã pentru vremea ei.

este ideeala si drum si off mergi cu ea fara probl cell putin motor sau altele nici un gasd de stricat <_<

Link to comment
Share on other sites

ieri am fost la otopeni bikers club

si cei de la bmw

au dat niste motoare la test drive

am fost impresionat de noua motocicleta G450X o super capra merge pe camp de bate orice sala de forta,am slabit 1 kg in jumatate de ora se da pe o roata pe camp de nai greata

si am mai calarit si R 1200GS super motocicleta

are tot ce vrei pe ea surprins am fost de controlul tractiuni chiar dac motocicleta nu avea cauciucuri cramponate am mers pe camp fara probleme,chiar daca eram in plin gaz sistemul taia puterea pana la limita aderentei si te scotea din CACAO

super treaba

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
SALUTARE ! bine ca v-am gasit si sa va prezint si "minunatia" mea !

Sa ne vedem cu bine in trafic !

Salut,

Zi-mi si mie ce optiuni ai si cam cat costa una de genul asta.

Asfalt uscat si sa ai parte de calatorii lungi si confortabile <_<

Va multumesc pt urari si primire !

Pret =20-23.000ero (nou ); 10-14.000 ero (second-hand)

Optiuni si dotari : ABS ; parbriz reglabil electric ; lampa gen plafoniera la bord ; display pt temp.exterioara,km parcursi,medie de viteza si consum ; pe consola centrala-radio cu tot setul de comenzi , sunet dinamic , casetofon , 4 boxe ; manere incalzite ; pilot automat ; marsarier ; sei si spatare cu gel si incalzire ;si , ca desert , in top-case exista si oglinda si lumina :) ; cam astea ar fi .

in rest am confectionat un suport pt diverse accesorii - ap.foto si filmat , detector radar , statie emisie receptie , gps si ce s-o mai nimeri ;

post-25005-1238349483_thumb.jpg

post-25005-1238350746_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.