Jump to content

Motocicleta mea


Laur

Recommended Posts

Mai mult nu cred cĂŁ poĂži cere de la o motocicletĂŁ.

Ar mai fi ceva ! un suport pt lada frigorifica - sa vin cu berea rece <_< ;

Dar in viitorul indepartat si in functie de finante ! Multam de aprecieri !

 

Excelenta motocicleta pentru turing,

 

nu te deranjeaza remorca in curbe, in sensul sa iti traga de spate

Link to comment
Share on other sites

cum sunt spatarele cu gel? ce fac...sunt facute sa se muleze sau ceva in genul asta?
da ! gelul se muleaza si astfel stai mult mai comod si chiar 800km/zi <_<

 

Mai mult nu cred cĂŁ poĂži cere de la o motocicletĂŁ.

Ar mai fi ceva ! un suport pt lada frigorifica - sa vin cu berea rece :) ;

Dar in viitorul indepartat si in functie de finante ! Multam de aprecieri !

 

Excelenta motocicleta pentru turing,

 

nu te deranjeaza remorca in curbe, in sensul sa iti traga de spate

 

cu remorca inca nu am mers ;pozele cu remorca erau de pe net; motorul are 380 kg/gol ,iar remorca cu o roata nu cred ca se va simti prea tare - si unde mai pui ca nu poti merge prea tare in curbe :bashwall:

Link to comment
Share on other sites

se mai putea si controlul tractiunii <_<

dar sunt carcotas

este sublima

 

:) cam asa sunt acum ! inainte de asta am avut Transalp din 2005(vezi la semnatura) si ieseam zilnic ;acum , cu LT-ul e ca si cu masina si ies mai mult in week-end ;iar cand ies de pe asfalt si mai e si pamantul moale "am pus-o" ! asa ca dadea bine cu 2x2 :unsure: :bashwall:

Link to comment
Share on other sites

se mai putea si controlul tractiunii <_<

dar sunt carcotas

este sublima

 

:) cam asa sunt acum ! inainte de asta am avut Transalp din 2005(vezi la semnatura) si ieseam zilnic ;acum , cu LT-ul e ca si cu masina si ies mai mult in week-end ;iar cand ies de pe asfalt si mai e si pamantul moale "am pus-o" ! asa ca dadea bine cu 2x2 :unsure: :bashwall:

scuze,dar nu mi-a iesit cu semnatura !

post-25005-1238441055_thumb.jpg

post-25005-1238441549_thumb.jpg

post-25005-1238442561_thumb.jpg

Edited by florad
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Mai mult nu cred cĂŁ poĂži cere de la o motocicletĂŁ.

Ar mai fi ceva ! un suport pt lada frigorifica - sa vin cu berea rece <_< ;

Dar in viitorul indepartat si in functie de finante ! Multam de aprecieri !

 

Salutare fratilor ! am revenit cu un "usor" tuning ! M-am limitat doar la portbagajul suplimentar (fara remorca) caci e criza !

S-auzim de bine !

post-25005-1244174119_thumb.jpg

post-25005-1244174193_thumb.jpg

post-25005-1244174230_thumb.jpg

post-25005-1244174260_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hai sa prezint si eu bijuteria de pe anul asta: GSXR 600 K4. 2004, 30k km, mansoane Rizoma, maneta ambreiaj Titax reglabila, xenon pe faza scurta, toba sport. O am de 1 saptamana, suntem in perioada de tatonare. Nu intentionez sa o tin, m-am pricopsit cu ea la un schimb asa ca e de vanzare(3800E).

post-189-1244229531_thumb.jpg

post-189-1244229548_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Nu am mai intrat de mult pe aici...si in ultimul timp mi-am schimbat calutzii :)

Cum pe strada nu mai merg cu vitezane mi-am luat un balaur ...un power cruiser mai exact....un intruder de 1500 modificat complet :lol:

Iar la curse dupa etapa de la Brno am trecut de la suzuki la kawasaki..

post-10587-1255899712_thumb.jpg

post-10587-1255899720_thumb.jpg

post-10587-1255899855_thumb.jpg

post-10587-1255899987_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nu am mai intrat de mult pe aici...si in ultimul timp mi-am schimbat calutzii :)

Cum pe strada nu mai merg cu vitezane mi-am luat un balaur ...un power cruiser mai exact....un intruder de 1500 modificat complet :lol:

Iar la curse dupa etapa de la Brno am trecut de la suzuki la kawasaki..

 

Superbe!

Sã le stãpâneºti sãnãtos!

Link to comment
Share on other sites

Nu am mai intrat de mult pe aici...si in ultimul timp mi-am schimbat calutzii :)

Cum pe strada nu mai merg cu vitezane mi-am luat un balaur ...un power cruiser mai exact....un intruder de 1500 modificat complet :lol:

Iar la curse dupa etapa de la Brno am trecut de la suzuki la kawasaki..

 

Salut Ady,

Am si eu o intrebare:....cum te impaci cu ICON-ul....ma bate gandul sa iau si eu unul (tot cu GSX-R) dar nu stiu cum este comparativ cu alte casti ( eu mai am Shark,Suomy, Uvex 740 si un Arai Chaser)

PS am dat si eu o "tura" de doua zile ,luna trecuta, pe la Serres cu fimiu'.....eu cu 750 K5-ul si odrasla cu R6-le

post-2282-1255976011_thumb.jpg

post-2282-1255976025_thumb.jpg

post-2282-1255976038_thumb.jpg

post-2282-1255976050_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Casca o am de cand alergam cu suzuki...si cum imi place foarte mult n-am renuntat la ea.....e comparativa cu arai sau shoei si ca pret si calitativ :)

PS Eu joi dimineata plec la Serres pentru ultima etapa din RoSBK....exista cursa si pentru incepatori...de ce nu vii si acum?

 

Asa intentionam, dar mi s-a rupt fulia la LT (duba...norocul meu e ca tocmai o bagam in curte) , anvelope de ploaie un singur set iar normale iok.....ale mele mai merg ceva....dar ale lui Radu sunt duse de tot...in doua zile pe Serres le-a facut "sucaleti".

Fimiu e tare dezamagit ca nu poate venii la cursa de incepatori, iar eu regret ca nu ma pot intalnii cu voi. Daca vine Tataitza si Vlad la cursa de naked chiar ma oftic ca o sa pierd "caterinca" dintre ei.

Bafta Ady si tie si echipei de la anduranta !!!!! (sper ca se tine....ar fi pacat sa anuleze anduranta)

Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau ca nu mai puteti veni....dupa cursa asta e pauza mare rau...pana in martie anul viitor.... daca in privinta dubei nu te pot ajuta cu reparatia...cu niste slik-uri de curse te puteam ajuta ...oricum merci frumos de incurajari...la anduranta speram sa terminam in primele 5 echipe :)

Te salut si mai vorbim.

Edited by ady_viteza
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.