Jump to content

Scut de metal la urs la baia de ulei


bogdyy

Recommended Posts

Salut baieti,am si eu o intrebare,un scut de metal la urs la baia de ulei se poate pune?cum este la logan,solenza,ocatavia,masina mea este joasa si a-si vrea sa ai pun un scut de metal ca sa merg mai relaxat,ca astazi am lasat o jumatate de spoiler intr-o gropa in asfalt si imi e teama sa nu las si cateva parti din baia de ulei,acum o dau in gluma dar....daca stau bine sa ma gandesc e de plans.................,salut.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Salut,Oliver eu intre timp am mai rezolvat din problema,i-am schimbat suspensia,adica arcuri normale si telescoape normale si cauciucuri pe 60,pt. mine e o diferenta radicala pe drumurile astea,acum masina este mai confortabila,nu mai simt gropile cum le simteam inainte si merg mai relaxat,era un cosmar inainte,intr-o noapte am dat intr-o groapa de sau strambat si aripile din fata!scut de metal gasesti la preturi acceptabile dar trebuie sa te duci undeva la un service sa vada ce marime trebuie pt. baie si va trebui sa faca niste improvizatii ceva la prinderi acolo ca e30-urile nu au fost prevazute cu scut la baia de ulei,oricum e o ideie buna pt.ca e pericol pe soselele astea,ati este teama sa mergi noaptea pe o sosea pe care nu o cunosti,salut.
Link to comment
Share on other sites

Incearca sa scrii mai inteligibil din respect pentru cei care-ti citesc posturile!

A fost un mod ironic de a zice ca in 3 ani am schimbat de 4 ori baia de ulei, este cea mai mare problema a mea, prima data, la fierul de la poarta, din cauza balansului. 2 intre Bistrita si Vatra Dornei, drum in lucru, o portiune buna, si cu toate ca nu am avut decat 40 la ora si un SANT in asfaltul proaspat. SI denivelari 1 pe soseaua de centura, si una intre Targoviste si Sinaia. Din punctul asta de vedere, uneori imi pare dau dacia din 82 pe care am avut-o. Uitandu-ma pe alte site-uri, si magazine de specialitate, 316 i nu a fost prevazut cu scut, decat un plastic care ocoleste baia de ulei.

Link to comment
Share on other sites

Salut,banuiesc ca la touring ai suspensie normala da?adica arcuri si telescoape normale,incearca sa ai pui cauciucuri talon mai mare,adica de ex. daca le ai pe 60 pune de 65,mare lucru nu o sa rezolve dar cat de cat e ceva in plus pt. rezolvarea problemei,altceva in afara de scut nu cred ca mai poti face......,asta repet,in cazul in care ai suspensie normala,e greu, te inteleg,dupa ce ca toate e30-urile datorita varstei au probleme la mecanica, mai sunt probleme si cu deplasatul pe soselele astea de tot rahatul,salut.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Salut baieti,am si eu o intrebare,un scut de metal la urs la baia de ulei se poate pune?cum este la logan,solenza,ocatavia,masina mea este joasa si a-si vrea sa ai pun un scut de metal ca sa merg mai relaxat,ca astazi am lasat o jumatate de spoiler intr-o gropa in asfalt si imi e teama sa nu las si cateva parti din baia de ulei,acum o dau in gluma dar....daca stau bine sa ma gandesc e de plans.................,salut.

salut, exista scut pentru motor la e30 original, dar este scump. si nu cred ca o sa gasesti in romania, eu l-am luat de afara si m-a costat 250e nou la comanda

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.