Jump to content

Cine si ce conduce


Mihai Apostol

Recommended Posts

Salutare.... sunt nou pe acest forum si sper sa nu creez nimanui probleme desi spun de pe acum ca marele meu pacat este ca sunt o fire extrem de impulsiva si temperamentala.  :)

RedCap/Renault Clio Simbol  :)  :)  :) /2003/ 65, gri

 

P.S.  Sa ma scuze cei cu BMW-uri dar voi deveni si eu un proprietar de BMW in maxim un an si am preferat sa spun ce masina conduc acum, nu sa zic direct 320d masina care as visa eu sa o am, nu ca nu visez oricum la ea  :) , mai exact un E46, mai exact 320d, 150CP,  2002 sau 2003  :)

 

P.S. 2 Momentan masina asta este cea luata de parinti, cealalta va fii din banii mei  :blink:

55806[/snapback]

 

Bine ai venit. Daca esti temperamental nu e nici o problema, doar sa nu te superi cand moderatorii te vor tempera... :) Si crede-ma, o chiar fac.

 

Cat despre Renault, foarte bine. Nu toti avem BMW-uri. Dar cu siguranta vom avea si aici putem afla mai multe despre ele.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc de primire... cat despre Renault... saracul ce mai pateste de la piciorul meu drept si de la stilul meu vulcanic de condus numai el stie  :)  Bine ca nu am inca 320d-ul ala fie vorba intre noi de-abia mai capat experienta, mai fac km si voi fii pregatit pentru o trecere de la 65 CP la 150.

55808[/snapback]

 

O sa-ti prinda bine, crede-ma. Cat despre stilul "vulcanic" de condus. Eu tocmai am aflat ca un fost coleg de facultate a murit pe langa Sibiu. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! Avea un Jeep si rula cu viteza, cand intr-o curba un remorca unui camion a venit peste el. Poate daca nu avea viteza, scapa, cine stie.

 

Oricum, dupa ce vezi in jurul tau, unul sau altul care au patit-o, te mai calmezi...

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Oricum, dupa ce vezi in jurul tau, unul sau altul care au patit-o, te mai calmezi...

:)

55809[/snapback]

Asta cam asa e... Pana la urma cred ca ar trebui cu totii sa intelegem ca soseaua e sosea si circuitul e circuit. Nu ca eu as putea fi dat ca exemplu intotdeauna :) Dar sincer, in ultima vreme incerc sa ma controlez... si chiar reusesc. Sa vezi satisfactie pe Tico atunci cand trec val-vartej pe langa mine!

 

:) Am si un bun prieten care are un Tico, si stiti ce-mi spune intr-o zi? "Auzi, eu ma pun si cu BMW-urile la semafor! E usoara, stii pe cati ii iau?". Cred ca o sa-l las sa ma ia si pe mine o data de doua ori :blink:

Link to comment
Share on other sites

in general sunt cel care depaseste pe un drum Brasov-Predeal cand toti merg in coloana bara la bara.... cam asta e stilul meu...

55814[/snapback]

Cred ca tu esti ala pe care voiam sa-l iau la bataie cand am fost ultima oara pe Valea Prahovei... Glumesc, dar eu in locul tau nu m-as lauda cu asta. Nu de alta dar nu prea e de laudat... Cu alte cuvinte noi te respectam pe tine... da tu pe noi?
Link to comment
Share on other sites

De obicei, toti suntem grabiti. Unii mai tare, altii mai putin. Eu nu depasesc niciodata o coloana, pentru ca castigul este aproape de zero. Ma tot lupt sa trec o masina in fata? Nu are rost. Si cel din fata mea ar depasi daca nu ar fi coloana.

 

Eu asa sunt si imi respect acest principiu.

 

De altfel, daca vine din spate unul cu o masina mai slaba si da sa ma depaseasca, il las cu mare placere. Oricum, daca vreau il depasesc cat ai spune peste. Incerc sa respect pe toata lumea.

 

Cand e coloana, pentru mine, nu as respecta pe ceilalti daca as trece in fata lor, pentru ca toti asteapta sa se elibereze drumul.

Link to comment
Share on other sites

Hehe... ultima oara cand am condus pe drumul ala a fost pe .... sa ma uit in calendar sa vad exact pe 14.10.... cand veneam de la Cluj inspre Ploiesti si eram mai mult decat grabit... si eu respect restul conducatorilor, dar daca eu ma grabesc.... fac depasire dupa depasire, incercand totusi pe cat de mult posibil sa nu ii umplu de draci pe restul, daca au distanta intre ei e OK daca nu... atunci intervin claxoanele lor si restul.... Oricum.... cand si eu la randul meu vad pe careva grabit, toata stima si tot respectul pentru el, ma dau cum pot de repede la o parte sau eventual vad eu cum fac daca se merge pe drum cu cate o banda pe sens sa il las sa treaca.

55817[/snapback]

You rule man :blink:
Link to comment
Share on other sites

Cand e coloana, pentru mine, nu as respecta pe ceilalti daca as trece in fata lor, pentru ca toti asteapta sa se elibereze drumul.

55818[/snapback]

Mai sunt cate unii la mai stiu eu ce coada la Udriste, vad un loc in fata intre 2 oameni - pardon, intre 2 sectiuni ale cozii - si se baga. A, pardon, si dvs erati la coada? Nu v-am vazut... E misto cand ai un geam intre tine si ceilalti, si o pedala ca s-o calci si s-o stergi de acolo, sau pe nimeni care sa-ti bata pe umar... Vorba lui RedCap, doar claxonul - pacat ca nu doare claxonul asta, pana acum l-as fi ars... OK, stop, new thread maybe.
Link to comment
Share on other sites

Surprinzator poate, nu am comis-o decat o singura data de cand conduc si asta o data si nu din vina mea.... singura mea vina era ca aveam viteza si ca nu am mai fost in stare sa evit alt conducator  :blink:  dar viteza imi curge prin sange, ca sa te fac poate sa intelegi mai bine, cand aveam vreo 4 sau 5 ani nu mai retin exact varsta, e una din putinele amintiri pe care o mai am de atunci, mergeam cu tata la Azuga, si l-a depasit o gagica cu un Ford Taunus albastru, si acum retin masina respectiva, eu nu eram invatat sa vad cum il depasesc altii pe taica-meu si am si plans langa el, cuvinte de genul "Hai tata, baga viteza de campion " si saracul s-a chinuit el sa o ajunga dar nimic.... de gagica avea Taunus si noi o biata Dacie  :)  deci de mic eram bolnav dupa viteza...

55822[/snapback]

 

1 singur cuvant... xxxxxx

iatzi o dacie 1310 tuneazo si dute la nurburgring

fara atacuri la persoana,va rog :)

thanks

Edited by zixx
Link to comment
Share on other sites

Ce legatura au toate discutiile astea cu topicu?

 

Hmmm...

 

PS: Salutare la toata lumea!

55895[/snapback]

Salutare si bine ai venit pe la noi :blink:

Ce legatura au? Chiar as fi curios... Mai bine deschidem un topic cu RedCap, sa ne dam cu parerile acolo. Ca sunt sigur ca daca peste sa zicem 5 ani le reciteste, isi da seama de schimbarea de mentalitate care vine odata cu varsta si experienta... Imi aduc aminte ca modul in care gandeam la varsta lui era cam acelasi... Noroc ca nu erau BMW-uri pe atunci in Ro...

Poate ar fi bine, RedCap, sa vezi un post http://vwforum.vwforum.ro/index.php?showtopic=7628 (scuze ca e din alt forum, dar cred ca este foarte interesant, mai ales pentru a vedea ca "mie nu mi se poate intampla" e foarte aproape de noi. Iti spune unul care era sa o pateasca...Fara vina lui)

Edited by Leusor
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Bine ai venit pe forum, in sfarsit vad si eu un ploiestean de al meu pe aici  :blink:  Masina era parcata cumva in zona de pe langa statuia lui Mihai Viteazul sau prin Nord... ca zau ca nu imi dau seama :)

 

@edit: vad ca esti mai vechi ca mine pe forum... dar tot iti urez bine ai venit si de-abia daca esti interesat data viitoare mergem impreuna la intalnirile BMW Club ca sa nu mai merg eu singur pe drum  :)

60039[/snapback]

 

 

Multzam de urari !

da, langa statuia Mihai Viteazu'. acolo locuiesc.

la ultima intalnire nu am ajuns pentru ca mi-a venit baietelul pe lume. altfel, nulipseam!

multa bafta !!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.