Jump to content

Bmw 330 ci e46


Smiley89

Recommended Posts

Salutare,sunt din craiova,am un bmw 330 ci din 2002 si ash avea nevoie de cateva pareri ale voastre,am de ales intre a`mi face masina alba ,plafon negru si cu jante cromate pe 18,sau toata portocalie,plafon capota ( in V pana jos) cu negru si jante in 5 spitze negre cu interior portocaliu,pentru a va fii mai usor am sa atachez cateva poze si rog daca se pricepe cineva la virtual tuning sa le modifice pt a`mi face si eu o idee,multumesc,astept sfaturile voastre

post-2710-1200349874_thumb.jpg

post-2710-1200349892_thumb.jpg

sddsadsa.bmp

post-2710-1200349941_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 289
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Salutare,sunt din craiova,am un bmw 330 ci din 2002 si ash avea nevoie de cateva pareri ale voastre,am de ales intre a`mi face masina alba ,plafon negru si cu jante cromate pe 18,sau toata portocalie,plafon capota ( in V pana jos) cu negru si jante in 5 spitze negre cu interior portocaliu,pentru a va fii mai usor am sa atachez cateva poze si rog daca se pricepe cineva la virtual tuning sa le modifice pt a`mi face si eu o idee,multumesc,astept sfaturile voastre

Se poarta albul.Mai ales cu geamuri negre :blink: ...si cand nu o sa mai fie la moda incerci si portocaliu.Jantele tine de gusturile fiecaruia

Link to comment
Share on other sites

Este un baiat aici in CJ care i-a tras un V mare de tot argintiu + plafon, peste culoarea visinie originala. Dupa 2-3 saptamani V-ul a disparut. Ori ii place sa picteze, ori a lipit o mica folie pe masina. Vezi sa nu te sucesti si tu dupa treaba cu portocaliul. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Este un baiat aici in CJ care i-a tras un V mare de tot argintiu + plafon, peste culoarea visinie originala. Dupa 2-3 saptamani V-ul a disparut. Ori ii place sa picteze, ori a lipit o mica folie pe masina. Vezi sa nu te sucesti si tu dupa treaba cu portocaliul. :blink:

pai pun si eu autocolantu la o firma care se ocupa cu asta

Link to comment
Share on other sites

culoarea e foarte ok , te ajuta. nu o schimba

ce iti mai trebuie sunt niste jante ( in nici un caz cromate ) si suspensie.

va intoarce de doua ori mai multe capete pe strada decat un e46 coupe portocaliu cu negru. combinatia asta e ok pe masini japoneze si europene mici, nu pe BMW.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu as schimba nici macar jantele, ii sta perfect cu alea. Adevarul e ca dupa un timp simti nevoia de o schimbare, dar sa o vopsesti eu zic ca e prea mult, sa incerci cu folie e ok.

Daca schimbi jantele poate ti le cumpar eu pe astea :blink:

Chiar ma gandesc sa imi iau si ceva asemanator cand so face mai cald.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu as pune jante cromate.

Alb cu negru (capota + plafon + potbagaj, in genul noului M3) si jante negre, eventual cu buza cromata sau polished, da, mie mi-ar place.

Portocaliu cu negru nu mai este la moda. :blink: Nu cred ca da bine la BMW.

Vrei neaparat o culoare "standard" ? Daca tot o vopsesti ai putea sa alegi o culoare custom, sau o combinatie + negru.

 

Parca era un thread cu virtual tuning/painting.

Link to comment
Share on other sites

@Smiley89: Ideea ta nu se potriveste deloc cu marca BMW.

 

Poate alba n-ar arata urat insa e pacat sa o vopsesti avand in vedere ca vopseaua originala arata impecabil.

 

Iar jantele cromate arata urat pe BMW, daca vrei neaparat ceva cromat incearca niste jante cu buza lata cromata. :blink:

 

Jantele de pachet M pentru E46 mi se par unele dintre cele mai frumoase jante BMW, si acelea ar fi o alegere buna.

Link to comment
Share on other sites

culoarea e foarte ok , te ajuta. nu o schimba

ce iti mai trebuie sunt niste jante ( in nici un caz cromate ) si suspensie.

va intoarce de doua ori mai multe capete pe strada decat un e46 coupe portocaliu cu negru. combinatia asta e ok pe masini japoneze si europene mici, nu pe BMW.

am suspensie de M pe ea

 

toate ca toate...nu a ajuns prea banal kitul de M?nu vreau sa supar pe nimeni da chiar toata lumea isi pune kit de M,de ce sa fac masina sa para ce nu e?

 

alex maniacu 91,poti sa imi faci pe poza aia si cum ar da pe portocaliu ?plz

Link to comment
Share on other sites

Kitul de M nu inseamna ca faci masina sa arate ca un M3.

 

Barile de M tehnic II nu arata la fel ca si cele de pe M3, pachetul M este un simplu pachet aerodinamic cu rol mai ales estetic.

dap asa da,credeam ca banalul kit de m3 de`l vad pe 3 din 4 bmw`uri in craiova

 

da de alba cu jantele astea ce ziceti?

post-2710-1200392895_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.