Jump to content

achizitionare m3(e46)


DGS

Recommended Posts

Dupa o saptamana de negocieri pe email(neamtul nu vrut prin telefon pt. ca nu vorbeste bine engleza) astazi ajunsem in faza sa trimit un avans pentru a o rezerva. Din cauza vremii si a serviciului nu pot pleca in orice moment spre Germania.Pe la amiaza am primit un email care continea o singura propozitie. M-a uluit si ma dus cu gandul ca dealerul e neserios . In seara asta am primit o explicatie mai clara.

Uitati ce mi-a scris:

 

Hello Mr. ...,

 

The car is really stolen .We had a place where we have the cars and we don´t go every day

around the place. so it is possible that we notice it not early in the morning.

 

Sorry, but I don’t can do everything, the car was really stolen last night.

 

If you want, I think tomorrow we had a document from our police, and I sent it to you.

 

I don’t believe, but when the car was find, I contact you.

Alfred

Oricum e clar ca e furata la comanda daca e furata. :blink: Cred ca foloseste un program de traducere de asta engleza e...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dupa o saptamana de negocieri pe email(neamtul nu vrut prin telefon pt. ca nu vorbeste bine engleza) astazi ajunsem in faza sa trimit un avans pentru a o rezerva. Din cauza vremii si a serviciului nu pot pleca in orice moment spre Germania.Pe la amiaza am primit un email care continea o singura propozitie. M-a uluit si ma dus cu gandul ca dealerul e neserios . In seara asta am primit o explicatie mai clara.

Uitati ce mi-a scris:

 

Hello Mr. ...,

 

The car is really stolen .We had a place where we have the cars and we don´t go every day

around the place. so it is possible that we notice it not early in the morning.

 

Sorry, but I don’t can do everything, the car was really stolen last night.

 

If you want, I think tomorrow we had a document from our police, and I sent it to you.

 

I don’t believe, but when the car was find, I contact you.

Alfred

Oricum e clar ca e furata la comanda daca e furata. :blink: Cred ca foloseste un program de traducere de asta engleza e...

Tu halesti asa ceva?eu unu nu :)).Daca ma gandesc bine am si eu un M3 dar am ceva clienti la el dar pt un avans cred ca pot sa ti-l pastrez =))

Link to comment
Share on other sites

Tu halesti asa ceva?eu unu nu :blink:).Daca ma gandesc bine am si eu un M3 dar am ceva clienti la el dar pt un avans cred ca pot sa ti-l pastrez =))

 

Nu are logica ce spui tu.

Neamtu' i-a spus ca masina a fost furata chiar in momentul in care colegul nostru se hotarase sa plateasca avansul deci daca voia sa il pacaleasca de ceva bani nu ii mai spunea ca a fost furata masina ci il lasa sa ii plateasca avansul.

Link to comment
Share on other sites

haahah , ce era sa o muste de avans. doamne cum puteti sa credeti asa ceva ? :blink:)

 

ia picat la hacker omu de la western union care scoate pe nume naspa,.probbail a dat teapa la mai multi si nu se mai putea prezenta cu buletinu ala fals la western si acuma asteapta pana isi face rost de altu. ce e asa greu de inteles? DUAMNE

 

si dovada ca este roman cine ti-a scris mailu: DOAR SI DOAR ROMANII pun la apostrof ` in loc de ' . deci in loc de " don't " , romanii scriu " don`t " - ASTA E LEGE MONDIALA :)

 

mare noroc ai avut, auzi tu, comunica doar prin email si ii cere avans pt rezervare :)

Edited by kewlya
Link to comment
Share on other sites

haahah , ce era sa o muste de avans. doamne cum puteti sa credeti asa ceva ? :blink:)

 

ia picat la hacker omu de la western union care scoate pe nume naspa,.probbail a dat teapa la mai multi si nu se mai putea prezenta cu buletinu ala fals la western si acuma asteapta pana isi face rost de altu. ce e asa greu de inteles? DUAMNE

 

si dovada ca este roman cine ti-a scris mailu: DOAR SI DOAR ROMANII pun la apostrof ` in loc de ' . deci in loc de " don't " , romanii scriu " don`t " - ASTA E LEGE MONDIALA :)

 

mare noroc ai avut, auzi tu, comunica doar prin email si ii cere avans pt rezervare :)

Asculta,cum dumnezeu sa-i fure masina cand masinile stau in parcuri, pazite,unele chiar si functioneaza si noaptea,intamplator am fost si mi-am luat masina din munchen si am parcurs atatea parcuri si 99% erau pazite si unele functionau si noaptea,dar poate asta intra in 1%,nu?

Sper sa-ti gasesti multa bafta!

Link to comment
Share on other sites

Masina a fost scoasa si de pe mobile astazi.Este un dealer BMW . Ei au vandut-o de noua, reviziile erau facute la ei si tot ei au primit-o inapoi pe buy back.

Kewlya las-o mai moale ca am o gramada de poze primite de la ei inclusiv cu actele masinii.

Link to comment
Share on other sites

Masina a fost scoasa si de pe mobile astazi.Este un dealer BMW . Ei au vandut-o de noua, reviziile erau facute la ei si tot ei au primit-o inapoi pe buy back.

Kewlya las-o mai moale ca am o gramada de poze primite de la ei inclusiv cu actele masinii.

 

 

uitate la Headers la emailurile ce le-ai primit, fac pariu ca nu is trimise de pe IP de Germania si de asemenea mai fac pariu ca is trimise de pe IP de AOL( programu de hide Ip pe care il folosesc 99% dintre valcenii care se ocupa cu porcarii de astea). si ti-am spus faza cu apostrofele, l-am citit ca e roman din prima dupa stilu de scris.

Link to comment
Share on other sites

[...] fac pariu ca is trimise de pe IP de AOL( programu de hide Ip

AOL e un program care ascunde Ip ?

 

si inca cel mai bun :blink: te conectezi la el si ai IP de AOL la orice iesire, web, irc, messenger, ca si cum providerul tau ar fi AOL

 

Daca tot m-ai facut sa am banuieli pot sa-ti spun ca la received scrie :from xxx.xxx.xx.xx (EHLO troja.bmw-net.de)

 

este posibil, orice IP se poate spoofa, pune te rog un copy/paste la tot headerul de unde ai primit mail de la ei sa analizam :)

Link to comment
Share on other sites

Stie cineva daca sunt modele de m3(e46) cu euro4 pentru ca am gasit modele de la mijlocul lui 2005 cu euro3, iar la 01.01.2005 s-a bagat euro4. Au avut cumva stocuri de motoare ca nu inteleg.

 

Buna intrebare. Tind sa cred ca toate M3 E 46 au fost Euro 3. Nu stiu cum se poate face acelasi motor Euro 4 peste noapte fara sa-i fie afectate performantele.

Link to comment
Share on other sites

( Stie cineva daca sunt modele de m3(e46) cu euro4 pentru ca am gasit modele de la mijlocul lui 2005 cu euro3, iar la 01.01.2005 s-a bagat euro4. Au avut cumva stocuri de motoare ca nu inteleg.)

 

Unde ai gasit asta? Daca pe mobile.de, am vazut multe greseli cu "euro", nu trebuie sa te iei dupa asta.

 

In ceea ce priveste aol-ul, iti da ip de US, "Verified IP" de Virginia, doar daca bifezi undeva TCP/IP. Altfel, facandu-i setarile necesare, ai ip de germania sau anglia. Oricum e o clasa de ip-uri, iti poti da seama chiar si asa daca folosea aol-ul respectivul.

 

Cum a mai spus cineva, ar fi interesant sa ne arati tot "Full headers-ul"

 

Bafta

Link to comment
Share on other sites

constipacy theory: :blink: ala era emailul pregatit sa fie trimis dupe virarea avansului, dar a plecat mai devreme, la ce-i trebuia dovada de la politie ca masina pe care si-o dorea, dar inca n-a platit-o, a fost furata? ca sa nu creada ca neamtul e bulache si a vandut-o altuia?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.