Jump to content

Maine plec in Germania....rog sfaturi urgent!


Guest mar33

Recommended Posts

Saluta baieti. Maine plec in Germania sa-mi iau un seria 3.Vreau unul din 2002, ala cu facelift, as prefera 320 diesel, pentru ca are consumul mai mic.Acum intrebare: Daca nu gasesc un 320 d, ce ma sfatuiti la benzina, 316 sau 318...care e diferenta , care e mai bun?Am 9000 toti banii sa o iau de acolo si apoi o sa platesc taxa in tara.Va multumesc!

 

Deci banii de taxa nu-i iau la mine....9000 maxim dau pe masina acolo.

Link to comment
Share on other sites

Saluta baieti. Maine plec in Germania sa-mi iau un seria 3.Vreau unul din 2002, ala cu facelift, as prefera 320 diesel, pentru ca are consumul mai mic.Acum intrebare: Daca nu gasesc un 320 d, ce ma sfatuiti la benzina, 316 sau 318...care e diferenta , care e mai bun?Am 9000 toti banii sa o iau de acolo si apoi o sa platesc taxa in tara.Va multumesc!

 

Deci banii de taxa nu-i iau la mine....9000 maxim dau pe masina acolo.

 

Slabe sanse sa gasesti din 2002 cu 9000, mai ales 320d, gandeste-te ca te mai duce drumul cel putin 700.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

lolllllllllllll mss mult pt sfat,,de aia am intrebat,,ca aici majoritatea care leam vazut 325ci sunt cu jante de 19,,si am condus si parca trage mai greu

adica parca isi ia demarajul mai greu,,si am condus si cu jante de 17 si parca fuge mai bine masina la demaraj,,mss mult pt sfat..o zi bunaaaa

Link to comment
Share on other sites

si mai asi ave mai o intrebare,,cu ce jante este bine sa iau ce marime ca sa fie masina ok satibla sa fuga si sa fie ok;17 ,,,18,,,sau 19,,care este mai bune pt 325ci 192 cp???

masina ok sa fuga, stabila sa este bune gentile de 17" :blink: ; deci, marimea perfecta pentru jante este 17" zic eu.

Edited by Allex
Link to comment
Share on other sites

Si pachetul asta "sportiv" in ce consta?

 

 

probabil vrea sa zica "suspensie sport" :blink:

Are suspensii sportive, garda la sol mai joasa, interiorul... nu sunt ca la cele de serie.

Acest interior se gaseste in general la modelele cu motoare de 3000 si la cele sport.

Bineinteles ca oricine poate modifica interiorul pe o masina de serie ..dar aceasta le are pe toate din fabrica.

De exzemplu eu am luat-o pe a mea de la unu cu situatie buna..si cind a cumparat-o el noua , a cerut toate optionalele de la acea vreme in afara de inalzire in scaune.

Am cautat multa vreme una identica si nu am gasit nici pe cele cu motoare de 4000 absolut tot ce am eu pe ea.

Ma refer la alt bmw ..nu la cel expus mai sus.

Link to comment
Share on other sites

Si pachetul asta "sportiv" in ce consta?

 

 

probabil vrea sa zica "suspensie sport" :blink:

Are suspensii sportive, garda la sol mai joasa, interiorul... nu sunt ca la cele de serie.

Acest interior se gaseste in general la modelele cu motoare de 3000 si la cele sport.

Bineinteles ca oricine poate modifica interiorul pe o masina de serie ..dar aceasta le are pe toate din fabrica.

De exzemplu eu am luat-o pe a mea de la unu cu situatie buna..si cind a cumparat-o el noua , a cerut toate optionalele de la acea vreme in afara de inalzire in scaune.

Am cautat multa vreme una identica si nu am gasit nici pe cele cu motoare de 4000 absolut tot ce am eu pe ea.

Ma refer la alt bmw ..nu la cel expus mai sus.

Daca te referi la seria 3 cu motor de 4000cmc, nu exista.

Edited by Allex
Link to comment
Share on other sites

si cind a cumparat-o el noua , a cerut toate optionalele de la acea vreme in afara de inalzire in scaune.

 

 

masina prezentata de tine nu are toate optiunile,nu are nici macar comenzi pe volan ,sa nu mai vorbesc de senzori de parcare...

mie mi se pare ca este chiala...

Link to comment
Share on other sites

Si pachetul asta "sportiv" in ce consta?

 

 

probabil vrea sa zica "suspensie sport" :blink:

Are suspensii sportive, garda la sol mai joasa, interiorul... nu sunt ca la cele de serie.

Acest interior se gaseste in general la modelele cu motoare de 3000 si la cele sport.

Bineinteles ca oricine poate modifica interiorul pe o masina de serie ..dar aceasta le are pe toate din fabrica.

De exzemplu eu am luat-o pe a mea de la unu cu situatie buna..si cind a cumparat-o el noua , a cerut toate optionalele de la acea vreme in afara de inalzire in scaune.

Am cautat multa vreme una identica si nu am gasit nici pe cele cu motoare de 4000 absolut tot ce am eu pe ea.

Ma refer la alt bmw ..nu la cel expus mai sus.

 

masina e o masina normala cu dotari sub medie. asa ca nu mai visa

Link to comment
Share on other sites

si cind a cumparat-o el noua , a cerut toate optionalele de la acea vreme in afara de inalzire in scaune.

 

 

masina prezentata de tine nu are toate optiunile,nu are nici macar comenzi pe volan ,sa nu mai vorbesc de senzori de parcare...

mie mi se pare ca este chiala...

Ma omule...citeste mai bine inainte sa postezi.

In cazul acesta ma refeream la masina mea nu la cea prezentata mai sus.

A mea ..REPET este seria 5 si era un exzemplu de anumite optiuni pe care nu le ofera la cele de serie cu motoare mici.

Prea multa interpretare si faceti confuzii.

POti gasii o masina cu garda la sol normala si sa fie modificat interiorul de catre proprietar.ceea ce nu e mare lucru de facut.

La un bmw din 2000 ..pachet sportiv nu inseamna ca include volan cu butoane si roti de M3 cum isi imagineaza unii.

De obicei interior asemanator ( nemodificat de propietar ) si garda la sol mai joasa au doar cele cu motoare de 3000 cu mai multi cai si cu un pachet mult mai complet.

Si ar mai fii stopurile si semnalizarile albe care sunt incluse in pachet.

Asa se vind aici.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.