Jump to content

Culoare masina


Sovieticu

Ce culoare preferati la un BMW?  

1825 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Am votat si sustin Argintiu , dupa care negru, daca e tunning pe masina merge ceva special (ex. Bmw-ul 330i cabrio albastru deschis - am vazut masina si in Supercar si in realitate- se potriveste culoarea)

9727[/snapback]

argintiul este o culoare mai putin pretentioasa....in schimb negru :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Fapte ,nu vorbe !!!!!!!!!!! :blink:

 

 

Am votat alb si ca sa fiti siguri ca nu vorbesc prostii mi-am dus masina la vopsitorie acum o luna si acum cateva zile a iesit pe usa una bucata M5 alb :) ....nici macar nu stiu cum arata ca nu am vopsit-o in Bucuresti..sper sa o vad saptamana viitoare cand ma duc dupa ea....de abia astept :)

Edited by the drunk monkey
Link to comment
Share on other sites

Fapte ,nu vorbe !!!!!!!!!!! :blink:

Am votat alb si ca sa fiti siguri ca nu vorbesc prostii mi-am dus masina la vopsitorie acum o luna si acum cateva zile a iesit pe usa una bucata M5 alb :) ....nici macar nu stiu cum arata ca nu am vopsit-o in Bucuresti..sper sa o vad saptamana viitoare cand ma duc dupa ea....de abia astept  :)

15642[/snapback]

 

Ai vopsit-o alba?!? Unde ai vopsit-o?

Link to comment
Share on other sites

LOOOOOOOOOOOOL..nu prea cred...jantele mele arata exact ca cele din poza de mai jos...din poza asta m-am si inspirat cand m-am decis sa vopsesc masina...probabil ca o sa arate exact ca cea din poza..nu stiu ce nuanta e vopseaua de pe masina aia...vopseaua care am folosit-o eu e un alb metalizat..perla sau ceva de genul asta....uita-te si zi-mi daca mai crezi ca merita sa pun jante albe :blink:

post-76-1110127887_thumb.jpg

Edited by the drunk monkey
Link to comment
Share on other sites

yep , din Timisoara , am vazut-o mergand , arata belea , ce pot sa zic , sa inteleg ca ia-i dat-o lui sa ti-o vopseasca ?

unde are atelieru marcel asta ?

cand vii la Timisoara , sa ma anunti si pe mine , eventual si pe calin 325 :blink:

okei ?

suntem cam offtopic

Edited by Cioli
Link to comment
Share on other sites

Nu i-am dat-o lui sa o vopseasca...am lasat-o eu acum o luna la vopsit si l-am rugat pe el sa mi-o ia cand o termina aia si sa o bage intr-un garaj pana vin eu ca acum nu am timp....nu stiu unde are vopsitoria Marcel asta ca nu prea cunosc Timisoara....ce stiu e ca e cea mai tare vopsitorie din zona...altfel nu duceam eu masina tocmai pana acolo... :blink:
Link to comment
Share on other sites

n-am vrut sa sune ca ai fi tampit, dar intr-o poza , nu mai dau de ea, un M5 orange avea vopsite si bandourile. nu de alta altfel nu intrebam :blink:

15953[/snapback]

 

Pai la modelele noi de E39 bandourile sunt in culoarea caroseriei.Adica am vazut la argintiu,avea bandouri argintii,si nu numai la o masina,la mai multe.Daca e alb de fabrica,dau pariu ca si bandourile sunt albe.Sau probabil ca e la latitudinea cumparatorului cum le vrea.

Link to comment
Share on other sites

LOOOOOOOOOOOOL..nu prea cred...jantele mele arata exact ca cele din poza de mai jos...din poza asta m-am si inspirat cand m-am decis sa vopsesc masina...probabil ca o sa arate exact ca cea din poza..nu stiu ce nuanta e vopseaua de pe masina aia...vopseaua care am folosit-o eu e un alb metalizat..perla sau ceva de genul asta....uita-te si zi-mi daca mai crezi ca merita sa pun jante albe  :blink:

15652[/snapback]

 

intr-adevar arata misto cu jante argintii. poate e ciudat sau prea racing cu jante albe... cat despre bandourile negre pe masina alba... sa stii ca merita... este o exceptie de la regula... pe alb merita bandouri negre... creaza un contrast f. misto supersportiv. Pe alte culori inchise insa din contra... merg la aceeasi culoare mult mai bine.

Link to comment
Share on other sites

poti sa ne spui si noua, din pct. de vedere legal, ce trebuie sa faci cand schimbi culoarea masinii?? R.A.R., cereri-aprobari speciale taxe.... cam cat dureaza balamucul....

16068[/snapback]

 

Am vopsit 2 BMW-uri din albastru in argintiu.Te prezinti la RAR cu masina si cartea de identitate,au ei un birou separat fata de cei cu inspectiile,asa ca nu stai mult.Important e sa fie masina pe tine inmatriculata,adica sa nu fie inca pe numele aluia de la care ai luat-o sau sa fie cu numere rosii,ca te baga la inspectii si nu stiu exact ce mai iti face.

Vine omu,zgarie undeva vopseaua sa vada ce culoare e dedesubt,ii dai actele si el iti ia seria de la abtibildul ala mic cu RAR lipit pe stalp,o baga pe calculator si afla imediat ce e cu masina respectiva,platesti 180 de mii(asta era acum 1 an jumate),iti trece la observatii o stampila si semneaza si scrie "Schimbat culoare din ..... in.....).Apoi mergi la politie,aici iti trebuie factura de unde ai vopsit masina,platesti taxa ca sa iti faci alt talon,si a doua zi ai talonul cu noile date pe el.

Masina mea era inmatriculata la Valcea,si am fost la RAR la Cluj,am stat o jumate de ora,nu am dat nici o spaga,si am rezolvat culoarea in carte,iar apoi am trimis actele la mama la Valcea si ea s-a dus la Politie si a rezolvat imediat(aici am pe cineva,deci in alte cazuri nu stiu cat dureaza,eu a doua zi am avut talonul trimis la Cluj deja)

Link to comment
Share on other sites

:) Merci...nici eu nu stiam exact ce trebuie facut ....probabil ca saptamana viitoare o sa urmez procedurile indicate de tine mai sus....

 

Azi mi-a venit si piesa de la AC Schnitzer pe care o astept de doua luni(chestia aia dintre evacuari)..deja a intrat la vopsit.....maine sper sa o monteze...si la sfarsitul saptamanii sa ma duc sa iau masina...nu mai rezist...mi-e dor de ea... :blink: ..nu am vazut-o de o luna jumate,mai ales ca acum are o fatza noua ......

post-76-1110212400_thumb.jpg

Edited by the drunk monkey
Link to comment
Share on other sites

the drunk monkey: te-am vazut in seara asta (19.03) pe la universitate. a iesit super masina. Am vazut si chestia aia dintre tobe. Noroc ca am citit aici ca nu imi dadeam seama ce e. parea ceva schimbat la bara da nu imi dadeam seama ce.. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.