Jump to content

Culoare masina


Sovieticu

Ce culoare preferati la un BMW?  

1825 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 3 months later...

E30 alb :blink:

 

E34 negru

 

E21 galben

 

E32 [ asta cred ca este serie 7 vechi , nu stiu sigur ] verde inchis

 

E36 verde inchis .

 

Ultimele serie 3, 5 si 7 nu le vad deloc , pentru ca sunt urate .

Link to comment
Share on other sites

chiar se poate vopsi masina asa sau trebuie sa o cromezi(nichelezi)

e legal sa mergi cu masina asa?

am mai vazut si la alte marci si oricum arata beton

16994[/snapback]

 

Eu am vazut asa doaua A8-uri ale unor seici, dal alea erau din argint :) 100%...Un A8 din ala ajunsese 1.400.000Eur :blink: akum 2 ani....MTM parca se numea firma care le-a facut

Link to comment
Share on other sites

sau asa ceva ar merge peerfect.avand in vedere ca fiecare piesa de pe caroserie este cromata separat, lustruita si ansamblata cu grija ca sa nu apara nici o zgarietura si pretul va fi pe masura.cu o asemenea masina te inteapa inima chiar daca numai o zgarii putin.mai frumos e atunci cand intra cineva in tine ca are de platit toata viata si va regreta cu varf si indesat ca nu a fost atent si ca nu stie sa conduca.

post-918-1154937690_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eu consider BMW ca o prezenta deosebita in trafic si nu numai, o masina serioasa in adevaratul sens al cuvantului, de aceea inclin spre o culoare metalizata inchisa, mai ales ca am m-am uitat la unele puse una langa alta, in targ. Am observat, tot in targ, cum culorile inchise arata masina mult mai sobra si-i subliniaza mult mai frumos liniile.

 

Negrul este mult prea comun si nu prea ma caracterizeaza, albastrul inchis la fel (in ultimii ani a avut loc o "invazie" de masini aduse din DE cu tot felul de nuante de albastru, majoritatea urate) si nici nu imi prea place cum da pe BMW-urile pe care le-am vazut.

 

Eu am luat seria 3 cu verdele ala inchis, care daca nu bate lumina pe el e aproape negru si cand este in soare nu doar ca se deschide la culoare dar are si irizatii aurii... Imi place foarte mult, o consider o culoare deosebit de reusita.

Link to comment
Share on other sites

...Eu am luat seria 3 cu verdele ala inchis, care daca nu bate lumina pe el e aproape negru si cand este in soare nu doar ca se deschide la culoare dar are si irizatii aurii... Imi place foarte mult, o consider o culoare deosebit de reusita....

114443[/snapback]

MishuVerde, aveam eu impresia ca itzi place verdele, da nu shtiam de unde? :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Argintiu. Atat practic cat si estetic. Poate da bine negrul sau albastrul inchis, dar eu de cate ori ma uit la asemenea masini mi se pare ca arata mai vechi decat sint. In plus culorile deschise accentueaza mult mai bine trasaturile caroseriei. Parerea mea. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.