Jump to content

Vopsire piele


Myx

Recommended Posts

asa ceva se mai poate reface sau trebuie inlocuita bucata respectiva? as inlocui-o eu(am o bucata identica) , dar nu reusesc sa imi dau seama cum se desface

spatarul de capacul ala mare de plastic din spate... pare lipit...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Am fost ieri la Filip pt o aripioara de scaun si f multumit , rapid curat far griji si politicos .

Super baiatul

 

Am inteles ca si-a mutat garajul, cand am fost eu era undeva pe Vacaresti, la metrou Muncii....unde e acum ?

E la capatul lui Mihai Bravu cu Splaiul Unirii,chiar cum te aproppi de semafor este un magazin de mochete (proges) si inainte de el este o straduta la dreapta, faci la dreapta si la 120-150m are curtea .

Mi s-a parut super de treaba omu .

Link to comment
Share on other sites

100 euro costa sa-l imbraci in piele .... oricum 200 ron pt 10 gr de vopsea mi se pare mult (mai bine il imbrac in piele )

 

si cand vopsesti masina, vopseaua costa infim fata de manopera ! nu asta e ideea . La cat costa pielea intr-adevar merita imbracat .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
vreau sa-mi fac si eu aripioarele dar doar cele din exterior ce celelalte sunt in regula si cotiera, si mai am o pata pe bancheta unde s-a dus vopseaua. are orice culoare? eu am gri tapiteria. chiar se merita la banii astia . eu am mult mai putin decat tine de facut.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Am gasit o alta oferta, si anume pentru reconditionat urmatoarele: volan (cica se foloseste alta vopsea ca pentru scaune), maciulie schimbator si toate 8 aripioarele de la scaune (am partial piele in masina)... toate astea pentru 120 €. Incerc sa negociez sa-mi faca si cotiera tot in banii astia, cu toate ca nu e neaparat nevoie.

Deci, cum vi se pare pretul? Mare, mic? Omul ofera si garantie pentru ceea ce face pentru un an, daca se intimpla ceva in timpu' asta pot sa merg la el si imi repara gratis locul sau locurile cu pricina.

Edited by Smudo
Link to comment
Share on other sites

Deci azi am reusit sa merg cu masina la vopsitorul de scaune:

- scaun stinga fata: 2 aripioare (verticala + orizontala) exterioare vopsite, 2 aripioare din interior lacuite

- scaun dreapta fata: 2 aripioare exterioare vopsite, la fel cele interioare doar lacuite

- volan "umplut" unde incepuse sa se jupoaie pielea pe o distanta cam de 10 cm si incepuse sa arata ca pielea intoarsa, + vopsit

- maciulie schimbator lipita unde pielea avea o ruptura de 3 mm si vopsita

- cotiera vopsita ca sa arate totul proaspat facut in fata

Pret: 120 € + 10 € bacsis. Mult?

Un an garantie la toata lucrarea.

Link to comment
Share on other sites

Pret: 120 € + 10 € bacsis. Mult?

Un an garantie la toata lucrarea.

 

pe criza asta nu mai stie nimeni pretul corect . Totusi nu ai spus la cine ai facut . Eu am inteles ca la alta persoana ! Daca e asa e mai bine sa faci un topic nou la review firme comerciale ca sa nu le amestecam aici

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Da, intr-adevar la alta persoana decit cele mentionate pe topicul asta. Dar nu ma mai apuc sa deschid alt topic ca vad ca si asta nu prea mai e IN.

salut!da-mi si mie te rog nr de telefon a celui la care ai vopsit si zona unde poate fi gasit!multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

Pentru vopsit canapele,volan, si reparatii canapele recomand userul colorglo. eu sunt ff multumit de lucrarile facute de el. mi-a reconditionat volanul acum jumatate de an poate si mai bine si inca arata la fel ca atunci cand am plecat de la el. iar acum o saptamana am dus canapele fata in stare ff proasta si chiar arata bine acum. o sa revin cu poze.
Link to comment
Share on other sites

Deci azi am reusit sa merg cu masina la vopsitorul de scaune:

- scaun stinga fata: 2 aripioare (verticala + orizontala) exterioare vopsite, 2 aripioare din interior lacuite

- scaun dreapta fata: 2 aripioare exterioare vopsite, la fel cele interioare doar lacuite

- volan "umplut" unde incepuse sa se jupoaie pielea pe o distanta cam de 10 cm si incepuse sa arata ca pielea intoarsa, + vopsit

- maciulie schimbator lipita unde pielea avea o ruptura de 3 mm si vopsita

- cotiera vopsita ca sa arate totul proaspat facut in fata

Pret: 120 € + 10 € bacsis. Mult?

Un an garantie la toata lucrarea.

Nu ai o poza sa vedem cum au iesit?

 

Pentru vopsit canapele,volan, si reparatii canapele recomand userul colorglo. eu sunt ff multumit de lucrarile facute de el. mi-a reconditionat volanul acum jumatate de an poate si mai bine si inca arata la fel ca atunci cand am plecat de la el. iar acum o saptamana am dus canapele fata in stare ff proasta si chiar arata bine acum. o sa revin cu poze.

Canapele fata? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.