Jump to content

Vopsire piele


Myx

Recommended Posts

prin moldova, sau prin bv stie cineva unde pot face asa ceva?

 

Reparatiile de acest tip se mai pot face in Timisoara. Anul viitor se vor putea face si la Brasov, daca lucrurile merg in directia buna iar in maxim doi ani in Iasi :)

 

O lucrare frumusica pe un 530 2001:

Before

 

After:

 

 

Urme de cauciuc pe bancheta din spate

post-13093-1224053572_thumb.jpg

post-13093-1224053582_thumb.jpg

post-13093-1224053595_thumb.jpg

post-13093-1224053777_thumb.jpg

post-13093-1224053784_thumb.jpg

post-13093-1224054205_thumb.jpg

post-13093-1224054213_thumb.jpg

post-13093-1224054265_thumb.jpg

post-13093-1224054272_thumb.jpg

Edited by colorGlo
Link to comment
Share on other sites

prin moldova, sau prin bv stie cineva unde pot face asa ceva?

 

Reparatiile de acest tip se mai pot face in Timisoara. Anul viitor se vor putea face si la Brasov, daca lucrurile merg in directia buna iar in maxim doi ani in Iasi :)

 

O lucrare frumusica pe un 530 2001:

Before

 

After:

 

 

Urme de cauciuc pe bancheta din spate

 

 

foarte misto a iesit...cat tine o reparatie ca asta ?

 

un interior complet din piele, adica scaune fata, bancheta spate, tetiere si fete de usi cat costa reconditionarea ?

Link to comment
Share on other sites

prin moldova, sau prin bv stie cineva unde pot face asa ceva?

 

Reparatiile de acest tip se mai pot face in Timisoara. Anul viitor se vor putea face si la Brasov, daca lucrurile merg in directia buna iar in maxim doi ani in Iasi :)

 

O lucrare frumusica pe un 530 2001:

Before

 

After:

 

 

Urme de cauciuc pe bancheta din spate

 

 

foarte misto a iesit...cat tine o reparatie ca asta ?

 

un interior complet din piele, adica scaune fata, bancheta spate, tetiere si fete de usi cat costa reconditionarea ?

 

Cum te ingrijesti de ea asa o si ai. Sunt multi factori ce influenteaza durata in timp. Daca asculti ce iti zic dupa ce am facut reparatia nu vei avea probleme. Scaunul soferului tot timpul se va uza mai repede decat celelalte scaune (frecare mult mai mare). Ca un sfat pt intretinere nu recomand produsele de intretinere ce contin alcool, sau derivati ai benzenului. Multe spalatorii ce fac cleaning al interiorului folosesc astfel de produse (stiu asta sigur pt ca am fost chemat de vreo 10 spalatorii pana acum sa le repar prostia). Unii folosesc chiar si solutie de curatare a motorului "diluata la maxim" (cum zic ei), dar ei nu se gandesc ca in timp ataca pielea iar dupa vreo 4-6 "spalari" de acest gen se trezesc ca se ia culoarea de pe piele si atunci intervin eu pentru ei.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Cat costa pentru un interior complet din piele, adica scaune fata, bancheta spate, tetiere si fete de usi, cotiera, pielea de la schimbator, volan, nuca, frana de mana, etc..

 

 

trebuie vazuta masina intai ...Cel mai bine dai un telefon ...cativa centi :)

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Daca te-a tinut jumatate de an, eu zic ca tot e bine, avand in vedere ca n-ai cum sa mai scoti pielea cum era de fabrica. Banuiesc ca pielea cu cat e mai deschisa la culoare, cu atat se va uza mai repede din nou.

 

Si eu urmeaza sa imi fac o vopsire la scaunele din fata, sunt un verde deschis ou de rata un pic mai ciudat si nu imi fac sperante sa ma tina mai mult de o jumatate de an.

Link to comment
Share on other sites

Daca te-a tinut jumatate de an, eu zic ca tot e bine, avand in vedere ca n-ai cum sa mai scoti pielea cum era de fabrica. Banuiesc ca pielea cu cat e mai deschisa la culoare, cu atat se va uza mai repede din nou.

 

Si eu urmeaza sa imi fac o vopsire la scaunele din fata, sunt un verde deschis ou de rata un pic mai ciudat si nu imi fac sperante sa ma tina mai mult de o jumatate de an.

 

el spune ca intra in uzura normala a pielii ..depinde si de gradul de deteriorare existent initial ..oricum preturile sunt mici pt lucrarile astea ..Eu am vopsit un schimbator de piele la el ..si arata impecabil si dupa cateva luni , Si l-am dus in stare jalnica

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o intrebare poate stie careva,desi e cam offtopic.

Am pielea de la schimbator un pic tocita si e foarte uscata sa zic asa... ii dau cu diferite solutii sa o hidratez si in urmatoarele 5 min absoarbe tot si arata ca inainte,adica uscata.

Ma gandeam ca pana sa ajung sa o schimb sa ii dau un aspect de piele intoarsa...as da cu niste smirghel pe ea sa ii iau toata partea lucioasa si sa ii dau un aspect mat,de piele intoarsa...oare iese bine?

Link to comment
Share on other sites

Ma gandeam ca pana sa ajung sa o schimb sa ii dau un aspect de piele intoarsa...as da cu niste smirghel pe ea sa ii iau toata partea lucioasa si sa ii dau un aspect mat,de piele intoarsa...oare iese bine?

 

nu cred ca iese bine , va arata toata roasa . Schimb-o sau vopseste

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.