Jump to content

Bmw seria 3 Coupe E92


SamX

Recommended Posts

M-am hotarat ca in martie sa-mi schimb masina si m-am gandit la E92...vreau o masina tinereasca (am 20 de ani) performanta si in primul rand frumoasa :)

Am fost la dealer-ul BMW din ConstanĂža si mi-am facut o configurare:

E92 motor 2.0D 177 cai...cuplu 350...acceleraĂžie 7.8...consum oraÂş 6.1

Alpine White

jante 189 pe 18

piele maro

PDC

Sistem audio PROLOGIC 7

trapa

sc inc...clima...asistenta la faza lunga

Navigatie Bussiness cu ecran de 6.8" parca....sau doar monitor de bord cu televizor fara navigatie dar cu ecran de 8.8" parca

 

Ma ajunge undeva la 39000 CIP

Vreau sa'mi spuneti ce parere aveti de aceasta masina si cam cat timp dureaza comanda...cei de la bmw mi-au zis maxim 3 luni :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dar ce masina mai "batraneasca" ai acum?.....asta tinereasca tip E92 e de vis; parerea mea pur personala este sa ti-o iei cu cutie manuala. un coleg de-al meu si-a luat o motorizare 320d si cutie automata....consider ca fata de a mea e o putoare, iar eu am o motorizare de 150 cp cu cutie manuala....pretul la asta a ta cred ca e ok, pe el la costat aproape 50mi epuroi si a asteptat vreo 4 luni.

Bafta!

Edited by Gunther
Link to comment
Share on other sites

Masina e foarte frumoasa dar parca n-as mai merge tot pe 4 cilindrii, daca ai posibilitatea fa-i upgrede-ul la 6 cilindrii, benzina, diesel, ce vrei tu...si cred ca merita si pachetul M, schimba masina...oricum, merita sa astepti si mai mult de 3 luni pt o astfel de masina! :blink:
Link to comment
Share on other sites

este o masina frumoasa, dar si scumpa. trebuie sa te gandesti oricum pe ce strazi mergem cu ele si iti pare rau de orice groapa luata sau denivelare pe care ai sters-o cu burta.

eu din considerentul asta ma gandesc sa o vand, ca este prea joasa si merg cu ea parca calc pe oua sa nu o ating pe jos.

oricum, bafta si asteptam poze cu jucaria.

Link to comment
Share on other sites

Asta e unul din motivele pentru care nu as vrea sa ii pun kit-ul M....se poate comanda doar impreuna cu suspensia sport

Arata ff bine nu am ce zice....dar trebuie sa fac un compromis...oricum o sa fie doar masina de oras...nu am de gand sa o bag pe toate drumurile :blink:

Am vb cu dealer-ul si mi-a spus ca incearca sa-mi faca rost doar de pachetul exterior M care din cate stiu nu se poate comanda deocamdata in Romania

Link to comment
Share on other sites

Ma batea gandul la un 325XI..dar sar mult de buget :blink: oricum 177 de cai imi sunt suficienti iar cu un cip o duc pe la 190

Aveti idee cat costa un kit de la Hamann?

Doar din cip poti s-o duci la peste 200 CP, singura chestie este ca marile firne de tuning de la noi nu sunt asa de profi pe cat se dau, daca cumva iti pica turbina nu stiu ce garantii ai din partea lor...si oricum, 4 cilindrii n-o sa se compare niciodata cu 6...dintre modelele noi in 4 cilindrii, singura motorizare care-mi stoarce o lacrima este cea de pe 320SI...pt ca are ceva radacini racing...

Link to comment
Share on other sites

Asta e unul din motivele pentru care nu as vrea sa ii pun kit-ul M....se poate comanda doar impreuna cu suspensia sport

Asta nu e adevarat. Ai o optiune care inseamna stergere suspensie sport. Optiunea valabila si la masina fara kit M (ca vine cu suspensie sport standard) si si la cele cu kit M (care vin cu o suspensie sport mai rigida si mai joasa decit cele standard).

Link to comment
Share on other sites

Pentru o investitie atat de serioasa intr-o masina noua, mi se pare aiurea sa-ti iei doar 2.0 diesel. Este doar o parere personala, dar cred ca un 3.0d sau 3.0d biturbo (335d-ul) ar fi mult mai potrivite. Ce folos sa ai o bijuterie pe roti la design, daca nu ai si o suspensie adecvata, putere, viteza...

 

Oricum e92-ul este o alegere excelenta :blink: Go for it!

Link to comment
Share on other sites

M-am hotarat ca in martie sa-mi schimb masina si m-am gandit la E92...vreau o masina tinereasca (am 20 de ani) performanta si in primul rand frumoasa :)

Am fost la dealer-ul BMW din ConstanĂža si mi-am facut o configurare:

E92 motor 2.0D 177 cai...cuplu 350...acceleraĂžie 7.8...consum oraÂş 6.1

Alpine White

jante 189 pe 18

piele maro

PDC

Sistem audio PROLOGIC 7

trapa

sc inc...clima...asistenta la faza lunga

Navigatie Bussiness cu ecran de 6.8" parca....sau doar monitor de bord cu televizor fara navigatie dar cu ecran de 8.8" parca

 

Ma ajunge undeva la 39000 CIP

Vreau sa'mi spuneti ce parere aveti de aceasta masina si cam cat timp dureaza comanda...cei de la bmw mi-au zis maxim 3 luni :blink:

SAMX nu mai sta pe ganduri....GO FOR IT...o masina superba!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.