Jump to content

Inlocuire


test225

Recommended Posts

nu e numai roata de luat; mai trebuie si cric si manivela; si la cat e de micut portbagajul o sa fie inghesuiala cu toate acolo

Evident. Pentru alea e loc, din ce am vazut, sub covorasul din portbagaj. Rezerva de pe e60 e 135/80R17, deci nu-i ceea ce imi trebuie. Stie cineva sa imi spuna daca rezerva de e46 se potriveste la gaurile de prezoane? si ce cauciuc (marime) vine standard pe rezerva ingusta de e46?

 

Stie cine sa imi spuna daca L7 de pe e92 e inferior celui de pe e60?

 

Am intrebat si ce parere aveti de pret? Nu a comentat nimeni :blink:

Edited by test225
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am renuntat la optiunea 358 si am schimbat culoarea exterioara la Black Sapphire. Inca nu am data de fabricatie :blink:

 

bravo pt culoare, arata bestial negru cu pielea aleasa

 

din experienta, daca ai 6FL USB/ interfata audio nu vei mai folosi niciodata 672 Magazie pentru 6 CD-uri , pentru ca dupa mine schimbarea CD-urilor e lenta si cand ai un stick de 4 GB de muzica nu mai ai nevoie de altceva; e drept ca nu e nu stiu ce economie...

Link to comment
Share on other sites

bravo pt culoare, arata bestial negru cu pielea aleasa

 

stiu, si actuala e tot black sapphire. si tot cu bej. :blink:

 

din experienta, daca ai 6FL USB/ interfata audio nu vei mai folosi niciodata 672 Magazie pentru 6 CD-uri , pentru ca dupa mine schimbarea CD-urilor e lenta si cand ai un stick de 4 GB de muzica nu mai ai nevoie de altceva; e drept ca nu e nu stiu ce economie...

Eu am un HDD de 250 GB. sa vedem, citeam undeva ca portul USB din masina nu are power sa alimenteze asa ceva, asa ca vad eu cum fac sa am si alimentare separata in cotiera. Cert e insa ca intr-un fel sau altul o sa mearga HDD asta (sau in cel mai rau caz, un altul cam de aceeasi capacitate).

Link to comment
Share on other sites

bravo pt culoare, arata bestial negru cu pielea aleasa

 

stiu, si actuala e tot black sapphire. si tot cu bej. :blink:

 

din experienta, daca ai 6FL USB/ interfata audio nu vei mai folosi niciodata 672 Magazie pentru 6 CD-uri , pentru ca dupa mine schimbarea CD-urilor e lenta si cand ai un stick de 4 GB de muzica nu mai ai nevoie de altceva; e drept ca nu e nu stiu ce economie...

Eu am un HDD de 250 GB. sa vedem, citeam undeva ca portul USB din masina nu are power sa alimenteze asa ceva, asa ca vad eu cum fac sa am si alimentare separata in cotiera. Cert e insa ca intr-un fel sau altul o sa mearga HDD asta (sau in cel mai rau caz, un altul cam de aceeasi capacitate).

 

la E93 este mufa de bricheta in cotiera

Link to comment
Share on other sites

Poti incerca totusi sa iti comanzi masina si in Germania si acolo macar vei primi si data de fabricatie si toti vor da dovada de faptul ca stiu sa se poarte cu ai lor clienti. :blink: Asta daca nu cumva iti ofera Bavaria discount ceva ce nemtii nu ti-ar oferi la randul lor evident. :)

Am scris mai devreme in topicul asta ce discount am primit. Nu a comentat nimeni daca nu cumva am platit prea mult pentru masina. Well?

Ah, si e mai complicat cu leasingul daca iei masina de afara (asta daca e posibil de fel).

Edited by test225
Link to comment
Share on other sites

O avea omu o relatie mai speciala cu AB, probabil ca lasa E60 la ei si continua leasingul cu E92.

Nu, Mi-au oferit un pret de buyback prea.... aiurea. Vreau sa vind masina singur. Apropos, care ziceati ca vreti un e60 negru, cu piele bej, pe motorina? :blink:

 

 

Eu zic ca GBU se va pricopsi cu el. :)

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Mie imi plac mult astea (din posturile anterioare, adica 193M). Si celelalte din kitul M sint OK, doar ca-s pe 19'' (brrrr in rromania) si mai costa ceva in plus. Si poze cu celelalte....

http://img223.imageshack.us/img223/3930/02cn9.th.jpg http://img223.imageshack.us/img223/6341/01gz8.th.jpg http://img89.imageshack.us/img89/3416/03kl1.th.jpg

http://img89.imageshack.us/img89/697/smallerfrontquarterrc3.th.jpg http://img223.imageshack.us/img223/8543/smallerrearquarteraw9.th.jpg

Edited by test225
Link to comment
Share on other sites

O fi. Dar eu si cu 18'' si fara suspensie sport am avut neste experiente prin rromania asta a noastr'... :blink:

Si asta e nu numai cu suspensie sport, ci sport M (dine, nu-i acelasi lucu ca pe un M adevarat), dar tot e mia joasa un pic si mai tare decit suspensia sport standard. Asa ca... imi pregatesc deja de acum pungutza de tzinut dintzii in ea. 19'' out of the question. Aaaa... si oare sa imi comand de acum un set de jante 139M sa am de rezerva? :)

Link to comment
Share on other sites

daca vrei mai multe detalii despre E92 da-mi un PM.

 

pretul mi se pare destul de ok, iar reducerea e mai buna decat ce am obtinut eu, dar tu esti la al 2-lea BMW si cred k a contat si asta :blink:

 

in pozele atasate de tine mai sus era 3u meu Le Mans Blue si cu jante pe 19 care sunt cam aiurea la noi, dar merita .... altfel arata o masina sport cu jante mari :) plsu nush daca e asa mare dif intre 18'' si 19'' ... la noi le lovesti pe ambele ...

Link to comment
Share on other sites

daca vrei mai multe detalii despre E92 da-mi un PM.

 

pretul mi se pare destul de ok, iar reducerea e mai buna decat ce am obtinut eu, dar tu esti la al 2-lea BMW si cred k a contat si asta :blink:

 

in pozele atasate de tine mai sus era 3u meu Le Mans Blue si cu jante pe 19 care sunt cam aiurea la noi, dar merita .... altfel arata o masina sport cu jante mari :) plsu nush daca e asa mare dif intre 18'' si 19'' ... la noi le lovesti pe ambele ...

 

 

asa e, f buna reducere ai obtinut; eu la E93 am primit 5%, dupa ce cu o luna inainte am luat E70 fara nici o reducere

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
au mai ramas trei zile....

 

 

Daca nu iti vine ii dai in judacata :blink:

 

am o cunostinta care si-a comandat un Golf 5 gti la Vw -Romania si trebuia sa ii vina acum freo luna si iau zis aia ca mai trebuie sa astepte 3 luni :)

 

i-a dat in judecata cu dauna 5000 de euro si s-au inteles cu reprezentanta : 1400 euro cea din Germania si 3200 euro cea din Romania ,insa bani nu ii da lui ii pune optiuni pe masina de banii astia :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.