Jump to content

bataie stanga fata la viraje


Recommended Posts

gata .. am gasit problema, dupa ce am schimbat bratul inferior stanga fata pe garantie, si am fost azi la bmw si mi-au gasit caseta de directie stricata si o schimb si pe aia pe garantie ... dar ce mi se pare super ciudat, masina are 38000 km reali dintre care 30000 facuti in germania, chiar sa cada caseta de directie la numarul asta de km, a mai patit cineva? ce a determinat stricare casetei? oare o sa cada iar dupa 40 de mii? si aveti idee cam cat costa?
Link to comment
Share on other sites

gata .. am gasit problema, dupa ce am schimbat bratul inferior stanga fata pe garantie, si am fost azi la bmw si mi-au gasit caseta de directie stricata si o schimb si pe aia pe garantie ... dar ce mi se pare super ciudat, masina are 38000 km reali dintre care 30000 facuti in germania, chiar sa cada caseta de directie la numarul asta de km, a mai patit cineva? ce a determinat stricare casetei? oare o sa cada iar dupa 40 de mii? si aveti idee cam cat costa?

 

 

Salut,

 

Ai ajuns la AB, sa schimbi caseta, cit a costat? Am vazut ca ai luat bmw din germania, unde ai garantia la AB sau europlus etc?

am si eu o problema similara cu un e60 54000 km, 10000 in romania, mi-au zis ca trebuie sa schimb bratele superioare.

Cind masina este oprita( cu motorul oprit), si fac usor stinga-dreapta de volan, are un "joc" sa aud un zgomot, clang-clang. Iar in mers cind virez stinga dreapta, parca este ca un tiut din volat, foarte incet, parca freaca ceva.

 

A mai intilnit cineva asa ceva?

 

multumesc

Link to comment
Share on other sites

Dracu stie ce are... Vad ca toata lumea care are E60 spune ca face la fel. Inseamna ca e o eroare generala...

 

Eu am avut E60, nici o problema la caseta de directie, nici un zgomot la gropi.

Probabil sunt exceptia care confirma regula :blink:

 

Pai spune-ne si prin ce tari ai folosit-o! Conteaza mult cum s-a mers cu ea si pe unde s-a mers cu ea! Eu de exemplu pe sosele proaste merg asa incet, incat si cei cu Solnitzele imi ranjesc sarcastic cand ma depasesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Dracu stie ce are... Vad ca toata lumea care are E60 spune ca face la fel. Inseamna ca e o eroare generala...

 

Eu am avut E60, nici o problema la caseta de directie, nici un zgomot la gropi.

Probabil sunt exceptia care confirma regula :blink:

 

Pai spune-ne si prin ce tari ai folosit-o! Conteaza mult cum s-a mers cu ea si pe unde s-a mers cu ea! Eu de exemplu pe sosele proaste merg asa incet, incat si cei cu Solnitzele imi ranjesc sarcastic cand ma depasesc!

Ma gindesc sa nu fie si de la rulmenti

Link to comment
Share on other sites

am fost la servis ,,,s-au uitat mecanicii peste tot, au verificat absolut totul, a mai ramas de verificat amortizoarele, da astept sa termine de renovat standul de verificare. din alta parte nu are deunde sa fie, s-au uitat peste tot si era ok totul. ar putea fi flansele sau chiar amortizoarele stricate. o sa aflu sapt asta.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.