Jump to content

Summit NATO la Bucuresti


LoLa

Recommended Posts

Am mers azi pe calea victoriei ( pe jos) de la intersectia cu regina elisabeta pana la hotel bucuresti. nu-mi venea sa cred ce pustiu e.. :blink: Cred ca niciodata n-a fost calea victoriei asa..

In fata la hilton o baba nebuna vroia sa treaca ca avea verde, desi trecea o coloana. au luat-o jandarmii pe sus :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

azi la 1.30 - 2 de pe turda pana la tvr am facut 45 min!!! pe alte artere am inteles ca e liber insa cand e vorba sa treci culoarul secolului stai in trafic 1000 de ani! si e de-abia prima zi... :blink:(
Link to comment
Share on other sites

dimineata am ajuns de la pantelimon la marriott super lejer. cred ca unde era lumea speriata de traficul inchis era mai liber ca niciodata.cu tot cu ocol prin eroilor si panduri am ajuns ca si cum ar fi fost o zi normala fara summit.sper ca si zilele urmatoare sa fie la fel ca nu prea imi place mersu pe jos
Link to comment
Share on other sites

La 18.30 trece Bush pe culoarul unic. O arunca cu ciunga Wringley's si Spearmint? I s-o mai opri motorul la Caddy-ul ala smecher cu geamuri de 15 cm grosime? Si, ce e mai important, o tine asfaltu' asta nou la asemenea solicitare?
Link to comment
Share on other sites

La 18.30 trece Bush pe culoarul unic. O arunca cu ciunga Wringley's si Spearmint? I s-o mai opri motorul la Caddy-ul ala smecher cu geamuri de 15 cm grosime? Si, ce e mai important, o tine asfaltu' asta nou la asemenea solicitare?

sau cine ii va face vreo gluma de 1 aprilie...oare base ?! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Foarte urata treaba cu summit-ul asta.

 

In orice alta tara, summit-ul este un moment de descarcare.

Fiecare activist anti globalizare sau anti-NAto isi poate exprima liber opinia, ca doar de aia exista drepturile omului.

 

Se leaga cu lanturi de stalpi, se bat cu fortele de ordine, scriu ANTI-NATO pe ziduri insa sunt lasati sa-si exprime dreptul la opinie.

 

Doar la noi se prefera ascunderea gunoiului sub pres...

 

Patrupedele sunt luate de pe strazi, capacele de canal sunt siligate, oamenii sunt sfatuiti sa se duca in provincie sau sa stea in casa cu geamurile inchise, sunt obligati sa-si ia masinile chiar daca locuiesc in zona summit-ului, tot felul de abuzuri sunt comise in numele sigurantei.

 

Normal ca dupa summit vor fi elibari cainii, bucurestenii pot fi muscati, nu este o problema asta.

 

 

Prostia chiar n-are limite.

 

Atmosfera din centrul Bucurestiului poate fi caracterizata perfect prin expresia:

 

Afara vopsit gardul, inauntru leopardu'...

Baba cu tichie de margaritar...

Cred ca va fi cel mai pasnic summit de pana acum. Gratie gardienilor publici :blink:

Doar sa nu se invete cu narav sa vina mereu la noi, ca de, contribuabilul roman plateste doar...

Link to comment
Share on other sites

Macar stiti pe careva la receptie la Mariott? Poate plateste Bush cu cardu', si il clonam si noi, si sa tragem pachete "M" la tot forumul... Ca si asa ne costa summitu' 700 Eu de persoana... Si eu zic ca omul are de unde :blink:
Link to comment
Share on other sites

Ieri dimineata cand am iesit din Bucuresti, la 8:20, pe sendul de intrare in Bucuresti, culoarul unic era aproape pustiu, in timp ce pe banda pentru "ceilalti" era coada pana aproape de al doilea pod. Dupa jumatate de ora, cand m-am intors, coada era la fel de mare si pe culoarul unic, in timp ce la radio ascultam ca pe culoarul unic nu se mai circula, incepand de la Otopeni :blink:

Prin oras a fost lejer in partea estica a culoarului unic (Magheru - Aviatorilor, aproape de culoar), dar nu asa de bine ca luni.

Link to comment
Share on other sites

uhhh azi 10h Pipera Tunari inghesuiala pana la Iancu Nicolae, apoi L I B E R pana in creierul muntilor :)

Sa dai o bere..... :)

 

Sper sa fie la fel si pe drumul in sens invers :)

Fix o bere mai am in frigosderos: Stejar, sponsor al echipei nationale de Rugby. Ma duc sa o dau. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Prin oras s-a circulat bine azi. Din Aviatiei pana in Baneasa si apoi inapoi si pana la Universitate am mers mult mai bine decat intr-o zi normala. Avantajul a fost ca n-am avut de traversat culoarul unic.

Sper ca si zilele urmatoare sa fie la fel.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.