Jump to content

se merita bmw?


igabi100

Recommended Posts

so... acu am ajuns acasa.

vad o groaza de moderatori aici.

 

Alexxx te astept la ora stabilita.

pt domnii moderatori : am pus o captura cu limbajul obscen folosit de userul Alexxx. se cere un suspend. astept raspunsul dvs

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nu stiu in ce BMW diesel te-ai urcat Alexxx, dar te asigur ca unul in stare buna nu are vibratii la ralanti, cel putin nu intr-atat incat sa le simti. ventual te poate deranja zgomotul de tractoras.

nu poate fi comparat cu VW, TDI-ul e moara cu ciocanele :blink:

 

iar CDTI-ul 1.7 de la Opel ( fabricat de FIAT sub denumirea JTD ) consuma cat 3.0d de la BMW

deci consumul conteaza

 

1.7 CDTI consuma in medie 5.5-6 iar 3.0d intre 8.5 si 9 si asta nu prea calcat,pe autostrada la 1200 km am scos cu 330d ul meu de 231 cp 6.7 consumul ceea ce nu poti sa reproduci in tara la noi(oras+ drumuri nationale)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
detin de cateva luni un bmw 316 ti , si pot sa zic ca sunt indragostit de masina. Am condus multe marci si tipuri de masini dar feelingul pe care mi-l ofera bmw nu mi l-a oferit nici una. eram fan bmw sunt unul inrait acum si voi ramane pentru totdeauna. In momentul de fata nu mi-as dori alta masina in afara de bmw.
Link to comment
Share on other sites

detin de cateva luni un bmw 316 ti , si pot sa zic ca sunt indragostit de masina. Am condus multe marci si tipuri de masini dar feelingul pe care mi-l ofera bmw nu mi l-a oferit nici una. eram fan bmw sunt unul inrait acum si voi ramane pentru totdeauna. In momentul de fata nu mi-as dori alta masina in afara de bmw.

 

 

nu se stie niciodata cum iti fura ochii frun ,sa zicem, audi sau mercedes... :)

si un calduros , "frantuzesc" ca si masina :

Wielcomen...

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

:)

Buna, sunt noua pe acest site si ma macina o curiozitate....de ce de la fiecare subiect deschis se ajunge la un conflict, la o polemica, nu zic sa nu existe pareri diferite, dar fara a fi rautaciosi unul cu altul nu puteti?

referitor la acest subiect : si eu am un 318 d care intr-adevar e un mic tractorash, dar e tractorash-ul meu si ma mandresc cu el :) , consum acceptabil, pret piese relativ acceptabil, se intinde la drum excelent si dupa parerea mea se merita un bmw prin prisma faptului ca iti ofera confort, stil si o anumita stare de fapt fata de celelalte marci de masini.....atat am avut de spus....momentan :)

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Si eu am mai condus o gramada de masini, dar nicio alta masina nu mi-a oferit acea "stare de bine" pe care mi-o ofera un BMW.

 

Primul meu BMW a fost un E30 320i (acum 2 ani). Nimic, dar chiar nimic nu se compara cu motorul de "6 in linie" pe care l-am condus timp de vreo 6 luni pana cand cei 129 CP m-au aruncat literalmente din sa. Nici macar suferintele unui concediu fortat de 2 luni si jumatate nu m-au facut sa nu ma gandesc la un alt exemplar bavarez.

 

Acum sunt fericitul posesor al unui E46 320d si pot sa spun ca este masina care mi se potriveste cel mai bine acum. Cand ma gandesc ca era gata gata sa fiu proprietar de Audi A6 Quattro Avant... Numai norocul mi-a scos in cale "perla neagra", asa cum obisnuiesc sa-mi alint bavarezul. Sper sa-mi fie alaturi pentru o cat mai lunga perioada, deoarece realmente ma face fericit.

 

Bafta tuturor si va doresc parcugerea a cator mai multi km fara niciun fel de incident.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Si eu am mai condus o gramada de masini, dar nicio alta masina nu mi-a oferit acea "stare de bine" pe care mi-o ofera un BMW.

 

Primul meu BMW a fost un E30 320i (acum 2 ani). Nimic, dar chiar nimic nu se compara cu motorul de "6 in linie" pe care l-am condus timp de vreo 6 luni pana cand cei 129 CP m-au aruncat literalmente din sa. Nici macar suferintele unui concediu fortat de 2 luni si jumatate nu m-au facut sa nu ma gandesc la un alt exemplar bavarez.

 

Acum sunt fericitul posesor al unui E46 320d si pot sa spun ca este masina care mi se potriveste cel mai bine acum. Cand ma gandesc ca era gata gata sa fiu proprietar de Audi A6 Quattro Avant... Numai norocul mi-a scos in cale "perla neagra", asa cum obisnuiesc sa-mi alint bavarezul. Sper sa-mi fie alaturi pentru o cat mai lunga perioada, deoarece realmente ma face fericit.

 

Bafta tuturor si va doresc parcugerea a cator mai multi km fara niciun fel de incident.

 

Sa ai parte de ea :)

mare noroc ai avut ca nu ai ramas cu a6...super scump la piese...daca mai avea si 2.5tdi...numai distributie + curele alternator si role = 20mil... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.